Следете нé или притиснете Escape

ASPA VILA - Хотел

3

Попусти

Попуст за рани резервации:

-          10% за резервации направени до 31.10

Дневни попусти за резервации по 01.11:

-           7=6; 14=12 за престој во периодите: 01.12-20.12 & 01.03-31.03

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

ASPA VILA 3*

01.12-20.12; 01.03-31.03

21.12-27.12

28.12-01.01

02.03-31.03

01.02-28.02

ЦЕНАТА Е ДАДЕНА ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

DBL POOL VIEW / HB

 1Возрасен +1Дете

49

62

80

55

60

 1Возрасен +2Деца

55

68

89

62

66

 2Возрасни

55

68

89

62

66

 2Возрасни+1Дете

74

92

120

83

89

DBL FOREST VIEW / HB

 1Возрасен +1Дете

55

68

98

62

66

 1Возрасен +2Деца

62

75

109

68

73

 1Возрасен +3Деца

77

94

137

86

91

 2Возрасни

62

75

109

68

73

 2Возрасни+1Дете

83

102

148

92

98

 2Возрасни+2Деца

98

120

175

109

117

 3Возрасни

86

105

153

96

102

ONE BEDROOM APARTMENT / HB

 1Возрасен +1Дете

91

119

132

101

112

 1Возрасен +2Деца

91

119

132

101

112

 1Возрасен +3Деца

91

119

132

101

112

 2Возрасни

91

119

132

101

112

 2Возрасни+1Дете

91

119

132

101

112

 2Возрасни+2Деца

91

119

132

101

112

 3Возрасни

91

119

132

101

112

Период за откажување:

10 дена

14 дена

30 дена

10 дена

14 дена

Пенали за откажување:

Прва ноќ

Прва ноќ

100%

Прва ноќ

Прва ноќ

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

100%

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

-

 

-

 

-

ДОПЛАТИ:

Возрасни

Деца 6-12

     

Божиќна вечера / 25.12

20,00 €

12,00

обрзувачка

   

Новогодишна вечера

66,00 €

33,00

обрзувачка

   

Туристичка такса

1,00 €

1,00

     

Деца 6-12

         

Цената вклучува користење на базен со минерална вода,  сауна, парна бања, фитнес, WiFi, паркинг и трансфер до ски лифтот

 

Попуст за рано букирање:

10 % до 31.10

       

Дневни попусти за резервации по 01.11:

7=6; 14=12 за престој во периодите: 01.12-20.12 & 01.03-31.03

 

http://hotel-aspavila.com/

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе