Следете нé или притиснете Escape

Хотел RHODOPI HOME

4

Попусти

Попусти за рана резервација:

-         15% за резервации до 30.09

-         10% за резервации до 30.11

Дневни попусти:

-         7=6 за пристигнувања во периодит 03.01-22.01 и 26.02-31.03

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Локација: 10км од Пампорово, 1км од ски центарот Чепеларе, 2км од ски лифтот, 300м од центарот на Чепеларе

Хотелот располага со: ресторан, бар, ноќен клуб, внатрешен базен, теретана, спа центар, сауна, парна бања, масажи, конференциска сала, паркинг

Опис на собите: вкупно 51 соби, опремени со: телефон, кабелска ТВ, бања, кујнско катче во апартманите, балкон во дел од собите

 http://www.ehotels-bg.com/rd-en/index.html

RHODOPI HOME 4*

09.12-20.12;

08.03-31.03

21.12-28.12;

03.01-07.03

29.12-02.01

DBL STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

32

38

103

DBL 1возрасен+1дете

35

40

82

DBL 1возрасен+2деца

43

50

103

DBL 2возрасни

43

50

103

DBL 2возрасни+1дете

52

60

123

DBL 3возрасни

60

69

141

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

59

75

125

DBL 1возрасен+1дете

59

75

125

DBL 1возрасен+2деца

59

75

125

DBL 1возрасен+3деца

59

75

125

DBL 2возрасни

59

75

125

DBL 2возрасни+1дете

59

75

125

DBL 2возрасни+2деца

59

75

125

DBL 3возрасни

68

84

135

DBL 3возрасни+1дете

68

84

135

DBL 4возрасни

78

93

144

Периоди за откажување

7 дена

7 дена

7 дена

Пенали за откажување:

Првата ноќ

Првата ноќ

100 % од резервираниот престој

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

100 % од резервираниот престој

Минимум престој:

-

-

-

Доплати:

Возрасен

Дете 6-12

 

Вечера за Божиќ / 25.12

20,00 €

12,00 €

 

Вечера за Нова Година

45,00 €

25,00 €

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00 €

 

Дете 6-12

* Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, сауна, фитнес центар и автобус до ски терените CHEPELARE

http://www.ehotels-bg.com/rd-en/index.html

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе