Следете нé или притиснете Escape

PERELIK PALACE 4*

4

Попусти

Попуст за рана резервација

  • 10% за резервации до 30.11

Дневни попусти

  • 7=6 за престој до 29.12 и пристигнувања после 04.01

Попустите за рана резервација и дневните попусти се комбинираат

 

 

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

PERELIK PALACE 4*

01.12-22.12;

04.01-19.01;

01.03-01.04

23.12-29.12;

20.01-28.02

30.12-03.01

DBL STANDART

22

26

51

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

43

52

103

DBL 1возрасен+1дете

43

52

103

DBL 1возрасен+2деца

49

58

108

DBL 2возрасни

43

52

103

DBL 2возрасни+1дете

49

58

108

TRPL STANDART 

59

66

131

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

59

66

131

TRPL 1возрасен+1дете

59

66

131

TRPL 1возрасен+2деца

59

66

131

TRPL 2возрасни

59

66

131

TRPL 2возрасни+1дете

59

66

131

TRPL 3возрасни

59

66

131

STUDIO MANSARD 

19

23

46

Цените се дадени во евра, по студио, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

39

46

91

STD 1возрасен+1дете

39

46

91

STD 1возрасен+2деца

44

51

97

STD 2возрасни

39

46

91

STD 2возрасни+1дете

44

51

97

STUDIO 

27

31

63

Цените се дадени во евра, по студио, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

55

62

125

STD 1возрасен+1дете

55

62

125

STD 1возрасен+2деца

60

67

131

STD 1возрасен+3деца

66

73

137

STD 2возрасни

55

62

125

STD 2возрасни+1дете

60

67

131

STD 2возрасни+2деца

66

73

137

STD 3возрасни

66

73

137

STD 3возрасни+1дете

72

79

143

STD 4возрасни

78

84

148

STUDIO LUX

30

33

66

Цените се дадени во евра, по студио, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

59

66

131

STD 1возрасен+1дете

59

66

131

STD 1возрасен+2деца

65

72

137

STD 1возрасен+3деца

71

78

143

STD 2возрасни

59

66

131

STD 2возрасни+1дете

65

72

137

STD 2возрасни+2деца

71

78

143

STD 3возрасни

71

78

143

STD 3возрасни+1дете

76

83

148

STD 4возрасни

82

89

154

ONE BEDROOM APARTMENT

31

34

68

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

62

68

137

APP 1возрасен+1дете

62

68

137

APP 1возрасен+2деца

67

74

143

APP 1возрасен+3деца

73

80

148

APP 2возрасни

62

68

137

APP 2возрасни+1дете

67

74

143

APP 2возрасни+2деца

73

80

148

APP 3возрасни

73

80

148

APP 3возрасни+1дете

79

86

154

APP 4возрасни

84

91

160

Периоди за откажување

1 дена

3 дена

15 дена

Пенали за откажување

Првата ноќ

Првата ноќ

100% од резервираниот престој

Пенали за непојавување

2 ноќи

2 ноќи

100% од резервираниот престој

Минимум престој

-

-

3 ноќи

Доплати

Возрасни

Деца 6-12

 

Доплата за полупансион

8,00 €

5,00

 

Вечера за Божиќ / 25.12

20,00 €

10,00

 

Вечера за Нова Година

60,00 €

30,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

Деца 2-12

* Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, фитнес центар, сауна, интернет и автобус до жичарата

http://hotelperelikpalace.com/ 

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе