Следете нé или притиснете Escape

APARTHOTEL ASPEN - Хотел

4

Попусти

Попуст за рана резервацијa:

-        15% за резервации направени до 30.09

-        10% за резервации направени до 30.11

Дневни попусти:

-       13=11; 7=6 за пристигнување во периодите: 15.01-30.01 и 20.02-20.04

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Мал хотел во близина на центарот. Располага со ресторан, спа центар, сауна, хамам, масажи, интернет. Погоден за семеен одмор

Локација: 100м од центарот на Банско, 800м од гондолата

Опис на собите: вкупно 57 соби, опремени со: кујнско катче, сат ТВ, фен, бања

http://www.aparthotelaspen.com/en/

Geolocation

APARTHOTEL ASPEN

20.12-29.12

30.12-04.01

05.01-19.02

20.02-31.03

01.04-20.04

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

STUDIO / HB

 1Возрасен +1Дете

63

120

68

51

40

 1Возрасен +2Деца

80

143

86

66

51

 2Возрасни

63

120

68

51

40

 2Возрасни+1Дете

80

143

86

66

51

 3Возрасни

86

154

91

72

57

ONE BEDROOM  / HB

 1Возрасен +1Дете

68

137

74

57

46

 1Возрасен +2Деца

86

160

91

72

57

 1Возрасен +3Деца

103

182

108

87

68

 2Возрасни

68

137

74

57

46

 2Возрасни+1Дете

86

160

91

72

57

 2Возрасни+2Деца

103

182

108

87

68

 3Возрасни

91

171

97

78

63

TWO BEDROOMS APARTMENT / HB

 1Возрасен +1Дете

103

171

131

91

80

 1Возрасен +2Деца

103

171

131

91

80

 1Возрасен +3Деца

103

171

131

91

80

 1Возрасен +4Деца

120

194

148

106

91

 2Возрасни

103

171

131

91

80

 2Возрасни+1Дете

103

171

131

91

80

 2Возрасни+2Деца

103

171

131

91

80

 2Возрасни+3Деца

120

194

148

106

91

 3Возрасни

103

171

131

91

80

 3Возрасни+1Дете

103

171

131

91

80

 3Возрасни+2Деца

120

194

148

106

91

 4Возрасни

103

171

131

91

80

 4Возрасни+1Дете

120

194

148

106

91

 5Возрасни

125

205

154

112

97

Период за откажување

7 дена

21 дена

7 дена

7 дена

7 дена

Пенали за откажување

Прва ноќ

100%

Прва ноќ

Прва ноќ

Прва ноќ

Пенали за непојавување

1st night

100%

Прва ноќ

Прва ноќ

Прва ноќ

Минимим престој

2 ноќи

2 ноќи

3 ноќи

3 ноќи

3 ноќи

ДОПЛАТИ

Возрасни

Деца 5-12

     

Новогодишна вечера

45,00 €

23,00

     

Туристичка такса, по лице по ноќ

1,00 €

1,00

     

Деца 5-12

         

Цената вклучува користење на сауна, базен и WiFi

       

* официјална категорија на хотелот е 2*

         

Попуст за рана резервациј

15 % до 30.09

       
 

10 % до 30.11

       

Дневни попусти:

13=11; 7=6 за пристигнување во периодите: 15.01-30.01 и 20.02-20.04

http://www.aparthotelaspen.com/en/

         

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе