Следете нé или притиснете Escape

Хотел APART MONASTERY 2

3

Попусти

Попусти за рана резервација:

-         10% за резервации до 17.12

Други попусти:

-         15% за резервации направени после 18.12 и пристигнувања после 25.02

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Апартманскиот комплекс располага со чисти и пространи апартмани. Располага и со меана, како и паркинг, домашни миленичиња на барање.

Локација: 600м од центарот на Пампорово, 800м од ски лифтот

Опис на апартманите: кујнско катче со трпезариска маса, камин, сат ТВ, бања, балкон

http://www.booking.com/hotel/bg/monastery-2-aparthotel.bg.html

Geolocation

APART HOTEL MONASTERY 2 3*

08.01-19.01

29.12-07.01

20.01-03.03

04.03-11.03

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

74

-

-

74

APP 1возрасен+1дете

74

-

-

74

APP 1возрасен+2деца

74

-

-

74

APP 1возрасен+3деца

74

-

-

74

APP 2возрасни

74

-

-

74

APP 2возрасни+1дете

74

-

-

74

APP 2возрасни+2деца

74

-

-

74

APP 3возрасни

74

-

-

74

APP 3возрасни+1дете

74

-

-

74

APP 4возрасни

74

-

-

74

TWO BEDROOMS APARTMENT

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

97

-

-

97

APP 1возрасен+1дете

97

-

-

97

APP 1возрасен+2деца

97

-

-

97

APP 1возрасен+3деца

97

-

-

97

APP 1возрасен+4деца

97

-

-

97

APP 1возрасен+5деца

97

-

-

97

APP 2возрасни

97

-

-

97

APP 2возрасни+1дете

97

-

-

97

APP 2возрасни+2деца

97

-

-

97

APP 2возрасни+3деца

97

-

-

97

APP 2возрасни+4деца

97

-

-

97

APP 3возрасни

97

-

-

97

APP 3возрасни+1дете

97

-

-

97

APP 3возрасни+2деца

97

-

-

97

APP 3возрасни+3деца

97

-

-

97

APP 4возрасни

97

-

-

97

APP 4возрасни+1дете

97

-

-

97

APP 4возрасни+2деца

97

-

-

97

APP 5возрасни

97

-

-

97

APP 5возрасни+1дете

97

-

-

97

APP 6возрасни

97

-

-

97

APART HOTEL MONASTERY 2 3*

01.12-28.12;

08.01-19.01;

04.03-11.03

29.12-01.01

02.01-07.01

20.01-03.03

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, за наем на апартман, на ден

Еднокреветна соба

47

78

60

55

APP 1возрасен+1дете

47

78

60

55

APP 1возрасен+2деца

47

78

60

55

APP 1возрасен+3деца

47

78

60

55

APP 2возрасни

47

78

60

55

APP 2возрасни+1дете

47

78

60

55

APP 2возрасни+2деца

47

78

60

55

APP 3возрасни

47

78

60

55

APP 3возрасни+1дете

47

78

60

55

APP 4возрасни

47

78

60

55

TWO BEDROOMS APARTMENT

Цените се дадени во евра, за наем на апартман, на ден

Еднокреветна соба

59

97

71

67

APP 1возрасен+1дете

59

97

71

67

APP 1возрасен+2деца

59

97

71

67

APP 1возрасен+3деца

59

97

71

67

APP 1возрасен+4деца

59

97

71

67

APP 1возрасен+5деца

59

97

71

67

APP 2возрасни

59

97

71

67

APP 2возрасни+1дете

59

97

71

67

APP 2возрасни+2деца

59

97

71

67

APP 2возрасни+3деца

59

97

71

67

APP 2возрасни+4деца

59

97

71

67

APP 3возрасни

59

97

71

67

APP 3возрасни+1дете

59

97

71

67

APP 3возрасни+2деца

59

97

71

67

APP 3возрасни+3деца

59

97

71

67

APP 4возрасни

59

97

71

67

APP 4возрасни+1дете

59

97

71

67

APP 4возрасни+2деца

59

97

71

67

APP 5возрасни

59

97

71

67

APP 5возрасни+1дете

59

97

71

67

APP 6возрасни

59

97

71

67

Периоди за откажување:

5 дена

25 дена

5 дена

5 дена

Пенали за откажување:

Првата ноќ

100 % од резервираниот престој

Првата ноќ

Првата ноќ

Пенали за непојавување:

2 ноќи

100 % од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

-

5 ноќи

-

-

Доплати:

Возрасен

Дете 2-12

   

Доплата за појадок

5,00 €

4,00

   

Доплата за полупансион - Валидна за периодите: 01.12-28.12 & 20.01-03.03

11,00 €

9,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

Дете 2-12

* Во цената е вклучено користење на интернет во Механа, паркинг и автобус до жичарата

http://www.booking.com/hotel/bg/monastery-2-aparthotel.bg.html

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе