Следете нé или притиснете Escape

Хотел MPM MERRYAN

3

Попусти

Попусти за рана резервација:

-         15% за резервации до 31.10

Дневни попусти:

-         14=12; 11=10; 10=9 и 7=6 за пристигнувања до 22.12 и пристигнувања после 05.03

Попустите за рана резервација и дневните попусти се комбинираат

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Традиционален хотел кој располага со ресторан, бар, џакузи, масажи, интернет, сеф, финска бања, парна бања, базен во близина хотелот

Локација: во центарот на Пампорово, на 800м од ски лифтот

Опис на собите: вкупно 24 соби, опремени со: телефон, ТВ, мини бар, бања, џакузи во дел од апартманите

http://pamporovo.hoteliinfo.com/merian

MPM MERRYAN 3*

29.12-04.01

10.02-17.02;

22.12-28.12

01.12-21.12;

05.01-09.02;

18.02-16.04

DBL STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

62

46

43

DBL 1возрасен+1дете

88

60

56

DBL 1возрасен+2деца

99

71

67

DBL 2возрасни

100

68

64

DBL 2возрасни+1дете

112

80

75

DBL 3возрасни

140

96

89

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

125

87

80

APP 1возрасен+1дете

110

76

70

APP 1возрасен+2деца

121

87

81

APP 1возрасен+3деца

133

99

93

APP 2возрасни

125

87

80

APP 2возрасни+1дете

137

98

91

APP 2возрасни+2деца

148

109

103

APP 3возрасни

176

121

112

APP 3возрасни+1дете

187

133

123

APP 4возрасни

226

156

144

Периоди за откажување

21 дена

14 дена

7 дена

Пенали за откажување

100% од резервираниот престој

Првата ноќ

Првата ноќ

Пенали за непојавување

100% од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој

4 ноќи

-

-

Доплати

Возрасен

Дете 2-12

 

Доплата за автобус до терените за престој од 6 ноќи

10,00 €

10,00

 

Доплата за автобус до терените, на ден

2,00 €

2,00

 

Вечера за Нова Година

60,00 €

30,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

Дете 2-12

* Во цената е вклучено користење на сауна, парна бања, џакузи, теретана, ски остава и интернет во јавните простории

http://pamporovo.hoteliinfo.com/merian

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе