Следете нé или притиснете Escape

Хотел APART FOREST GLADE

3

Попусти

Попусти за рана резервација:

-         10% за резервации до 15.11

Дневни попусти:

-         7=6; 11=9 за престој во периодите: 01.12-22.12; 03.01-23.01 и 07.03-07.05

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Комплексот располага со спа центар со 2 базени со минерална вода. Располага со интернет, ресторан бар, собна услуга, детско игралиште

Локација: 4км од од жичарата

Опис на собите: вкупно 70 апартмани и студиа, опремени со: кабелска ТВ, кујна со дневна просторија, бања, дел од апартманите имаат и балкон

http://forestglade.bg/

APART HOTEL FOREST GLADE 3*

01.12-22.12;

03.01-23.01;

07.03-07.05

23.12-27.12;

16.02-06.03

24.01-15.02

28.12-02.01

STUDIO STANDART 

Цените се дадени во евра, за наем на соба, на ден

Еднокреветна соба

26

28

30

73

DBL 1возрасен+1дете

33

35

38

91

DBL 1возрасен+2деца

33

35

38

91

DBL 2возрасни

33

35

38

91

DBL 2возрасни+1дете

33

35

38

91

STUDIO DELUXE 

Цените се дадени во евра, за наем на соба, на ден

Еднокреветна соба

33

36

36

79

DBL 1возрасен+1дете

41

44

46

99

DBL 1возрасен+2деца

41

44

46

99

DBL 2возрасни

41

44

46

99

DBL 2возрасни+1дете

41

44

46

99

STUDIO DELUXE WITH BALKONY 

Цените се дадени во евра, за наем на соба, на ден

Еднокреветна соба

36

37

39

82

DBL 1возрасен+1дете

44

47

49

103

DBL 1возрасен+2деца

44

47

49

103

DBL 2возрасни

44

47

49

103

DBL 2возрасни+1дете

44

47

49

103

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, за наем на апартман, на ден

Еднокреветна соба

44

47

49

103

APP 1возрасен+1дете

44

47

49

103

APP 1возрасен+2деца

44

47

49

103

APP 1возрасен+3деца

44

47

49

103

APP 2возрасни

44

47

49

103

APP 2возрасни+1дете

44

47

49

103

APP 2возрасни+2деца

44

47

49

103

APP 3возрасни

44

47

49

103

APP 3возрасни+1дете

44

47

49

103

APP 4возрасни

51

53

55

109

ONE BEDROOM APARTMENT DELUIXE

Цените се дадени во евра, за наем на апартман, на ден

Еднокреветна соба

56

59

60

117

APP 1возрасен+1дете

56

59

60

117

APP 1возрасен+2деца

56

59

60

117

APP 1возрасен+3деца

56

59

60

117

APP 2возрасни

56

59

60

117

APP 2возрасни+1дете

56

59

60

117

APP 2возрасни+2деца

56

59

60

117

APP 3возрасни

56

59

60

117

APP 3возрасни+1дете

56

59

60

117

Периоди за откажување:

3 дена

5 дена

7 дена

10 дена

Пенали за откажување:

Првата ноќ

50 % од резервираниот престој

50 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

Пенали за непојавување:

2 ноќи

50 % од резервираниот престој

50 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

Минимум престој:

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

3 ноќи

Доплати:

Возрасен

Дете 4-12

   

Доплата за појадок

4,50 €

3,50

   

Доплата за полупансион

10,00 €

6,50

   

Вечера за Божиќ / 25.12

20,00 €

10,00

   

Вечера за Нова Година

45,00 €

20,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

Дете 4-12

* Во цената е вклучено користење на терапевтска ареа со минерална вода, сол и минерали од Егејското Море, сауна, парна бања, џакузи, зона за релаксирање и теретана, интернет и автобус до жичарата

http://forestglade.bg/

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе