Следете нé или притиснете Escape

Хотел APART THE CASTLE

3

Попусти

Попусти за рана резервација кои не се валидни за престој во периодот 28.12-03.01:

-         15 % за резервации до 31.10

-         10 % за резервации до 30.11

Дневни попусти:

-         7=5 за пристигнувања во периодите: 11.01-19.01 и 05.03-31.03

-         7=6 за пристигнувања во периодите: 02.01-10.01 и 20.01-04.03

-         14=12 за пристигнувања во периодот 19.01-31.03

Дневни попусти валидни за македонскиот пазар:

-          6=5 за пристигнувања во периодите: 02.01-10.01 и 20.01-31.03

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Апартхотел кој располага со ресторан, бар, сеф, остава за ски опрема, спа центар, интернет

Локација: 4км од центарот на Пампорово, 100м од ски терените

Опис на собите: кабелска ТВ, мини бар, телефон, кујнско катче, интернет, фрижидер, фен, бања, балкон и камин во дел од апартманите

http://www.pamporovocastle.com/en/

APART HOTEL THE CASTLE 3*

01.12-17.12;

11.01-19.01

18.12-27.12;

02.01-10.01;

20.01-04.03

28.12-01.01

05.03-31.03

STUDIO 

Цените се дадени во евра, по студио, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

46

52

62

43

STD 1возрасен+1дете

46

52

62

43

STD 2возрасни

46

52

62

43

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

52

57

75

48

APP 1возрасен+2деца

59

64

82

55

APP 1возрасен+3деца

63

67

86

58

APP 2возрасни

52

57

75

48

APP 2возрасни+1дете

59

64

82

55

APP 2возрасни+2деца

63

67

86

58

APP 3возрасни

64

68

87

59

APP 3возрасни+1дете

67

72

90

63

APP 4возрасни

70

74

92

65

TWO BEDROOMS APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

89

93

112

80

APP 1возрасен+2деца

89

93

112

80

APP 1возрасен+3деца

89

93

112

80

APP 1возрасен+4деца

96

100

119

87

APP 1возрасен+5деца

99

104

122

90

APP 2возрасни

89

93

112

80

APP 2возрасни+1дете

89

93

112

80

APP 2возрасни+2деца

89

93

112

80

APP 2возрасни+3деца

96

100

119

87

APP 2возрасни+4деца

99

104

122

90

APP 3возрасни

89

93

112

80

APP 3возрасни+1дете

89

93

112

80

APP 3возрасни+2деца

96

100

119

87

APP 3возрасни+3деца

99

104

122

90

APP 4возрасни

89

93

112

80

APP 4возрасни+1дете

96

100

119

87

APP 4возрасни+2деца

99

104

122

90

APP 5возрасни

100

105

123

91

APP 5возрасни+1дете

104

108

127

95

APP 6возрасни

106

111

129

97

Периоди за откажување:

7 дена

14 дена

28 дена

7 дена

Пенали за откажување:

Првата ноќ

Првата ноќ

100 % од резервираниот престој

Првата ноќ

Пенали за непојавување

2 ноќи

2 ноќи

100 % од резервираниот престој

2 ноќи

Минимум престој:

-

-

5 ноќи

-

Доплати:

Возрасен

Дете 6-14

   

Доплата за полупансион

10,00 €

6,00

   

Вечера за Нова Година

82,00 €

36,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

Дете 6-14

* Во цената е вклучено користење на фитнес центар, интернет, паркинг и автобус до жичарата

http://www.pamporovocastle.com/en/

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе