Следете нé или притиснете Escape

Апартмани Sunčani Vrhovi – Angella Residence

Попусти

Попуст за рана резервација – Попуст 15% за резервации до 31.10.2017.*

*Бројот на собите кои се продаваат по услови на рана резервација е ограничен.

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

**Помал број на ноќевања од наведениот исклучиво на барање.

Превземањето на клучевите е од рецепцијата на Angella Hotel & Residence****

Напомена

Во цената е вклучено:

·         Наем на студио/апартман

·         Користење на ски остава

 

Во цената не е вклучено (задолжително плаќање при резервација):

·         Туристичка такса и осигурување

§  Возрасни плаќаат туристичка такса во износ од 1 еур, по лице, на ден и осигурување 0,50 еур по лице, на ден; 

§  Деца 7 - 15 плаќаат туристичка такса во износ од 0,50 еур по лице, на ден и 0,50 еур осигурување по лице, на ден;

§  Деца 2 - 7 плаќаат само осигурување 0,50 еур по лице, на ден.

 

Доплата во предпродажба или на лице место (опционо):

·         Ски школа и сноуборд школа – од 6, 5, 3 или 2 дена;  

·         Дочек на Нова Година во хотелот Grand****

- Цени во предпродажба за резервации до 01.12.2017. – Свечена вечера 31.12.2017. со музичка програма со популарни естрадни ѕвезди: VIP зона 180 €; I зона 135 €; II зона 117 €; деца 0-7 години гратис; деца 7-12 години попуст 50%

- Цени на рецепција за резервација од 01.12.2017. - Свечена вечера 31.12.2017. со музичка програма со популарни естрадни ѕвезди: VIP зона 200 €; I зона150 €; II зона 130 €; деца 0-7 години гратис; деца 7-12 години попуст 50%

 

 

Доплата на лице место (опционо):

Јавен паркинг, јавна гаража

Важни информации

 

Geolocation

Конаци Sunčani Vrhovi – Angella Residence**** (сместување од апартмански тип)

Попуст за рана резервација – Попуст 15% за резервации до 31.10.2017.*

Ценовникот е валиден во периодот  07.12.2017 - 08.04.2018, цените се дадени во евра, по студио/апартман (за наведениот број на лица), на ден

Период

Смена

Мин.  ноќи

0+1 студио

1+1 студио

2+1 студио

3+1 апартман

2+2 апартман

 

Број на лица / Услуга

1-2 лица / наем

1-3 лица / наем

1-4 лица / наем

1-5 лица / наем

1-6 лица / наем

07.12 - 10.12.

Четt/Нед

3

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА SKI OPENING

10.12 - 17.12.

Нед/Нед

5

66

76

83

114

124

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА 7=5 ВАЛИДНА ЗА ТЕРМИНОТ 17.12-29.12.

17.12 - 29.12.

-

3

57

65

70

95

103

29.12 - 02.01.

Пет/Вто

4

118

134

150

201

222

29.12 - 05.01.

Пет/Пет

7

108

124

140

191

212

30.12 - 08.01.

Саб/Пон

9

101

115

129

169

187

05.01 - 08.01.

Пет/Пон

3

72

82

93

123

136

05.01 - 14.01.

Пет/Нед

9

62

72

83

113

126

08.01 - 14.01.

Пон/Нед

6

65

74

84

111

122

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА 7=6 ВАЛИДНА ЗА ТЕРМИНОТ 14.01, 18.02, 25.02.

14.01 - 21.01

Нед/Нед

7

72

82

93

123

136

21.01 - 28.01.

Нед/Нед

7

68

78

88

117

129

28.01 - 04.02.

Нед/Нед

7

79

91

102

136

150

04.02 - 11.02.

Нед/Нед

7

90

103

116

154

170

11.02 - 18.02.

Нед/Нед

7

79

91

102

136

150

18.02 - 25.02.

Нед/Нед

7

69

80

87

120

130

25.02 - 04.03.

Нед/Нед

7

69

80

87

120

130

04.03 - 11.03.

Нед/Нед

7

67

85

96

127

145

11.03 - 18.03.

Нед/Нед

7

67

85

96

127

145

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА 7=5 ВАЛИДНА ЗА ТЕРМИНОТ 18.03, 25.03, 01.04.

18.03 - 25.03.

-

4

53

61

66

91

99

25.03 - 01.04.

-

4

47

55

61

82

89

01.04 - 08.04.

-

4

47

55

61

82

89

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе