Следете нé или притиснете Escape

Хотел SNEZHANKA

3

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          10% за резервации до 30.11

Дневни попусти:

-          7=6 за пристигнувања во периодите: 03.01-22.01 и 26.02-31.03

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Солиден хотел кој располага со ресторан, конференциска сала, сауна, џакузи, солариум, масажи

Локација: во центарот на Пампорово, на 1000м од ски лифтот

Опис на собите: вкупно 142 соби, опремени со: телефон, ТВ, мини бар, фен, бања, балкон во дел од собите

http://www.ehotels-bg.com/s-en/index.html

SNEZHANKA 3*

09.12-20.12;

08.03-31.03

21.12-28.12;

03.01-07.03

29.12-02.01

DBL STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

36

39

125

DBL 1возрасен+1дете

34

39

94

DBL 1возрасен+2деца

41

47

113

DBL 2возрасни

46

52

125

DBL 2возрасни+1дете

52

60

144

DBL 3возрасни

63

72

172

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

67

79

182

DBL 1возрасен+1дете

67

79

182

DBL 1возрасен+2деца

67

79

182

DBL 1возрасен+3деца

67

79

182

DBL 2возрасни

67

79

182

DBL 2возрасни+1дете

67

79

182

DBL 2возрасни+2деца

67

79

182

DBL 3возрасни

67

79

182

DBL 3возрасни+1дете

76

88

192

DBL 4возрасни

76

88

192

Периоди за откажување

3 дена

5 дена

14 дена

Пенали за откажување:

Првата ноќ

Првата ноќ

100 % од резервираниот престој

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

100 % од резервираниот престој

Минимум престој:

-

-

-

Доплати:

Возрасен

Дете 6-12

 

Вечера за Божиќ / 25.12

20,00 €

12,00 €

 

Вечера за Нова Година

45,00 €

25,00 €

 

Доплата за автобус до жичарата, на ден

1,00 €

1,00 €

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00 €

 

Дете 6-12

* Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, сауна, паркинг и интернет

http://www.ehotels-bg.com/s-en/index.html

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе