Следете нé или притиснете Escape

Хотел ORLOVETS

5

Попусти

Попусти за рана резервација

-          15% за резервации до  31.10

-          10% за резервации до  01.12

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Луксузен хотел во самиот центар. Располага со: ресторан, барови, солариум, спа и велнес центар, масажи, билијард, пикадо, куглана, ски школа, интернет, конференциска сала

Локација: 50м од центарот на Пампорово, 1000м од ски лифтот

Опис на собите: вкупно 55 соби, опремени со: ТВ, мини бар, сеф, телефон, фен, бања, балкон

http://www.hotelorlovetz.com/

Geolocation

ORLOVETS 5*

01.12-15.12;

04.03-10.04

16.12-25.12;

03.01-19.01;

04.02-03.03

26.12-02.01

20.01-03.02

DBL STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

45

51

115

54

DBL 1возрасен+1дете

49

59

101

65

DBL 1возрасен+2деца

63

76

130

83

DBL 2возрасни

56

67

115

74

DBL 2возрасни+1дете

70

84

144

93

DBL 3возрасни

77

92

158

102

DBL STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

52

59

133

64

DBL 1возрасен+1дете

61

73

117

82

DBL 1возрасен+2деца

78

94

150

105

DBL 2возрасни

70

83

133

93

DBL 2возрасни+1дете

87

104

167

117

DBL 3возрасни

96

114

183

129

DBL STANDART

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полн пансион

Еднокреветна соба

52

64

149

69

DBL 1возрасен+1дете

61

83

131

91

DBL 1возрасен+2деца

78

106

168

117

DBL 2возрасни

70

95

149

104

DBL 2возрасни+1дете

87

118

187

130

DBL 3возрасни

96

130

205

143

Периоди за откажување:

7 дена

7 дена

15.12.2016

7 дена

Пенали за откажување:

Првата ноќ

Првата ноќ

100 % од резервираниот престој

Првата ноќ

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

100 % од резервираниот престој

2 ноќи

Минимум престој:

-

-

-

-

Доплати:

Возрасен

Дете 2-12

   

Вечера за Божиќ / 25.12

32,00 €

22,00

   

Вечера за Нова Година

52,00 €

33,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

Дете 5-12

* Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, фитнес центар, парна бања, сауна, паркинг и автобус до првата станица

http://www.hotelorlovetz.com/

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе