Следете нé или притиснете Escape

Хотел APART GRAND MONASTERY

4

Попусти

Попусти за рана резервација:

-         10% за резервации до 17.12

Други попусти:

-         15% за резервации направени после 18.12 и пристигнувања после 25.02

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Луксузен хотел покрај ски лифтот. Располага со: рецепција, ресторан, бар, ноќен клуб, спа центар, куглана, паркинг

Локација: 2300м од центарот на Пампорово, 70м од ски лифтот

Опис на собите: 1 или 2 спални соби, сат ТВ, фрижидер, кујнско катче, камин

http://www.grandmonastery.com/info.php?info_id=1

Geolocation

 

APART HOTEL GRAND MONASTERY 4*

01.12-28.12;

08.01-19.01;

04.03-25.03;

29.12-01.01

02.01-07.01

20.01-03.03

STUDIO 

Цените се дадени во евра, за наем на студио, на ден

Еднокреветна соба

43

73

59

53

STD 1возрасен+1дете

43

73

59

53

STD 2возрасни

43

73

59

53

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, за наем на апартман, на ден

Еднокреветна соба

49

83

68

59

APP 1возрасен+1дете

49

83

68

59

APP 1возрасен+2деца

49

83

68

59

APP 1возрасен+3деца

49

83

68

59

APP 2возрасни

49

83

68

59

APP 2возрасни+1дете

49

83

68

59

APP 2возрасни+2деца

49

83

68

59

APP 3возрасни

49

83

68

59

APP 3возрасни+1дете

49

83

68

59

APP 4возрасни

49

83

68

59

TWO BEDROOMS APARTMENT 

Цените се дадени во евра, за наем на апартман, на ден

Еднокреветна соба

62

99

83

75

APP 1возрасен+1дете

62

99

83

75

APP 1возрасен+2деца

62

99

83

75

APP 1возрасен+3деца

62

99

83

75

APP 1возрасен+4деца

62

99

83

75

APP 1возрасен+5деца

62

99

83

75

APP 2возрасни

62

99

83

75

APP 2возрасни+1дете

62

99

83

75

APP 2возрасни+2деца

62

99

83

75

APP 2возрасни+3деца

62

99

83

75

APP 2возрасни+4деца

62

99

83

75

APP 3возрасни

62

99

83

75

APP 3возрасни+1дете

62

99

83

75

APP 3возрасни+2деца

62

99

83

75

APP 3возрасни+3деца

62

99

83

75

APP 4возрасни

62

99

83

75

APP 4возрасни+1дете

62

99

83

75

APP 4возрасни+2деца

62

99

83

75

APP 5возрасни

62

99

83

75

APP 5возрасни+1дете

62

99

83

75

APP 6возрасни

62

99

83

75

THREE BEDROOMS APARTMENT 

Цените се дадени во евра, за наем на апартман, на ден

Еднокреветна соба

75

125

105

88

APP 1возрасен+1дете

75

125

105

88

APP 1возрасен+2деца

75

125

105

88

APP 1возрасен+3деца

75

125

105

88

APP 1возрасен+4деца

75

125

105

88

APP 1возрасен+5деца

75

125

105

88

APP 1возрасен+6деца

75

125

105

88

APP 1возрасен+7деца

75

125

105

88

APP 2возрасни

75

125

105

88

APP 2возрасни+1дете

75

125

105

88

APP 2возрасни+2деца

75

125

105

88

APP 2возрасни+3деца

75

125

105

88

APP 2возрасни+4деца

75

125

105

88

APP 2возрасни+5деца

75

125

105

88

APP 2возрасни+6деца

75

125

105

88

APP 3возрасни

75

125

105

88

APP 3возрасни+1дете

75

125

105

88

APP 3возрасни+2деца

75

125

105

88

APP 3возрасни+3деца

75

125

105

88

APP 3возрасни+4деца

75

125

105

88

APP 3возрасни+5деца

75

125

105

88

APP 4возрасни

75

125

105

88

APP 4возрасни+1дете

75

125

105

88

APP 4возрасни+2деца

75

125

105

88

APP 4возрасни+3деца

75

125

105

88

APP 4возрасни+4деца

75

125

105

88

APP 5возрасни

75

125

105

88

APP 5возрасни+1дете

75

125

105

88

APP 5возрасни+2деца

75

125

105

88

APP 5возрасни+3деца

75

125

105

88

APP 6возрасни

75

125

105

88

APP 6возрасни+1дете

75

125

105

88

APP 6возрасни+2деца

75

125

105

88

APP 7возрасни

75

125

105

88

APP 7возрасни+1дете

75

125

105

88

APP 8возрасни

75

125

105

88

Периоди за откажување

5 дена

25 дена

5 дена

5 дена

Пенали за откажување

Првата ноќ

100 % од резервираниот престој

Првата ноќ

Првата ноќ

Пенали за непојавување

2 ноќи

100 % од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој

-

5 ноќи

-

-

Доплати

Возрасни

Деца 2-12

   

Вечера за Нова Година во ресторан

92,00 €

46,00

   

Вечера за Нова Година во меана

77,00 €

38,00

   

Доплата за појадок

5,50 €

4,00

   

Доплата за полупансион

14,00 €

11,00

Валидна за периодот: 20.01-03.03

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

Деца 2-12

* Во цената е вклучено користење на базен, сауна, клуб за деца, интернет во лобито и паркинг

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе