Следете нé или притиснете Escape

Хотел APART KAMELIA

4

Попусти

Попусти за рана резервација кои не се валидни за престој во периодот 27.12-02.01:

-         15 % за резервации до 15.10

-         10 % за резервации до 15.11

Пенали за откажување за попустите за рана резервација: 1 ноќ

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Прекрасен хотел кој располага со базен, фитнес центар, спа центар, интернет, масажи, детско игралиште, паркинг, спортски терен

Локација: покрај ски терените во Пампорово

Опис на собите: целосно опремени апартмани со: сат ТВ, кујски дел со дневна просторија, бања, балкон, камин

http://kamelia-hotel-pamporovo.com/

Geolocation

APART-HOTEL KAMELIA 4*

01.12-17.12;

05.03-15.04

18.12-26.12;

03.01-07.01

27.12-02.01

08.01-21.01

22.01-04.03

STUDIO 

Цените се дадени во евра, за наем на соба, на ден

Еднокреветна соба

45

72

105

49

63

DBL 1возрасен+1дете

45

72

105

49

63

DBL 2возрасни

45

72

105

49

63

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, за наем на апартман, на ден

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

47

74

112

52

67

APP 1возрасен+2деца

56

89

134

62

81

APP 1возрасен+3деца

66

103

157

72

94

APP 2возрасни

47

74

112

52

67

APP 2возрасни+1дете

56

89

134

62

81

APP 2возрасни+2деца

66

103

157

72

94

APP 3возрасни

66

103

157

72

94

TWO BEDROOMS APARTMENT 

Цените се дадени во евра, за наем на апартман, на ден

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

76

121

193

85

112

APP 1возрасен+2деца

76

121

193

85

112

APP 1возрасен+3деца

76

121

193

85

112

APP 1возрасен+4деца

84

133

212

94

123

APP 1возрасен+5деца

91

145

231

102

134

APP 2возрасни

76

121

193

85

112

APP 2возрасни+1дете

76

121

193

85

112

APP 2возрасни+2деца

76

121

193

85

112

APP 2возрасни+3деца

84

133

212

94

123

APP 2возрасни+4деца

91

145

231

102

134

APP 3возрасни

76

121

193

85

112

APP 3возрасни+1дете

76

121

193

85

112

APP 3возрасни+2деца

84

133

212

94

123

APP 3возрасни+3деца

91

145

231

102

134

APP 4возрасни

76

121

193

85

112

APP 4возрасни+1дете

84

133

212

94

123

APP 4возрасни+2деца

91

145

231

102

134

APP 5возрасни

91

145

231

102

134

THREE BEDROOMS APARTMENT 

Цените се дадени во евра, за наем на апартман, на ден

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

108

175

276

114

155

APP 1возрасен+2деца

108

175

276

114

155

APP 1возрасен+3деца

108

175

276

114

155

APP 1возрасен+4деца

108

175

276

114

155

APP 1возрасен+5деца

108

175

276

114

155

APP 1возрасен+6деца

115

186

294

122

165

APP 1возрасен+7деца

122

198

312

129

175

APP 2возрасни

108

175

276

114

155

APP 2возрасни+1дете

108

175

276

114

155

APP 2возрасни+2деца

108

175

276

114

155

APP 2возрасни+3деца

108

175

276

114

155

APP 2возрасни+4деца

108

175

276

114

155

APP 2возрасни+5деца

115

186

294

122

165

APP 2возрасни+6деца

122

198

312

129

175

APP 3возрасни

108

175

276

114

155

APP 3возрасни+1дете

108

175

276

114

155

APP 3возрасни+2деца

108

175

276

114

155

APP 3возрасни+3деца

108

175

276

114

155

APP 3возрасни+4деца

115

186

294

122

165

APP 3возрасни+5деца

122

198

312

129

175

APP 4возрасни

108

175

276

114

155

APP 4возрасни+1дете

108

175

276

114

155

APP 4возрасни+2деца

108

175

276

114

155

APP 4возрасни+3деца

115

186

294

122

165

APP 4возрасни+4деца

122

198

312

129

175

APP 5возрасни

108

175

276

114

155

APP 5возрасни+1дете

108

175

276

114

155

APP 5возрасни+2деца

115

186

294

122

165

APP 5возрасни+3деца

122

198

312

129

175

APP 6возрасни

108

175

276

114

155

APP 6возрасни+1дете

108

175

276

114

155

APP 6возрасни+2деца

122

198

312

129

175

APP 7возрасни

122

198

312

129

175

Периоди за откажување:

5 дена

14 дена

01.12.2017

14 дена

14 дена

Пенали за откажување:

Првата ноќ

Првата ноќ

100 % од резервираниот престој

Првата ноќ

Првата ноќ

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

100 % од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

-

-

5 ноќи

-

-

Доплати:

Возрасен

Дете 3-12

     

Доплата за појадок

5,00 €

3,00

     

Доплата за полупансион

13,00 €

7,00

     

Вечера за Божиќ / 25.12

35,00 €

20,00

     

Вечера за Нова Година

75,00 €

45,00

     

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

     

Дете 6-12

* Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, фитнес центар, спа ареа, интернет, паркинг, вечерни детски анимации

http://kamelia-hotel-pamporovo.com/

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе