Следете нé или притиснете Escape

Хотел GRAND MURGAVETS

4

Попусти

Попусти за рана резервација кои не се валидни за престој во периодот 29.12-02.01:

-          10 % за резервации до 20.10

-          5 % за резервации до 20.11

Дневни попусти:

-          7=6; 9=8 за престој во периодите: 03.01-19.01 и 05.03-31.03

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотел на одлична локација. Располага с ресторан, бар, бизнис центар, сауна, масажи, џакузи, спа центар, билијард, пинг-понг, детско катче

Локација: во самиот центар на Пампорово, 800м од ски лифтот

Опис на собите: вкупно 92 соби, опремени со: ТВ, мини бар, фен, бања, балкон

http://www.murgavets-bg.com/index.php?lang=en

Geolocation

GRAND HOTEL MURGAVETS 4*

01.12-23.12;

05.03-31.03

03.01-19.01;

05.02-04.03

24.12-28.12;

20.01-04.02

29.12-02.01

DBL STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

34

35

36

63

DBL 1возрасен+1дете

41

43

45

81

DBL 1возрасен+2деца

48

50

52

96

DBL 2возрасни

48

50

52

96

DBL 2возрасни+1дете

62

65

68

124

DBL 3возрасни

62

65

68

124

DBL STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

40

41

42

68

DBL 1возрасен+1дете

54

56

58

97

DBL 1возрасен+2деца

64

66

68

114

DBL 2возрасни

64

66

68

114

DBL 2возрасни+1дете

83

86

89

148

DBL 3возрасни

83

86

89

148

DBL DELUXE 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

36

39

41

64

DBL 1возрасен+1дете

45

48

52

85

DBL 1возрасен+2деца

52

57

62

100

DBL 2возрасни

52

57

62

100

DBL 2возрасни+1дете

68

74

80

130

DBL 3возрасни

68

74

80

130

DBL DELUXE 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

42

44

47

70

DBL 1возрасен+1дете

58

62

66

105

DBL 1возрасен+2деца

68

73

78

123

DBL 2возрасни

68

73

78

123

DBL 2возрасни+1дете

89

95

101

160

DBL 3возрасни

89

95

101

160

ONE BEDROOM APARTMENT

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

91

103

113

114

APP 1возрасен+1дете

91

103

113

114

APP 1возрасен+2деца

91

103

113

114

APP 1возрасен+3деца

91

103

113

114

APP 2возрасни

91

103

113

114

APP 2возрасни+1дете

91

103

113

114

APP 2возрасни+2деца

91

103

113

114

APP 3возрасни

91

103

113

114

APP 3возрасни+1дете

91

103

113

114

ONE BEDROOM APARTMENT

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

105

112

128

148

APP 1возрасен+1дете

105

112

128

148

APP 1возрасен+2деца

105

112

128

148

APP 1возрасен+3деца

105

112

128

148

APP 2возрасни

105

112

128

148

APP 2возрасни+1дете

105

112

128

148

APP 2возрасни+2деца

105

112

128

148

APP 3возрасни

105

112

128

148

APP 3возрасни+1дете

105

112

128

148

Периоди за откажување:

7 дена

7 дена

10 дена

01.12.2017

Пенали за откажување:

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

Пенали за непојавување:

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

Минимум престој:

-

-

-

-

Доплати:

Возрасен

Дете 4-12

   

Вечера за Божиќ за BB / 25.12

30,00 €

15,00

   

Вечера за Божиќ за HB / 25.12

20,00 €

10,00

   

Вечера за Нова Година за BB

80,00 €

40,00

   

Вечера за Нова Година за HB

70,00 €

35,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

Дете 4-12

* Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, фитнес центар, сауна, интернет и автобус до првата станица

http://www.murgavets-bg.com/index.php?lang=en

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе