Следете нé или притиснете Escape

Хотел VILLAS MALINA - MALINA RESIDENCE

3

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          15% за резервации до 05.11

-          10% за резервации до 20.11

Дневни попусти:

-          7=6; 14=12 за пристигнувања во периодите: 02.01-19.01 и 05.02-31.03

Попустите за рана резервација и дневните попусти се комбинираат

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Villas Malina

Прекрасни дрвени вили кои располагаат со рецепција, ресторан и ски остава

Локација: 50м од ски лифтот, 1500м од центарот на Пампорово

Опис на вилите: вкупно 30 вили, опремени со: невна соба со кујнски дел, фрижидер, сат ТВ, бања, тераса, 2 спални соби

http://www.malina-pamporovo.com/cottages/

 

Malina Residence 3*

Хотел кој се состои само од апартмани. Располага со рецепцијаа и гаража

Локација: 600м од ски лифтот, 1500м од центарот на Боровец

Опис на апартманите: вкупно 20 апартмани, опремени со: спална соба, софа, кујнски дел, фрижидер, бања, балкон

http://www.malina-pamporovo.com/resort/

Geolocation

VILLAS MALINA 3*

18.12-28.12;

02.01-19.01

29.12-01.01

20.01-04.03

05.03-31.03

VILLA 

Цените се дадени во евра, по вила, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

55

137

59

43

VILLA 1возрасен+1дете

55

137

59

43

VILLA 1возрасен+2деца

63

157

68

50

VILLA 1возрасен+3деца

71

178

77

56

VILLA 1возрасен+4деца

84

144

91

66

VILLA 1возрасен+5деца

84

144

91

66

VILLA 2возрасни

55

137

59

43

VILLA 2возрасни+1дете

63

157

68

50

VILLA 2возрасни+2деца

71

178

77

56

VILLA 2возрасни+3деца

84

144

91

66

VILLA 2возрасни+4деца

84

144

91

66

VILLA 3возрасни

84

144

91

66

VILLA 3возрасни+1дете

84

144

91

66

VILLA 3возрасни+2деца

84

144

91

66

VILLA 3возрасни+3деца

84

144

91

66

VILLA 4возрасни

84

144

91

66

VILLA 4возрасни+1дете

84

144

91

66

VILLA 4возрасни+2деца

84

144

91

66

VILLA 5возрасни

101

172

109

79

VILLA 5возрасни+1дете

101

172

109

79

VILLA 6возрасни

118

201

128

93

VILLA  

Цените се дадени во евра, по вила, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

64

146

71

55

VILLA 1возрасен+1дете

64

146

71

55

VILLA 1возрасен+2деца

73

168

81

63

VILLA 1возрасен+3деца

83

190

92

71

VILLA 1возрасен+4деца

105

162

114

89

VILLA 1возрасен+5деца

105

162

114

89

VILLA 2возрасни

64

146

71

55

VILLA 2возрасни+1дете

73

168

81

63

VILLA 2возрасни+2деца

83

190

92

71

VILLA 2возрасни+3деца

105

162

114

89

VILLA 2возрасни+4деца

105

162

114

89

VILLA 3возрасни

105

162

114

89

VILLA 3возрасни+1дете

105

162

114

89

VILLA 3возрасни+2деца

105

162

114

89

VILLA 3возрасни+3деца

105

162

114

89

VILLA 4возрасни

105

162

114

89

VILLA 4возрасни+1дете

105

162

114

89

VILLA 4возрасни+2деца

105

162

114

89

VILLA 5возрасни

126

194

137

107

VILLA 5возрасни+1дете

126

194

137

107

VILLA 6возрасни

147

227

160

124

 MALINA RESIDENS 3*

18.12-28.12;

02.01-19.01

29.12-01.01

20.01-04.03

05.03-31.03

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

64

98

71

48

APP 1возрасен+1дете

64

98

71

48

APP 1возрасен+2деца

64

98

71

48

APP 1возрасен+3деца

64

98

71

48

APP 2возрасни

64

98

71

48

APP 2возрасни+1дете

64

98

71

48

APP 2возрасни+2деца

64

98

71

48

APP 3возрасни

64

98

71

48

APP 3возрасни+1дете

64

98

71

48

APP 4возрасни

77

118

85

57

TWO BEDROOMS APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

89

153

98

71

APP 1возрасен+2деца

89

153

98

71

APP 1возрасен+3деца

89

153

98

71

APP 1возрасен+4деца

89

153

98

71

APP 1возрасен+5деца

89

153

98

71

APP 2возрасни

89

153

98

71

APP 2возрасни+1дете

89

153

98

71

APP 2возрасни+2деца

89

153

98

71

APP 2возрасни+3деца

89

153

98

71

APP 2возрасни+4деца

89

153

98

71

APP 3возрасни

89

153

98

71

APP 3возрасни+1дете

89

153

98

71

APP 3возрасни+2деца

89

153

98

71

APP 3возрасни+3деца

89

153

98

71

APP 4возрасни

89

153

98

71

APP 4возрасни+1дете

89

153

98

71

APP 4возрасни+2деца

89

153

98

71

APP 5возрасни

107

183

118

85

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

78

112

84

62

APP 1возрасен+1дете

78

112

84

62

APP 1возрасен+2деца

78

112

84

62

APP 1возрасен+3деца

78

112

84

62

APP 2возрасни

78

112

84

62

APP 2возрасни+1дете

78

112

84

62

APP 2возрасни+2деца

78

112

84

62

APP 3возрасни

78

112

84

62

APP 3возрасни+1дете

78

112

84

62

APP 4возрасни

93

134

101

74

TWO BEDROOMS APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

107

171

116

94

APP 1возрасен+2деца

107

171

116

94

APP 1возрасен+3деца

107

171

116

94

APP 1возрасен+4деца

107

171

116

94

APP 1возрасен+5деца

107

171

116

94

APP 2возрасни

107

171

116

94

APP 2возрасни+1дете

107

171

116

94

APP 2возрасни+2деца

107

171

116

94

APP 2возрасни+3деца

107

171

116

94

APP 2возрасни+4деца

107

171

116

94

APP 3возрасни

107

171

116

94

APP 3возрасни+1дете

107

171

116

94

APP 3возрасни+2деца

107

171

116

94

APP 3возрасни+3деца

107

171

116

94

APP 4возрасни

107

171

116

94

APP 4возрасни+1дете

107

171

116

94

APP 4возрасни+2деца

107

171

116

94

APP 5возрасни

129

205

140

112

Периоди за откажување:

5 дена

18 дена

5 дена

1 дена

Пенали за откажување:

Првата ноќ

100 % од резервираниот престој

Првата ноќ

Првата ноќ

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

-

3 ноќи

-

-

Доплати:

Возрасен

Дете 5-18

   

Вечера за Божиќ / 25.12 за BB

26,00 €

13,00

   

Вечера за Божиќ / 25.12 за HB

18,00 €

9,00

   

Вечера за Нова Година за BB

66,00 €

33,00

   

Вечера за Нова Година за HB

59,00 €

29,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

Дете 5-13

http://www.malina-pamporovo.com/cottages/

http://www.malina-pamporovo.com/resort/

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе