Следете нé или притиснете Escape

APART GRAND MONTANA - Хотел

3

Попусти

Попусти за рана резервација (не важи за период 28.12-03.01):

-         10% за резервации направени до 01.11

Дневни попусти:

-         7=6, 11=9; 14=11 за престој во период: 01.12-27.12 и пристигнувања по 04.01

Попустите за рана резервација и днeвните попусти  се комбинираат

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Традиционален хотел на 5 ката. Располага со ресторан, бар, интернет, базен, сауна, хамам, масажи, џакузи

Локација: 600м од гондолата, 1000м од центарот на Банско

Опис на собите: кабелска/сателитска ТВ, интернет, сеф, кујнско катче, фен, бања

http://www.grandmontanabansko.com/

Geolocation

APART HOTEL GRAND MONTANA 3*

01.12-27.12; 04.01-15.04

28.12-03.01

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА САМО НАЕМ

STUDIO STANDART / RO

 1Возрасен+1 дете

50

107

 1Возрасен+2 деца

50

107

 2 Возрасни

50

107

 2 Возрасни+1 дете

50

107

 3 Возрасни

50

107

ONE BEDROOM APARTMENT / RO

 1Возрасен+1 дете

63

143

 1Возрасен+2 деца

63

143

 1Возрасен+3 деца

63

143

 2 Возрасни

63

143

 2 Возрасни+1 дете 

63

143

 2 Возрасни+2 деца

63

143

 3 Возрасни

63

143

 3 Возрасни+1 дете

63

143

 4 Возрасни

63

143

TWO BEDROOMS APARTMENT / RO

 1Возрасен+1 дете

88

160

 1Возрасен+2 деца

88

160

 1Возрасен+3 деца

88

160

 1Возрасен+4 деца

88

160

 1Возрасен+5 деца

88

160

 2 Возрасни

88

160

 2 Возрасни+1 дете 

88

160

 2 Возрасни+2 деца

88

160

 2 Возрасни+3 деца

88

160

 2 Возрасни+4 деца

88

160

 3 Возрасни

88

160

 3 Возрасни+1 дете

88

160

 3 Возрасни+2 деца

88

160

 3 Возрасни+3 деца

88

160

 4 Возрасни

88

160

 4 Возрасни+1 дете

88

160

 4 Возрасни+2 деца

88

160

 5 Возрасни

88

160

 5 Возрасни+1 дете

88

160

 6 Возрасни

88

160

Периоди за откажување:

1 дена

15 дена

Пенали за откажување:

Прва ноќ

100 %

Пенали за непојавување:

2 ноќи

100 %

Минимум престој:

-

3 ноќи

Доплати:

Возрасен

дете 6-12

Доплата за појадок кетеринг

3,00 €

3,00

Доплата за појадок

4,50 €

2,50

Доплата за полупансион

13,50 €

7,00

Божиќна вечера / 25.12

22,00 €

11,00

Новогодишна вечера

42,00 €

21,00

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 деца 6-12

   

Цената вклучува користење на базен, сауна, интернет на јавните површини и трансфер до ски лифтот  

Попуст за рана резервација (не важи за период 28.12-03.01)

10 % до 01.11

 

Дневни попусти:

7=6, 11=9; 14=11 за престој во период: 01.12-27.12 и пристигнувања по 04.01

Попустите се комбинираатѝ1

   

http://www.grandmontanabansko.com/

   

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе