Следете нé или притиснете Escape

Хотел FINLANDIA

4

Попусти

Попусти за рана резервација:

-         20% за резервации до 31.10 за престој до 27.12 и пристигнувања после 04.01

-         10% за резервации до 30.11 за престој до 27.12 и пристигнувања после 04.01

Дневни попусти:

-         7=6, 10=9, 11=9; 14=12 за пристигнувања во периодите: 01.12-27.12; 14.01-25.01; 11.02-09.04

Дневни попусти валидни за македонскиот пазар:

-         6=5 за пристигнувања во периодите: 01.12-27.12; 14.01-25.01; 11.02-09.04

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотелот располага со ресторан, солариум, џакузи, спа центар, ноќен клуб, конференциска сала, билијард, пинг-понг

Локација: 2км од центарот на Пампорово, 800м од ски лифтот

Опис на собите: вкупно 208 соби, опремени со: кабелска ТВ, мини бар, фен, бања, балкон во дел од собите

http://www.hotelfinlandia.com/defaulteng.aspx

Geolocation

FINLANDIA 4*

28.12-03.01

04.01-13.01;

26.01-10.02

01.12-27.12;

14.01-25.01;

11.02-09.04

DBL STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

87

39

34

DBL 1возрасен+1дете

65

39

34

DBL 1возрасен+2деца

87

52

46

DBL 1возрасен+3деца

108

60

52

DBL 2возрасни

87

52

46

DBL 2возрасни+1дете

108

60

52

DBL 2возрасни+2деца

130

68

59

DBL 3возрасни

117

71

62

DBL LUX 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

98

48

43

DBL 1возрасен+1дете

74

48

43

DBL 1возрасен+2деца

98

64

57

DBL 2возрасни

98

64

57

DBL 2возрасни+1дете

123

73

66

DBL 3возрасни

132

86

77

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

108

82

68

APP 1возрасен+2деца

114

88

74

APP 1возрасен+3деца

120

93

80

APP 2возрасни

114

88

74

APP 2возрасни+1дете

120

93

80

APP 2возрасни+2деца

125

99

86

APP 3возрасни

125

99

86

APP 3возрасни+1дете

131

105

91

APP 4возрасни

137

111

97

Периоди за откажување:

01.12.2017

10 дена

10 дена

Пенали за откажување:

100 % од резервираниот престој

Првата ноќ

Првата ноќ

Пенали за непојавување:

100 % од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

-

-

-

Доплати:

Возрасен

Дете 3-13

 

Вечера за Божиќ / 25.12

25,00 €

12,00

 

Вечера за Нова Година

48,00 €

24,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

Дете 3-13

* Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, фитнес центар, интернет, паркинг и автобус до првата станица

http://www.hotelfinlandia.com/defaulteng.aspx

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе