Следете нé или притиснете Escape

Хотел RUSKOVETS RESORT

4

Попусти

Попусти за рана резервација:

-         20% за резервации до 15.09

-         15% за резервации до 15.10

-         10% за резервации до 15.11

Дневни попусти:

-         7=6; 12=10 за престој до 22.12 и пристигнувања после 02.01

Попустите за рана резервација и дневните попусти се комбинираат освен во периодот: 02.02-10.02

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Локација: 7км од центарот на Банско, во Добриниште (Разлог)

Нов и модерен ресорт. Се состои од главна зграда и неколку колиби. Располага со интернет, спа и велнес центар, фитнес центар, детско игралиште, ресторан, бар, остава за ски опрема,

Опис на собите: вкупно 69 соби, опремени со: кујнско катче, сат ТВ, интернет, мини бар, сеф, бања, балкон во дел од собите. Колибите поседуваат: камин, остава за ски опрема, паркинг

http://www.ruskovets.com/

RUSKOVETS RESORT 4*

01.12-22.12;

10.01-31.01;

01.03-31.03

02.01-09.01;

01.02-28.02

23.12-01.01

JUNIOR SUITE 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

67

76

98

JS 1возрасен+1дете

83

95

122

JS 1возрасен+2деца

104

118

152

JS 2возрасни

83

95

122

JS 2возрасни+1дете

104

118

152

JUNIOR SUITE 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

82

90

114

JS 1возрасен+1дете

103

113

143

JS 1возрасен+2деца

128

141

178

JS 2возрасни

103

113

143

JS 2возрасни+1дете

128

141

178

SENIOR SUITE 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

123

141

182

APP 1возрасен+1дете

123

141

182

APP 1возрасен+2деца

123

141

182

APP 1возрасен+3деца

123

141

182

APP 1возрасен+4деца

139

159

205

APP 2возрасни

123

141

182

APP 2возрасни+1дете

123

141

182

APP 2возрасни+2деца

123

141

182

APP 2возрасни+3деца

139

159

205

APP 3возрасни

123

141

182

APP 3возрасни+1дете

123

141

182

APP 3возрасни+2деца

139

159

205

APP 4возрасни

123

141

182

APP 4возрасни+1дете

139

159

205

SENIOR SUITE 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

162

180

221

APP 1возрасен+1дете

162

180

221

APP 1возрасен+2деца

162

180

221

APP 1возрасен+3деца

162

180

221

APP 1возрасен+4деца

182

203

249

APP 2возрасни

162

180

221

APP 2возрасни+1дете

162

180

221

APP 2возрасни+2деца

162

180

221

APP 2возрасни+3деца

182

203

249

APP 3возрасни

162

180

221

APP 3возрасни+1дете

162

180

221

APP 3возрасни+2деца

182

203

249

APP 4возрасни

162

180

221

APP 4возрасни+1дете

182

203

249

VILLA COMFORT FAMILY 

Цените се дадени во евра, по вила, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

139

150

210

APP 1возрасен+1дете

139

150

210

APP 1возрасен+2деца

139

150

210

APP 1возрасен+3деца

139

150

210

APP 1возрасен+4деца

156

169

236

APP 2возрасни

139

150

210

APP 2возрасни+1дете

139

150

210

APP 2возрасни+2деца

139

150

210

APP 2возрасни+3деца

156

169

236

APP 3возрасни

139

150

210

APP 3возрасни+1дете

139

150

210

APP 3возрасни+2деца

156

169

236

APP 4возрасни

139

150

210

APP 4возрасни+1дете

156

169

236

APP 5возрасни

163

177

246

VILLA COMFORT FAMILY 

Цените се дадени во евра, по вила, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

178

189

249

APP 1возрасен+1дете

178

189

249

APP 1возрасен+2деца

178

189

249

APP 1возрасен+3деца

178

189

249

APP 1возрасен+4деца

200

213

280

APP 2возрасни

178

189

249

APP 2возрасни+1дете

178

189

249

APP 2возрасни+2деца

178

189

249

APP 2возрасни+3деца

200

213

280

APP 3возрасни

178

189

249

APP 3возрасни+1дете

178

189

249

APP 3возрасни+2деца

200

213

280

APP 4возрасни

178

189

249

APP 4возрасни+1дете

200

213

280

APP 5возрасни

209

222

292

Периоди за откажување:

7 дена

7 дена

14 дена

Пенали за откажување:

Првата ноќ

Првата ноќ

100% од резервираниот престој

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

100% од резервираниот престој

Минимум престој:

2 ноќи

2 ноќи

4 ноќи

Доплати:

Возрасен

Дете 6-12

 

Вечера за Божиќ / 25.12

25,00 €

10,00

 

Вечера за Нова Година

120,00 €

60,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

Дете 6-17

* Во цената е вклучено користење на внатрешен базен со  30˚С - 33˚С степени, внатрешен детски базен со 33˚С степени, 2 типа на парна бања (Арома и  Солена), сауна, детски клуб, интернет, сеф и фитнес центар со поглед кон планината

Второ дете 0-6 на дополнително легло (преку максимално сместување во собата) плаќа: 0-3 год. - 6 ЕУР, 3-6 год. - 11 ЕУР

http://www.ruskovets.com/

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе