Следете нé или притиснете Escape

Хотел APART NEVADA

2

Попусти

Попусти за рана резервација:

-         5% за резервации до 30.11

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Прекрасни апартмани и студиа кои се опремени со дрвена гарнитура. Комплексот располага со таверна и паркинг

Локација: 100м од центарот на Пампорово, 100м од ски терените

Опис на собите: сат ТВ, дневна соба, кујнско катче, фрижидер, микробранова, бања, балкон

http://www.nevadapamporovo.com/en/index.php

APART HOTEL NEVADA 2*

15.12-22.12;

06.03-31.03

23.12-28.12

29.12-02.01

03.01-26.01

27.01-05.03

STUDIO 

Цените се дадени во евра, по студио, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

27

38

65

30

33

STD 1возрасен+1дете

27

38

65

30

33

STD 1возрасен+2деца

34

43

75

34

38

STD 2возрасни

27

38

65

30

33

STD 2возрасни+1дете

34

43

75

34

38

STD 3возрасни

37

51

88

40

45

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

33

42

70

35

38

APP 1возрасен+1дете

33

42

70

35

38

APP 1возрасен+2деца

41

53

87

44

47

APP 1возрасен+3деца

50

63

104

53

56

APP 2возрасни

33

42

70

35

38

APP 2возрасни+1дете

41

53

87

44

47

APP 2возрасни+2деца

50

63

104

53

56

APP 3возрасни

45

57

94

48

51

APP 3возрасни+1дете

55

70

115

58

62

APP 4возрасни

56

72

118

60

64

Периоди за откажување

10 дена

10 дена

10 дена

10 дена

10 дена

Пенали за откажување

Првата ноќ

Првата ноќ

100 % од резервираниот престој

Првата ноќ

Првата ноќ

Пенали за непојавување

2 ноќи

2 ноќи

100 % од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој

-

-

-

-

-

Доплати

Возрасен

Дете 2-12

     

Доплата за појадок за дете до 6 години

-

2

* На барање

   

Доплата за полупансион

8,00 €

5,00

     

Доплата за гаража

5,00 €

-

     

Доплата за сауна

5,00 €

-

     

Вечера за Нова Година

60,00 €

30,00

     

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

     

Дете 2-12

* Во цената е вклучено користење на фитнес центар, интернет и паркинг

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе