Следете нé или притиснете Escape

BELVEDERE - Хотел

4

Попусти

Попусти 

-           20% за престој во период 17.02 - 31.03.2019

Дневни попусти:

-          7=6; 14=12 за престој до 25.12 и пристигнувања после 02.01

Дневни попусти за Македонскиот пазар:

-          6=5 за престој до 25.12 и пристигнувања после 02.01

 

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Префинет хотел кој се состои од 3 згради. Убав ентериор, пространи апартмани, ресторан, бар, интернет, луксузен спа центар (затворен базен, теретана, сауна, парна бања, џакузи) и квалитетна услуга. Погоден за зимски одмор.

Локација: 400м од гондолата и 900м од центарот на Банско.

Опис на собите: вкупно 108 соби, опремени со; кујнско катче, фрижидер, сат ТВ, фен, бања, балкон.

http://www.belvedere-holiday-club.com/

Geolocation

BELVEDERE 4*

26.12-02.01

03.01-10.03

19.12-25.12; 11.03-01.04

ONE BEDROOM APARTMENT / HB

 1Возрасен+1 дете

137

97

68

 1Возрасен+2 деца

152

112

82

 1Возрасен+3 деца

166

127

96

 2 Возрасни

137

97

68

 2 Возрасни+1 дете

152

112

82

 2 Возрасни+2 деца

166

127

96

 3 Возрасни

165

125

95

 3 Возрасни+1 дете

180

140

108

 4 Возрасни

194

154

125

TWO BEDROOMS APARTMENT / HB

 1Возрасен+1 дете

217

171

108

 1Возрасен+2 деца

217

171

108

 1Возрасен+3 деца

217

171

108

 1Возрасен+4 деца

231

186

122

 1Возрасен+5 деца

246

201

136

 2 Возрасни

217

171

108

 2 Возрасни+1 дете

217

171

108

 2 Возрасни+2 деца

217

171

108

 2 Возрасни+3 деца

231

186

122

 2 Возрасни+4 деца

246

201

136

 3 Возрасни

217

171

108

 3 Возрасни+1 дете

217

171

108

 3 Возрасни+2 деца

231

186

122

 3 Возрасни+3 деца

246

201

136

 4 Возрасни

217

171

108

 4 Возрасни+1 дете

231

186

122

 4 Возрасни+2 деца

246

201

136

 5 Возрасни

245

200

135

Периоди за откажување:

21 дена

14 дена

7 дена

Пенали за откажување:

100 %

2 ноќи

2 ноќи

Периоди за откажување за резервации со попуст за рана резервација:

10.12.2018

10.12.2018

10.12.2018

Пенали за откажување:

100 %

50 %

50

Пенали за непојавување:

100 %

3 ноќи

3 ноќи

Минимум престој:

5 ноќи

5 ноќи

3 ноќи

Доплати:

Возрасен

дете 6-12

дете 2-6

Доплата за ручек

10,00 €

5,00

-

Новогодишна вечера

70,00 €

35,00

15.00 *

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

1,00

 деца 6-12

     

* цената вклучува користење на внатрешен базен, фитнес, сауна, парна бања, турска бања, џакузи, интернет, паркинг и трансфер до ски станицата

Попуст за рана резервација:

20 % до 30.09

   
 

15 % до 31.10

   
 

10 % до 30.11

   

Дневни попусти:

7=6; 14=12 за престој до 25.12 и пристигнувања по 02.01

Дневни попусти за Македонски пазар:

6=5 за престој до 25.12 и пристигнувања по 02.01

Попустите може да се комбинираат

     

http://www.belvedere-holiден-club.com/

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе