Следете нé или притиснете Escape

Хотел MURSALITSA SPA BOUTIQUE

3

Попусти

10% попуст за престој во периодот 04.01-20.01.2018

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотел во мирно опкружување. Располага со ресторан, спа центар со базен и сауна, теретана, масажи, интернет

Локација: 5км од центарот на Пампорово, 400м од ски терените

Опис на собите: сат ТВ, телефон, бања

http://www.mursalitsaspa.bg/

MURSALITSA SPA BOUTIQUE HOTEL 3*

01.12-22.12;

01.03-15.04

04.01-20.01

23.12-27.12;

21.01-28.02

28.12-03.01

DBL STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

36

50

55

108

DBL 1возрасен+1дете

46

64

80

123

DBL 1возрасен+2деца

46

64

80

123

DBL 2возрасни

46

64

80

123

DBL 2возрасни+1дете

46

64

80

123

STUDIO 

Цените се дадени во евра, по студио, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

55

73

89

132

STD 1возрасен+1дете

55

73

89

132

STD 1возрасен+2деца

55

73

89

132

APP 1возрасен+3деца 0-13

68

91

111

165

STD 2возрасни

55

73

89

132

STD 2возрасни+1дете

55

73

89

132

APP 2возрасни+2деца 0-13

68

91

111

165

STD 3возрасни

74

98

120

179

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

68

89

114

160

APP 1возрасен+1дете

68

89

114

160

APP 1возрасен+2деца

68

89

114

160

APP 1возрасен+3деца 0-13

86

111

143

200

APP 2возрасни

68

89

114

160

APP 2возрасни+1дете

68

89

114

160

APP 2возрасни+2деца 0-13

86

111

143

200

APP 3возрасни

92

120

154

215

TWO BEDROOMS APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

103

114

137

227

APP 1возрасен+1дете

103

114

137

227

APP 1возрасен+2деца

103

114

137

227

APP 1возрасен+3деца

103

114

137

227

APP 1возрасен+4деца

103

114

137

227

APP 1возрасен+5CH 0-13

115

128

154

255

APP 2возрасни

103

114

137

227

APP 2возрасни+1дете

103

114

137

227

APP 2возрасни+2деца

103

114

137

227

APP 2возрасни+3деца

103

114

137

227

APP 2возрасни+4деца 0-13

115

128

154

255

APP 3возрасни

103

114

137

227

APP 3возрасни+1дете

103

114

137

227

APP 3возрасни+2деца

103

114

137

227

APP 3возрасни+3деца 0-13

115

128

154

255

APP 4возрасни

103

114

137

227

APP 4возрасни+1дете

103

114

137

227

APP 4возрасни+2деца 0-13

115

128

154

255

APP 5возрасни

121

134

161

267

Периоди за откажување:

3 дена

5 дена

7 дена

14 дена

Пенали за откажување:

Првата ноќ

Првата ноќ

Првата ноќ

100 % од резервираниот престој

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

100 % од резервираниот престој

Минимум престој:

-

-

-

-

Доплати:

Возрасен

Дете 7-13

   

Вечера за Божиќ / 25.12

30,00 €

15,00

   

Вечера за Нова Година

50,00 €

25,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

Дете 7-13

* Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес центар, интернет, надворешен паркинг и автобус до жичарата

http://www.mursalitsaspa.bg/

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе