Следете нé или притиснете Escape

Хотел ORPHEUS

4

Попусти

Попуст за рана резервација, кој не е валиден во периодот 28.12-01.01:

-          20% за резервации до 15.10

-          15% за резервации до 15.11

-          10% за резервации до 01.12

Дневни попусти:

-          7=6; 14=12 за пристигнувања во периодите: 15.12-22.12; 02.01-18.01 и 04.02-10.04

Попустите за рана резервација и дневните попусти се комбинираат

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Убав хотел кој располага со спа центар, инфрацрвена сауна, фитнес центар, внатрешен базен, парна бања, хамам, остава за ски опрема, соба за игри за деца, паркинг, ресторан, бар

Локација: 100м од стазите и 150м од центарот на Пампорово

Опис на собите: интернет, кабелска ТВ, телефон, балкон, бања

http://www.hotel-orpheus.com/index.php

Geolocation

ORPHEUS 4*

15.12-27.12;

05.03-10.04

10.01-19.01;

10.02-04.03

02.01-09.01;

20.01-09.02

28.12-01.01

DBL STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

36

48

51

-

DBL 1возрасен+1дете

36

48

51

-

DBL 1возрасен+2деца

48

64

68

-

DBL 2возрасни

48

64

68

-

DBL 2возрасни+1дете

48

64

68

-

DBL STANDART

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

43

55

58

91

DBL 1возрасен+1дете

46

58

62

94

DBL 1возрасен+2деца

62

78

82

125

DBL 2возрасни

62

78

82

125

DBL 2возрасни+1дете

62

78

82

125

TRPL STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

60

80

86

-

TRPL 1возрасен+1дете

60

80

86

-

TRPL 1возрасен+2деца

60

80

86

-

TRPL 2возрасни

60

80

86

-

TRPL 2возрасни+1дете

60

80

86

-

TRPL 3возрасни

60

80

86

-

TRPL STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

81

100

106

160

TRPL 1возрасен+1дете

81

100

106

160

TRPL 1возрасен+2деца

81

100

106

160

TRPL 2возрасни

81

100

106

160

TRPL 2возрасни+1дете

81

100

106

160

TRPL 3возрасни

81

100

106

160

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во апартман, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

67

89

96

-

DBL 1возрасен+1дете

67

89

96

-

DBL 1возрасен+2деца

67

89

96

-

DBL 1возрасен+3деца

67

89

96

-

DBL 2возрасни

67

89

96

-

DBL 2возрасни+1дете

67

89

96

-

DBL 2возрасни+2деца

67

89

96

-

DBL 3возрасни

67

89

96

-

DBL 3возрасни+1дете

74

98

105

-

DBL 4возрасни

77

102

110

-

ONE BEDROOM APARTMENT

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

88

109

116

177

DBL 1возрасен+1дете

88

109

116

177

DBL 1возрасен+2деца

88

109

116

177

DBL 1возрасен+3деца

88

109

116

177

DBL 2возрасни

88

109

116

177

DBL 2возрасни+1дете

88

109

116

177

DBL 2возрасни+2деца

88

109

116

177

DBL 3возрасни

88

109

116

177

DBL 3возрасни+1дете

97

120

128

194

DBL 4возрасни

101

126

134

203

Периоди за откажување

1 ден

5 дена

14 дена

21 ден

Пенали за откажување

Првата ноќ

Првата ноќ

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

Пенали за непојавување

2 ноќи

2 ноќи

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

Минимум престој

-

-

-

4 ноќи

Доплати

Возрасни

Деца 5-13

   

Внатрешна гаража, на ден

5,00 €

-

   

Доплата за ручек

7,00 €

4,00

   

Вечера за Божиќ / 25.12 на BB

34,00 €

18,00

   

Вечера за Божиќ / 25.12 на HB

28,00 €

16,00

   

Вечера за Нова Година

60,00 €

34,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

Деца 5-13

* Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, џакузи, фитнес центар, инфрацрвена сауна, финска сауна, парна бања, интернет, надворешен бесплатен паркинг и автобус до жичарата 2 - Malina

http://www.hotel-orpheus.com/index.php

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе