Следете нé или притиснете Escape

Livigno – Италија

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Програма

Програма на патување:

1. ден – Петок

Тргнување со автобус во 19 часот од Белград од паркингот за автобуси, преку патот на отворениот пазар во Нов Београд (Бувњак). Ноќно возење преку Хрватска и Словенија, со попатни задржувања за преминување на границите и паузи.

2. ден – Сабота

Возење низ Италија. Пристигнување во Ливињо (преку Бормиа) и влез во собите/апартманите околу 16 часот. Ноќевање.

3-8. ден

Прв ден поделба на скипасовите и целодневно скијање. Шест дена скијање и одмор во апартманите на база на уплатената услуга. За време на одморот водичот ќе ги информира гостите кога е планирано одењето во St. Moritz на целодневно скијање.

9. ден – Сабота

Напуштање на студијата/апартманите до 09:30 часот. Враќање во Србија и пауза за шопинг во аутлет центар. Пристигнување во Белград на местото на тргнувањето во недела, во утринските часови. Крај на услугата. Превозник: Барбадос Автобусите се обележани со табли: Livigno + бројот на автобусот Распоредот на седење во автобусот, се прави спрема датумот на резервирање. Предност имаат децата и старите лица

Опис

Термин: 09.12 – 16.12.2017

Сместување во апартман со 3* + скипас + автобуски превоз = 330€ по лице

 

Livigno се наоѓа помеѓу Италијанските и Швајцарските Алпи. Од славното место St. Moritz е оддалечен 45 минути возење. Местото е познато по преубавите стази кои на две страни се спуштаат до центарот на местото, како и до највисокиот врв кој достига до 3.000 м.н.в. добрата надморска височина и пријатните климатски услови му овозможуваат на Ливињо одлични скијачки услови во текот на целата година.

Ски опенинг Ливињо  во кратки црти:

  • Одлична услуга по пристојни цени
  • Бесплатен автобуски трансфер по местото
  • Duty Free зона
  • Во периоот на важење на скипасот се остварува 50% попуст на еднодневниот скипас за Швајцарскиот St. Mortiz
  • Добра забава, ниски цени

Сместување:

1. Residence Vallechiara 3*

Локација: 100м од најблискиот ски лифт, 100м од најблиските ски стази, 300м од најблиската продавница

Сместувачки капацитети: апартмани со една спална соба за 4 лица, апартмани со две спални соби за 6 лица, апартман со три спални соби за 6 лица

Опременост на студиата и апартманите: постелнина и пешкири, безжичен интернет, ТВ, греење, кујнско катче, фрижидер, во дел од апартманите има и  тераса

 

2. Bait Dal Temp 3*

Локација: 100м од најблискиот ски лифт, 100м од најблиските ски стази, 250м од најблиската продавница

Сместувачки капацитети: апартмани со две спални соби за 6 лица, студио за 2 лица, апартмани со една спална соба за 4 лицa,

Опременост на студиата и апартманите: постелнина и пешкири, безжичен интернет, завршно чистење, ТВ, греење, кујнско катче, фрижидер, во дел од апартманите има и  балкон

 

3. Baita Morena 3*

Локација: 800м од најблискиот ски лифт, 800м од најблиските ски стази, 50м од најблиската продавница

Сместувачки капацитети: апартмани со една спална соба за 3 лицa, апартман со /две спални соби за 4 лица, апартман со две спални соби за 5 лица, апартман со три спални соби за 7 лица

Опременост на студиата и апартманите: постелнина и пешкири, безжичен интернет, ТВ, греење, кујнско катче, фрижидер, во дел од апартманите има и  балкон

 

4. Casa Fiocco Di Neve 3*

Локација: 50м од најблискиот ски лифт, 50м од најблиските ски стази, 20м од најблиската продавница

Сместувачки капацитети: апартман со три спални соби за 6 лица, апартман со 3 спални соби за 5 лица

Опременост на студиата и апартманите: постелнина и пешкири, безжичен интернет, ТВ, греење, кујнско катче, балкон или тераса

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе