Следете нé или притиснете Escape

Хотел STREAM RESORT

3

Попусти

Попусти за рана резервација кои не се валидни за престој во периодот 29.12-01.01:

-         15% за резервации до 31.10

-         10% за резервации до 15.12

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Комплексот располага со базен, велнес центар, парна бања, масажи, фитнес сала, ресторан, бар, остава за ски опрема, паркинг

Опис на собите: сат ТВ, телефон, интернет, кујнско катче, фрижидер, бања, балкон во повеќето соби

http://www.stream-bgproperties.com/

STREAM RESORT 3*

04.12-21.12;

08.01-21.01;

06.03-15.04

22.12-28.12;

02.01-07.01;

22.01-01.02;

11.02-05.03

02.01-10.02

29.12-01.01

STUDIO 

Цените се дадени во евра, по студио, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

34

39

42

79

STD 1возрасен+1дете

39

43

48

89

STD 2возрасни

43

48

52

98

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

46

52

57

107

APP 1возрасен+1дете

40

46

50

93

APP 1возрасен+2деца

50

57

63

115

APP 1возрасен+3деца

60

68

75

137

APP 2возрасни

46

52

57

107

APP 2возрасни+1дете

56

64

70

129

APP 2возрасни+2деца

66

75

82

150

APP 3возрасни

60

70

75

139

TWO BEDROOMS APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

82

91

100

192

APP 1возрасен+2деца

82

91

100

192

APP 1возрасен+3деца

82

91

100

192

APP 1возрасен+4деца

92

103

113

213

APP 1возрасен+5деца

103

114

125

235

APP 2возрасни

82

91

100

192

APP 2возрасни+1дете

82

91

100

192

APP 2возрасни+2деца

82

91

100

192

APP 2возрасни+3деца

92

103

113

213

APP 2возрасни+4деца

103

114

125

235

APP 3возрасни

82

91

100

192

APP 3возрасни+1дете

82

91

100

192

APP 3возрасни+2деца

92

103

113

213

APP 3возрасни+3деца

103

114

125

235

APP 4возрасни

82

91

100

192

APP 4возрасни+1дете

92

103

113

213

APP 4возрасни+2деца

103

114

125

235

APP 5возрасни

97

108

119

223

Периоди за откажување

3 дена

5 дена

7 дена

14 дена

Пенали за откажување:

Првата ноќ

Првата ноќ

Првата ноќ

100 % од резервираниот престој

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

100 % од резервираниот престој

Минимум престој:

-

-

-

3 ноќи

Доплати:

Возрасен

Дете 6-12

   

Доплата за полупансион

9,00 €

5,50 €

   

Вечера за Божиќ / 25.12

18,00 €

10,00 €

   

Вечера за Нова Година

55,00 €

27,00 €

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00 €

   

Дете 6-12 /за дете на редовно легло - 2-12/

* Во цената е вклучено користење на фитнес центар, сауна, парна бања, џакузи, внатрешен базен, детско катче, сеф, интернет, паркинг и автобус до жичарата

http://www.stream-bgproperties.com/

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе