Следете нé или притиснете Escape

Хотел Grand Hotel & Spa

4

Попусти

Попуст за рана резервација - 15% за резервации направени до 31.10.2017.*

*Бројот на собите кои се продаваат со попуст за рана резервација е ограничен.

***3 .и 4.лице на дополнително легло во супериор и супериор + соба, добиваат 20% попуст

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

**Помал број на ноќевања од наведените, исклучиво на барање

 

Услови

Услови за Grand Hotel & Spa****:

·                              Дете  0 - 2  со две возрасни лице, ако користи заеднички лежај – бесплатно се сместува во 1/2 стандардна соба и 1/2 супериор соба

·                              Дете 2 - 7 со две возрасни лице ако користи заеднички лежај – попуст 50% во 1/2 стандардна соба и 1/2 супериор соба

·                              Дете 2 - 12 ако користи посебно легло – попуст 30% (со минимум 1 возрасно лице)

·                              Две деца 2 - 12 со две возрасни лица – секое дете има 50% попуст во 1/3 стандардна соба, 1/3 фамилијарна соба, и 1/3 супериор соба

·                              Две деца 2 - 12 со две возрасни лица – секое дете има попуст 30%  во 1/4 фамилијарна соба, и 1/4 супериор соба

·                              Три деца 2 - 12 со две возрасни лица – секое дете има попуст 30%  во 1/5 фаммилијарна соба

·                              Трето и четврто возрасно лице - попуст 20% во 1/3 стандардна, 1/3 супериор, 1/4 супериор или 1/4 супериор + соба

·                              Доколку две возрасни лица користат 1/3 фамилијарна соба или 1/3 супериор соба - доплата 20% по соба на цена 1/3 фамилијарна соба или 1/2 супериор соба

Напомена

Доплата на лице место (опционо):

·                              Посебна програма за деца од 3 до 12 години – дневна програма анимации со професионална грижа за деца во десткиот клуб  –   6 дена за време на смената од 10.00-16.00 часот (освен во денот на пристигнување и заминнување од хотелот) – доплата 1.200,00 динари, на ден, по дете

·                              Јога, пилатес, сквош,професионален тренинг, фитнес тренинг

·                              Јавен паркинг, јавна гаража

 

Доплата во предпродажба или на лице место (опционо):

·                              Ски школа и сноуборд школа – од 6, 5, 3 или 2 дена

·                              Креветче за бебе - 5.00 € на ден

·                              Дочек на Нова Година во хотелот Grand****

 - Цена во претпродажба за резервации до 01.12.2017 – Свечена вечера 31.12.2017. со музички програм со популарни естредни ѕвезди. VIP зона 180 €; I зона 135 €; II зона 117 €; деца 0-7 години. гратис; деца 7-12 години, попуст 50%

- Цени на рецепција за резервации од 01.12.2017 – Свечена вечера 31.12.2017. со музички програм со популарни естредни ѕвезди. VIP зона 200 €; I зона 150 €; II зона 130 €; деца 0-7 години гратис; деца 7-12 години попуст 50% 

Важни информации

Во цената е вклучено:

·                              Сместување на база на полупансион (појадок и вечера на база на шведска маса)

·                              Специјална Божиќна вечера (25.12.2017, 07.01.2018.)

·                              неограничено користење на Spa & Wellness центарот кој зафаќа 1800м2 површина, затворен базен со димензија 18x9m; пресоблекувална (ормар, бањарки, папучи, пешкир), зона за релаксирање, сауна свет – инфрацрвена сауна, руска бања, хамам, базен и џакузи со топла вода на отворено

·                              Интернет

·                              Хотелско осигурување

·                              Ски остава

Во цената за сместување во апартманите се вклучени и дополнителни погодности:

·         Check in во соба, сет за добредоје (вода, овошје, вино), коктел за добредојде, Добра ноќ за најмладите: плазма шејк, голем сет за добро утро (кафе, весници, магазини, сок од свежо овошје), луксузен сет за козметика, детски сет за козметика, масажи во соба по можност, опрема за бебе на барање (пулт за пресоблекување, кадичка, грејач за шише), експрес check out.

 

Во цената не е вклучено (задолжително плаќање за време на резервацијата):

·                               Туристичка такса во износ од 1 еур по лице, на ден и 0,50 еур за деца 7-15 години, деца до 7 години не плаќаат

Geolocation

Grand Hotel & Spa****

Попуст за рана резервација - 15% за резервации направени до 31.10.2017.*

Ценовникот е валиден за престој во периодот 07.12.2017 - 08.04.2018.

Цените се дадени во евра, по лице, на ден

Помал број на ноќевања – На барање!

Цените се дадени во евра, по лице, на ден – КРАТОК ПРЕСТОЈ

Резервации на барање – исклучиво 5 дена пред терминот

Период

Смена

Мин. престој

Услуга

1/2 Std

1/3 Std

1/3, 1/4, 1/5 Family

1/2 Sup,  1/3 Sup*** 1/4 Sup***

1/2, 1/3, 1/4 Sup+

1/1 Std

1/1 Sup

1/1 Sup+

Краток престој

1/2 Std1/3 Std

1/3 1/4 1/5 Family

1/2 Sup        

1/3 Sup***       1/4 Sup***

1/2 Sup+

1/1 Std

1/1 Sup

 1/1 Sup+

07.12 - 10.12.

Чет/Нед

3

HB

SKI OPENING ПОНУДА

-

-

-

-

-

-

-

-

10.12 - 17.12.

Нед/Нед

5

HB

91

96

100

110

136

150

165

-

-

-

-

-

-

-

-

17.12 - 29.12.

-

3

HB

79

84

88

97

119

132

145

-

-

-

-

-

-

-

-

29.12 - 02.01.

Пет/Вто

4

HB

159

192

176

193

239

264

290

-

-

-

-

-

-

-

-

29.12 - 05.01.

Пет/Пет

7

HB

144

173

159

174

229

253

278

-

-

-

-

-

-

-

-

30.12 - 08.01.

Саб/Пон

9

HB

139

168

154

166

209

231

254

ГРАТИС ДОЧЕК НА НОВА ГОДИНА МЕСТО ВО ЗОНА 2

05.01 - 08.01.

Пет/Пон

3

HB

99

119

109

120

149

164

181

-

-

-

-

-

-

-

-

05.01 - 14.01.

Пет/Нед

9

HB

89

107

98

108

139

153

169

-

-

-

-

-

-

-

-

08.01 - 14.01.

Пон/Нед

6

HB

94

113

103

114

141

155

171

11.01 - 14.01,

Чет-Нед

118

141

129

142

176

194

213

14.01 - 21.01.

Нед/Нед

7

HB

94

113

103

114

141

155

171

18.01 - 21.01,

Чет-Нед

118

141

129

142

176

194

213

21.01 - 28.01.

Нед/Нед

7

HB

85

89

93

102

127

140

154

25.01 - 28.01,

Чет-Нед

106

111

116

128

159

175

192

28.01 - 04.02.

Нед/Нед

7

HB

99

105

109

120

149

164

180

01.02 - 04.02,

Чет-Нед

123

131

137

151

186

205

225

04.02 - 11.02.

Нед/Нед

7

HB

116

122

128

140

174

191

211

08.02 - 11.02,

Чет-Нед

145

152

160

175

218

239

263

11.02 - 18.02.

Нед/Нед

7

HB

99

105

109

120

149

164

180

15.02 - 18.02,

 Чет-Нед

123

131

137

151

186

205

225

18.02 - 25.02.

Нед/Нед

7

HB

96

100

105

116

143

157

173

22.02 - 25.02,

Чет-Нед

119

125

131

144

178

196

216

25.02 - 04.03.

Нед/Нед

7

HB

91

96

100

110

136

150

165

01.03 - 04.03,

Чет-Нед

114

119

125

138

170

187

206

04.03 - 11.03.

Нед/Нед

7

HB

91

96

100

110

136

150

165

08.03 - 11.03,

Чет-Нед

MUSIC WEEK PONUDA

11.03 - 18.03.

Нед/Нед

7

HB

91

96

100

110

136

150

165

15.03 - 18.03,

 Чет-Нед

MUSIC WEEK PONUDA

18.03 - 25.03.

-

4

HB

71

75

78

86

106

117

128

22.03 - 25.03,

 Чет-Нед

89

93

98

107

133

146

160

25.03 - 01.04.

-

4

HB

68

71

75

82

102

112

123

29.03 - 01.04,

Чет-Нед

85

89

94

103

128

140

154

01.04 - 08.04.

-

4

HB

68

71

75

82

102

112

123

05.04 - 08.04,

Чет-Нед

85

89

94

103

128

140

154

 

Grand Hotel & Spa****

Ценовникот е валиден за престој во периодот 07.12.2017 - 08.04.2018, цените се дадени во евра, по апартман, за наведениот број на лица, на ден

Минимум престој 5 ноќи во периодите 29.12.2017 - 08.01.2018, 28.01.2018-18.02.2018, во останатите период минимум престој 3 ноќи

Период

Тип на апартман

SUITE

SUITE

EXECUTIVE SUITE

APARTMENT

EXECUTIVE APARTMENT

PRESIDENTAL APARTMENT

Број на апартман

218, 331, 328

111, 113, 327, 451, 452, 625

036, 051, 067, 110, 112, 114, 553

037, 052, 115, 220

223

224

Услуга/Број на лица

1-2

1-3

1-4

1-5

1-5

1-5

07.12-29.12.

HB

244

367

489

611

733

1.210

29.12-08.01.

HB

371

557

742

928

1113

1.450

08.01-28.01.

HB

260

390

520

650

780

1.210

28.01-18.02.

HB

346

519

691

864

1037

1.450

18.02-08.04.

HB

235

353

470

588

705

1.210

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе