Следете нé или притиснете Escape

Хотел LAPLANDIA

3

Попусти

Попусти за рана резервација кои не се валидни за престој во периодот 23.12-03.01:

-         10 % за резервации до 31.10

Дневни попусти:

-         7=6; 14=12 за престој во периодите: 04.01-20.01 и 01.03-31.03

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Комплексот е опремен со фитнес центар, сауна, парна бања, масажи, ресторан, бар, интернет, мини маркет

Локација: 200м од ски лифтот

Опис на собите: ТВ, дневна просторија, кујнско катче, фрижидер, телефон, камин во дел од апартманите, бања

https://www.booking.com/hotel/bg/laplandia.bg.html

Geolocation

LAPLANDIA 3*

23.12-03.01

04.01-20.01;

08.02-11.02;

01.03-31.03

21.01-07.02;

12.02-28.02

STUDIO 

Цените се дадени во евра, по студио, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

88

53

59

STD 1возрасен+1дете

88

53

59

STD 1возрасен+2деца

91

59

67

STD 2возрасни

88

53

59

STD 2возрасни+1дете

91

59

67

STD 3возрасни

91

59

67

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

120

76

76

APP 1возрасен+1дете

120

76

76

APP 1возрасен+2деца

120

76

76

APP 1возрасен+3деца

120

76

76

APP 2возрасни

120

76

76

APP 2возрасни+1дете

120

76

76

APP 2возрасни+2деца

120

76

76

APP 3возрасни

120

76

76

APP 3возрасни+1дете

120

76

76

APP 4возрасни

120

76

76

TWO BEDROOMS APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

165

93

104

APP 1возрасен+1дете

165

93

104

APP 1возрасен+2деца

165

93

104

APP 1возрасен+3деца

165

93

104

APP 1возрасен+4деца

165

93

104

APP 1возрасен+5деца

165

93

104

APP 2возрасни

165

93

104

APP 2возрасни+1дете

165

93

104

APP 2возрасни+2деца

165

93

104

APP 2возрасни+3деца

165

93

104

APP 2возрасни+4деца

165

93

104

APP 3возрасни

165

93

104

APP 3возрасни+1дете

165

93

104

APP 3возрасни+2деца

165

93

104

APP 3возрасни+3деца

165

93

104

APP 4возрасни

165

93

104

APP 4возрасни+1дете

165

93

104

APP 4возрасни+2деца

165

93

104

APP 5возрасни

165

93

104

APP 5возрасни+1дете

165

93

104

APP 6возрасни

165

93

104

THREE BEDROOMS APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

194

112

124

APP 1возрасен+1дете

194

112

124

APP 1возрасен+2деца

194

112

124

APP 1возрасен+3деца

194

112

124

APP 1возрасен+4деца

194

112

124

APP 1возрасен+5деца

194

112

124

APP 1возрасен+6деца

194

112

124

APP 1возрасен+7деца

194

112

124

APP 2возрасни

194

112

124

APP 2возрасни+1дете

194

112

124

APP 2возрасни+2деца

194

112

124

APP 2возрасни+3деца

194

112

124

APP 2возрасни+4деца

194

112

124

APP 2возрасни+5деца

194

112

124

APP 2возрасни+6деца

194

112

124

APP 3возрасни

194

112

124

APP 3возрасни+1дете

194

112

124

APP 3возрасни+2деца

194

112

124

APP 3возрасни+3деца

194

112

124

APP 3возрасни+4деца

194

112

124

APP 3возрасни+5деца

194

112

124

APP 4возрасни

194

112

124

APP 4возрасни+1дете

194

112

124

APP 4возрасни+2деца

194

112

124

APP 4возрасни+3деца

194

112

124

APP 4возрасни+4деца

194

112

124

APP 5возрасни

194

112

124

APP 5возрасни+1дете

194

112

124

APP 5возрасни+2деца

194

112

124

APP 5возрасни+3деца

194

112

124

APP 6возрасни

194

112

124

APP 6возрасни+1дете

194

112

124

APP 6возрасни+2деца

194

112

124

APP 7возрасни

194

112

124

Периоди за откажување:

14 дена

5 дена

7 дена

Пенали за откажување:

100 % од резервираниот престој

Првата ноќ

Првата ноќ

Пенали за непојавување:

100 % од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

4 ноќи

-

-

Доплати:

Возрасен

Дете 3-12

 

Вечера за Нова Година

50,00 €

25,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

Дете 3-12

* Во цената е вклучено користење на интернет и паркинг

https://www.booking.com/hotel/bg/laplandia.bg.html

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе