Следете нé или притиснете Escape

Хотел PAMPOROVO 5* - Пакет Аранжман

5

Попусти

Попуст за рана резервација:

-         15% за  резервации до 30.11

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотелот располага со внатрешен базен, интернет, паркинг, 2 ресторани, барови, паб, спа центар, сауна, парна бања, фитнес центар, ноќен клуб, конференциски центар, куглана, остава за ски опрема

Локација: 800м од ски центарот, 100м од центарот на Пампорово

Опис на собите: вкупно 177 соби, опремени со: сат ТВ, телефон, мини бар, интернет, бања, балкон во дел од собите

http://www.hotelpamporovo-bg.net/

Geolocation

PAMPOROVO 5*

08.12-21.12; 05.03-31.03

22.12-27.12

28.12-02.01

03.01-04.03

 

DBL STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

 

Еднокреветна соба

33

51

109

49

 

DBL 1возрасен+1дете

33

51

109

49

 

DBL 1возрасен+2деца

43

59

109

57

 

DBL 1возрасен+3деца

54

74

137

71

* На барање

DBL 2возрасни

43

59

109

57

 

DBL 2возрасни+1дете

43

59

109

57

 

DBL 2возрасни+2деца

54

74

137

71

* На барање

DBL 3возрасни

61

83

153

80

 

DBL STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

 

Еднокреветна соба

44

65

125

63

 

DBL 1возрасен+1дете

44

65

125

63

 

DBL 1возрасен+2деца

59

75

125

73

 

DBL 1возрасен+3деца

74

94

157

91

* На барање

DBL 2возрасни

59

75

125

73

 

DBL 2возрасни+1дете

59

75

125

73

 

DBL 2возрасни+2деца

74

94

157

91

* На барање

DBL 3возрасни

83

105

176

102

 

DBL NO BALKONY 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

 

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

 

DBL 1возрасен+1дете

NO

NO

NO

NO

 

DBL 1возрасен+2деца

39

55

105

52

 

DBL 1возрасен+3деца

48

68

131

66

* На барање

DBL 2возрасни

39

55

105

52

 

DBL 2возрасни+1дете

39

55

105

52

 

DBL 2возрасни+2деца

48

68

131

66

* На барање

DBL 3возрасни

54

77

147

73

 

DBL NO BALKONY 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

 

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

 

DBL 1возрасен+1дете

NO

NO

NO

NO

 

DBL 1возрасен+2деца

55

71

121

68

 

DBL 1возрасен+3деца

68

88

151

86

* На барање

DBL 2возрасни

55

71

121

68

 

DBL 2возрасни+1дете

55

71

121

68

 

DBL 2возрасни+2деца

68

88

151

86

* На барање

DBL 3возрасни

77

99

169

96

 

STUDIO STANDART 

Цените се дадени во евра, по студио, на ден, на база на ноќевање со појадок

 

Еднокреветна соба

65

88

157

84

 

STD 1возрасен+1дете

65

88

157

84

 

STD 1возрасен+2деца

65

88

157

84

 

STD 1возрасен+3деца

65

88

157

84

 

STD 2возрасни

65

88

157

84

 

STD 2возрасни+1дете

65

88

157

84

 

STD 2возрасни+2деца

65

88

157

84

 

STD 3возрасни

65

88

157

84

 

STUDIO STANDART 

Цените се дадени во евра, по студио, на ден, на база на ноќевање со појадок

 

Еднокреветна соба

89

112

181

108

 

STD 1возрасен+1дете

89

112

181

108

 

STD 1возрасен+2деца

89

112

181

108

 

STD 1возрасен+3деца

89

112

181

108

 

STD 2возрасни

89

112

181

108

 

STD 2возрасни+1дете

89

112

181

108

 

STD 2возрасни+2деца

89

112

181

108

 

STD 3возрасни

89

112

181

108

 

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

 

Еднокреветна соба

76

100

176

97

 

APP 1возрасен+1дете

76

100

176

97

 

APP 1возрасен+2деца

76

100

176

97

 

APP 1возрасен+3деца

76

100

176

97

 

APP 2возрасни

76

100

176

97

 

APP 2возрасни+1дете

76

100

176

97

 

APP 2возрасни+2деца

76

100

176

97

 

APP 3возрасни

76

100

176

97

 

APP 3возрасни+1дете

76

100

176

97

 

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

 

Еднокреветна соба

100

124

200

121

 

APP 1возрасен+1дете

100

124

200

121

 

APP 1возрасен+2деца

100

124

200

121

 

APP 1возрасен+3деца

100

124

200

121

 

APP 2возрасни

100

124

200

121

 

APP 2возрасни+1дете

100

124

200

121

 

APP 2возрасни+2деца

100

124

200

121

 

APP 3возрасни

100

124

200

121

 

APP 3возрасни+1дете

100

124

200

121

 

Периоди за откажување

5 дена

10 дена

20 дена

7 дена

 

Пенали за откажување

Првата ноќ

Првата ноќ

100 % од резервираниот престој

Првата ноќ

 

Пенали за непојавување

50 % од резервираниот престој

50 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

50 % од резервираниот престој

 

Минимум престој

-

3 ноќи

3 ноќи

-

 

Доплати

Возрасен

Дете 4-12

     

Вечера за Нова Година во Perelik / Evridika ресторан на база на BB

82,00 €

27,00

     

Вечера за Нова Година во Perelik / Evridika ресторан на база на HB

75,00 €

20,00

     

Вечера за Нова Година во Orphey ресторан на база на BB

92,00 €

32,00

     

Вечера за Нова Година во Orphey ресторан на база на HB

85,00 €

25,00

     

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

     

Дете 4-12

* Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, фитнес центар, сауна, џакузи, детско катче, интернет во лобито и автобус до жичарата

http://www.hotelpamporovo-bg.net/

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА

Хотел PAMPOROVO 5* - Pamporovo

пакет аранжман  ( со вклучен превоз)

Термин

Услуга

Цена по лице во двокреветна стандардна соба

Цена по лице во двокреветна соба без балкон

Цена по лице во еднокреветна соба

Цена по лице во студио

Цена по лице во апартман со една спална соба

08.01 – 15.01.2018

7 ноќевања со појадок

170

155

292

250

289

7 полупансиони

217

203

375

322

360

15.01 – 22.01.2018

7 ноќевања со појадок

170

155

292

250

289

7 полупансиони

217

203

375

322

360

22.01 – 29.01.2018

7 ноќевања со појадок

170

155

292

250

289

7 полупансиони

217

203

375

322

360

 

Цените се дадени во евра, по лице, за 7 ноќевања на база на избраната услуга СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ

Во двокреветна соба  едно дете 4-11,99 години се сместува БЕСПЛАТНО

Во студио две деца 0-11,99 години или 3то возрасно лице се сместуваат БЕСПЛАТНО

Во апартман со една спална соба две деца 0-11,99 години или 3то возрасно лице се сместуваат БЕСПЛАТНО

Задолжителна доплата од 1 еур туристичка такса, по лице, на ден

ЦЕНИТЕ СЕ ВАЛИДНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.11.2017

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе