Следете нé или притиснете Escape

Хотел PERELIK

4

Попусти

Попусти за рана резервација:

-         15 % за резервации до  30.10

-         10 % за резервации до  01.12

Дневни попусти:

-         15% за престој во периодот 16.12-25.12 и пристигнувања после 04.03

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Пријатен хотел кој располага со ресторан, бар, ноќен клуб, куглана, спа центар, билијард, остава за ски опрема, фризерница, конференциска сала, сеф

Локација: во самиот центар на Пампорово, 1км од ски лифтот

Опис на собите: вкупно 212 соби, опремени со: ТВ, телефон, мини бар, бања, балкон

http://www.perelikhotel.com/

PERELIK 4*

16.12-25.12;

03.01-31.03

26.12-02.01

DBL SUPERIOR 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

59

71

DBL 1возрасен+1дете 7-12 y.o.

81

99

DBL 1возрасен+1дете 2-7 y.o.

68

86

DBL 1возрасен+2деца 2-7 y.o.

68

86

DBL 1возрасен+2деца 7-12 y.o.

106

131

DBL 1возрасен+1дете 7-12 y.o. +1дете 2-7 y.o.

81

99

DBL 2возрасни

96

116

DBL 2возрасни+1дете 2-7 y.o.

96

116

DBL 2возрасни+1дете 7-12 y.o.

121

148

DBL 2возрасни+2деца 2-7 y.o.

96

116

DBL 2возрасни+1дете 2-7 y.o.+1дете7-12 y.o.

121

148

DBL 2возрасни+2деца 7-12 y.o.

146

180

DBL 3возрасни

132

161

DBL SUPERIOR / Полупансион + LIFT PASS

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

72

86

DBL 1возрасен+1дете 7-12 y.o.

106

128

DBL 1возрасен+1дете 2-7 y.o.

83

103

DBL 1возрасен+2деца 2-7 y.o.

83

103

DBL 1возрасен+2деца 7-12 y.o.

138

168

DBL 1возрасен+1дете 7-12 y.o. +1дете 2-7 y.o.

106

128

DBL 2возрасни

123

148

DBL 2возрасни+1дете 2-7 y.o.

123

148

DBL 2возрасни+1дете 7-12 y.o.

155

188

DBL 2возрасни+2деца 2-7 y.o.

123

148

DBL 2возрасни+1дете 2-7 y.o.+1дете7-12 y.o.

155

188

DBL 2возрасни+2деца 7-12 y.o.

187

228

DBL 3возрасни

173

209

DBL SUPERIOR 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на Се Вклучено

Еднокреветна соба

68

81

DBL 1возрасен+1дете 7-12 y.o.

92

113

DBL 1возрасен+1дете 2-7 y.o.

78

97

DBL 1возрасен+2деца 2-7 y.o.

78

97

DBL 1возрасен+2деца 7-12 y.o.

121

149

DBL 1возрасен+1дете 7-12 y.o. +1дете 2-7 y.o.

92

113

DBL 2возрасни

109

132

DBL 2возрасни+1дете 2-7 y.o.

109

132

DBL 2возрасни+1дете 7-12 y.o.

138

169

DBL 2возрасни+2деца 2-7 y.o.

109

132

DBL 2возрасни+1дете 2-7 y.o.+1дете7-12 y.o.

138

169

DBL 2возрасни+2деца 7-12 y.o.

166

205

DBL 3возрасни

152

184

DBL SUPERIOR / Се Вклучено + lift pass

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на Се Вклучено

Еднокреветна соба

82

97

DBL 1возрасен+1дете 7-12 y.o.

121

146

DBL 1возрасен+1дете 2-7 y.o.

95

116

DBL 1возрасен+2деца 2-7 y.o.

95

116

DBL 1возрасен+2деца 7-12 y.o.

157

192

DBL 1возрасен+1дете 7-12 y.o. +1дете 2-7 y.o.

121

146

DBL 2возрасни

141

169

DBL 2возрасни+1дете 2-7 y.o.

141

169

DBL 2возрасни+1дете 7-12 y.o.

178

214

DBL 2возрасни+2деца 2-7 y.o.

141

169

DBL 2возрасни+1дете 2-7 y.o.+1дете7-12 y.o.

178

214

DBL 2возрасни+2деца 7-12 y.o.

214

260

DBL 3возрасни

198

238

ONE BEDROOM APARTMENT

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

119

141

APP 1возрасен+1дете 7-12 y.o.

119

141

APP 1возрасен+1дете 2-7 y.o.

119

141

APP 1возрасен+2деца 2-7 y.o.

119

141

APP 1возрасен+2деца 7-12 y.o.

144

173

APP 1возрасен+1дете 7-12 y.o. +1дете 2-7 y.o.

119

141

APP 2возрасни

119

141

APP 2возрасни+1дете 2-7 y.o.

119

141

APP 2возрасни+1дете 7-12 y.o.

144

173

APP 2возрасни+2деца 2-7 y.o.

119

141

APP 2возрасни+1дете 2-7 y.o.+1дете7-12 y.o.

144

173

APP 2возрасни+2деца 7-12 y.o.

169

205

APP 3возрасни

155

186

ONE BEDROOM APARTMENT / Полупансион + LIFT PASS

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

144

171

APP 1возрасен+1дете 7-12 y.o.

144

171

APP 1возрасен+1дете 2-7 y.o.

144

171

APP 1возрасен+2деца 2-7 y.o.

144

171

APP 1возрасен+2деца 7-12 y.o.

176

211

APP 1возрасен+1дете 7-12 y.o. +1дете 2-7 y.o.

144

171

APP 2возрасни

144

171

APP 2возрасни+1дете 2-7 y.o.

144

171

APP 2возрасни+1дете 7-12 y.o.

176

211

APP 2возрасни+2деца 2-7 y.o.

144

171

APP 2возрасни+1дете 2-7 y.o.+1дете7-12 y.o.

176

211

APP 2возрасни+2деца 7-12 y.o.

207

251

APP 3возрасни

194

231

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на Се Вклучено

Еднокреветна соба

137

162

APP 1возрасен+1дете 7-12 y.o.

137

162

APP 1возрасен+1дете 2-7 y.o.

137

162

APP 1возрасен+2деца 2-7 y.o.

137

162

APP 1возрасен+2деца 7-12 y.o.

165

198

APP 1возрасен+1дете 7-12 y.o. +1дете 2-7 y.o.

137

162

APP 2возрасни

137

162

APP 2возрасни+1дете 2-7 y.o.

137

162

APP 2возрасни+1дете 7-12 y.o.

165

198

APP 2возрасни+2деца 2-7 y.o.

137

162

APP 2возрасни+1дете 2-7 y.o.+1дете7-12 y.o.

165

198

APP 2возрасни+2деца 7-12 y.o.

194

235

APP 3возрасни

179

213

ONE BEDROOM APARTMENT / Се Вклучено + lift pass

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на Се Вклучено

Еднокреветна соба

164

198

APP 1возрасен+1дете 7-12 y.o.

164

198

APP 1возрасен+1дете 2-7 y.o.

164

198

APP 1возрасен+2деца 2-7 y.o.

164

198

APP 1возрасен+2деца 7-12 y.o.

201

244

APP 1возрасен+1дете 7-12 y.o. +1дете 2-7 y.o.

164

198

APP 2возрасни

164

198

APP 2возрасни+1дете 2-7 y.o.

164

198

APP 2возрасни+1дете 7-12 y.o.

201

244

APP 2возрасни+2деца 2-7 y.o.

164

198

APP 2возрасни+1дете 2-7 y.o.+1дете7-12 y.o.

201

244

APP 2возрасни+2деца 7-12 y.o.

237

290

APP 3возрасни

221

268

Периоди за откажување:

7 дена

10.12.2013

Пенали за откажување:

Првата ноќ

100 % од резервираниот престој

Пенали за непојавување:

2 ноќи

100 % од резервираниот престој

Минимум престој:

-

-

Доплати:

Возрасен

Дете 2-12

Вечера за Божиќ / 25.12

31,00 €

21,00

Вечера за Нова Година

52,00 €

30,00

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

Дете 2-12

* Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, фитнес центар, парна бања, сауна, паркинг и автобус до првата станица

• FLEXY lift pass – бројот на ноќи на престој е еднаков на бројот на денови за користење на лифт пасот

• FLEXY  lift pass  - можност за пола дневно користење на денот на пристигнување или последниот ден од престојот

http://www.perelikhotel.com/

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе