Следете нé или притиснете Escape

Хотел Angella Hotel & Residence

4

Попусти

Попуст за рана резервација - 15% за резервации до 31.10.2017.

**Бројот на собите кои се продаваат по услови за рана резервација се ограничени.

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

**Помал број на ноќевања од наведените, исклучиво на барање

Услови

Услови за Angella Hotel & Residence****:

·         Дете 0 - 2 со две возрасни лица, ако користи заеднички лежај – бесплатно во 1/2 соба

·         Дете 2 - 7 со две возрасни лица, ако користи заеднички лежај – бесплатно во 1/2 соба

·         Дете 7 - 12 со две возрасни лица, на посебен лежај - попуст 50%

·         Дете 2 - 12 со едно возрасно лице - попуст 50%

·         Две деца 2 - 7 со едно возрасно лице – едното дете се сместува бесплатно, второто има попуст 50% во 1/2 соба

·         Две деца 7 - 12 со едно возрасно лице – секое дете на посебно легло има попуст 50% во 1/2+1

·         Две деца 2 - 12 со две возрасни лица – секое дете на посебно легло има попуст  50% во 1/2+2  соба или 1/2+2 апартман

·         Друго возрасно лице на дополнително легло - попуст 20% во 1/1+1 соба

·         Трето или четврто лице - попуст 20% на дополнително легло во 1/2+1, 1/2+2  соба или 1/2+2 апартман

·         Трето возрасно лице во премиум апартман 403 или 405 - попуст 10% на дополнително легло

·         Пето возрасно лице во премиум апартман 401 – попуст 10% на дополнително легло

 

 

Напомена

Доплата во предпродажба или на лице место (опционо):

·         Ски школа и сноуборд школа – од 6, 5, 3 или 2 дена;  

·         Дочек на Нова Година во хотелот Grand

Цени во предпродажба за резервации до 01.12.2017 – Свечена вечера 31.12.2017. со музичка програма со популарни естрадни ѕвезди: VIP зона 180 €; I зона 135 €; II зона 117 €; деца 0-7 години гратис; деца 7-12 години попуст 50%

Цени на рецепција за резервации од 01.12.2017 – Свечена вечераа 31.12.2017. со музичка програма со популарни естрадни ѕвезди: VIP зона 200 €; I зона 150 €; II зона 130 €; деца 0-7 години гратис, деца 7-12 години попуст 50%

 

Доплата на лице место (опционо):

  • Јавен паркинг, јавна гаража.

Важни информации

Во цената е вклучено:

·         Сместување на база на полупансион (појадок и вечера – на база на шведска маса

·         Специјална Божиќна вечера (25.12.2017, 07.01.2018.)

·         Посебна програма за деца на возраст од 3 до 12 години, во периодот 17.12.2017 – 31.03.2018: дневна анимациона програма со професионална грижа заа деца во детскиот клуб - 6 дена во текот на смената од 10.00-16.00 часот освен на денот на пристигнување и заминување од хотелот)

·         Програма за бебиња (грејач за шишинче, стол за пресоблекување, кадичка, креветче за бебе) со предходна најава, хранилица во ресторанот

·         Неограничено користење на содржините во Wellness & Spa центарот во Hotel Angella: џакузи, хамам, финска сауна, инфрацрвена сауна теретана

·         Интернет

·         Хотелско осигурување

·         Ски остава

 

Во цената не е вклучено (задолжително плаќање за време на резервацијата):

·         Туристичка такса – 1 еур по лице, на ден, 0,50 еур за дете 7 -15 години, деца 0 - 7 годии не плаќаат

Geolocation

Angella Hotel & Residence****

Попуст за рана резервација - 15% за резервации до 31.10.2017.*

Ценовникот важи во периодот 07.12.2017 - 08.04.2018.

Цените се дадени во евра, по лице, на ден

 

   Помал број на ноќевања исклучиво на барање

Цените се дадени во евра, по лице, на денКРАТОК ПРЕСТОЈ

 

Резервации на барање – исклучиво 5 дена пред терминот

Период

Смена

Мин. ноќи

Услуга

1/2, 1/2+1, 1/2+2,

1/1+1

1/1

1/2+2 апартман

Краток престој

1/2, 1/2+1, 1/2+2, 1/1+1

1/1

1/2+2 апартман

07.12 - 10.12.

Чет/Нед

3

HB

SKI OPENING ПОНУДА

-

-

-

-

10.12 - 17.12.

Нед/Нед

5

HB

67

89

84

-

-

-

-

17.12 - 29.12.

-

3

HB

51

69

64

-

-

-

-

29.12 - 02.01.

Пет/Вто

4

HB

115

155

144

-

-

-

-

29.12 - 05.01.

Пет/Пет

7

HB

104

140

130

-

-

-

-

30.12 - 08.01.

Саб/Пон

9

HB

92

124

115

-

-

-

-

05.01 - 08.01.

Пет/Пон

3

HB

63

85

79

 

 

 

 

05.01 - 14.01.

Пет/Нед

9

HB

53

75

69

 

 

 

 

08.01 - 14.01.

Пон/Нед

6

HB

57

77

71

11.01 - 14.01, Чет-Нед

71

96

89

14.01 - 21.01.

Нед/Нед

7

HB

63

85

79

18.01 - 21.01, Чет-Нед

79

106

99

21.01 - 28.01.

Нед/Нед

7

HB

59

81

75

25.01 - 28.01, Чет-Нед

74

101

94

28.01 - 04.02.

Нед/Нед

7

HB

69

93

86

01.02 - 04.02, Чет-Нед

86

116

104

04.02 - 11.02.

Нед/Нед

7

HB

79

108

99

08.02 - 11.02, Чет-Нед

99

135

124

11.02 - 18.02.

Нед/Нед

7

HB

69

93

86

15.02 - 18.02, Чет-Нед

86

116

108

18.02 - 25.02.

Нед/Нед

7

HB

59

81

76

22.02 - 25.02, Чет-Нед

74

102

95

25.02 - 04.03.

Нед/Нед

7

HB

59

81

76

01.03 - 04.03, Чет-Нед

74

102

95

04.03 - 11.03.

Нед/Нед

7

HB

66

89

82

08.03 - 11.03, Чет-Нед

MUSIC WEEK PONUDA

11.03 - 18.03.

Нед/Нед

7

HB

66

89

82

15.03 - 18.03, Чет-Нед

MUSIC WEEK PONUDA

18.03 - 25.03.

-

4

HB

49

67

62

22.03 - 25.03, Чет-Нед

61

84

78

25.03 - 01.04.

-

4

HB

49

67

62

29.03 - 01.04, Чет-Нед

61

84

78

01.04 - 08.04.

-

4

HB

49

67

62

05.04 - 08.04, Чет-Нед

61

84

78

                     
     

 

 

             

Angella Hotel & Residence, 07.12.2017 - 08.04.2018.

Минимум 7 ноќи престој во периодот 24.12.2017-08.01.2018, 28.01.2018-18.02.2018; во останатите периоди минимум 3 ноќи

Период

Тип

Premium Apartman

Premium Apartman

Број

403, 405

401

Услуга / број на лица

1-4 / макс. 2 возрасни лица и 2 деца или 3 возрасни лица, мин. 2 возрасни лица и 1 дете

1-6 / макс. 4 возрасни лица и 2 деца, мин. 4 возрасни лица

07.12 - 29.12.

HB

95

110

29.12 - 08.01.

HB

115

130

08.01 - 28.01.

HB

90

100

28.01 - 18.02.

HB

115

130

18.02 – 08.04.

HB

85

95

*Бројот на собите кои се продаваат по услови за рана резервација се ограничени.

**Помал број на ноќевања од наведените, исклучиво на барање

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе