Следете нé или притиснете Escape

Хотел PANORAMA 3*, Pamporovo

3

Попусти

Дневни попусти:

-         7=6 за пристигнувања во периодот 03.01-09.01

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

PANORAMA 3*

29.12-02.01

03.01-09.01

10.01-15.04

DBL STANDART

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

81

30

21

DBL 1возрасен+1дете

71

35

25

DBL 1возрасен+2деца

102

50

36

DBL 2возрасни

81

40

29

DBL 2возрасни+1дете

102

50

36

DBL 3возрасни

114

55

40

ONE BEDROOM APARTMENT

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

106

55

42

APP 1возрасен+1дете

106

55

42

APP 1возрасен+2деца

132

69

52

APP 1возрасен+3деца

145

76

57

APP 2возрасни

106

55

42

APP 2возрасни+1дете

132

69

52

APP 2возрасни+2деца

145

76

57

APP 3возрасни

148

77

59

Периоди за откажување

14 дена

3 дена

2 дена

Пенали за откажување

100% од резервираниот престој

Првата ноќ

Првата ноќ

Пенали за непојавување

100% од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој

-

-

-

Доплати

Возрасни

Деца 4-12

 

Доплата за полупансион

7,00 €

4,00

 

 

Возрасни

Деца 6-12

Деца 2-6

Вечера за Нова Година

45,00 €

22,50

15,00

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

1,00

Деца 4-12

* Во цената е вклучено користење на финска и инфрацрвена сауна, парна бања, фитнес центар, соба за деца, паркинг и интернет

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе