Следете нé или притиснете Escape

Хотел DAFOVSKA

3

Попусти

Попусти за рана резервација:

-         10 % за резервации до 30.10

Дневни попусти:

-         10=9; 14=13 за пристигнувања во периодот 12.01-20.01

-         7=6; 10=9; 14=12 за пристигнувања после 06.03

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотелот располага со ресторан, бар, интернет, масажи, сауна, џакузи, парна бања

Локација: во центарот на Пампорово, на 1000м од ски лифтот

Опис на собите: вкупно 44 соби, опремени со: кабелска ТВ, мини бар, интернет, софа, телефон, фен, бања, балкон

http://www.dafovskahotel.com/

Geolocation

DAFOVSKA 3*

19.12-28.12;

04.01-05.03

29.12-03.01

06.03-31.03

DBL STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

32

70

30

DBL 1возрасен+1дете

47

68

43

DBL 1возрасен+2деца

60

87

55

DBL 2возрасни

54

78

49

DBL 2возрасни+1дете

67

97

61

DBL 3возрасни

72

105

66

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

60

99

58

APP 1возрасен+1дете

60

99

58

APP 1возрасен+2деца

68

107

66

APP 1возрасен+3деца

76

115

74

APP 2возрасни

60

99

58

APP 2возрасни+1дете

68

107

66

APP 2возрасни+2деца

76

115

74

APP 3возрасни

74

113

72

Минимум престој:

4 ноќи

4 ноќи

4 ноќи

Периоди за откажување:

7 дена

15 дена

3 дена

Пенали за откажување:

Првата ноќ

100 % од резервираниот престој

Првата ноќ

Пенали за непојавување:

2 ноќи

100 % од резервираниот престој

2 ноќи

Доплати:

Возрасен

Дете 3-14

 

Вечера за Божиќ / 25.12

20,00 €

10,00

 

Вечера за Нова Година

50,00 €

25,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

Дете 3-14

* Во цената е вклучено користење на интернет и автобус до првата станица

http://www.dafovskahotel.com/

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе