Следете нé или притиснете Escape

CASA KARINA - Хотел

4

Попусти

Попуст за рана резервација:

-        30 % за резервации направени до 15.08

-        25 % за резервации направени до 01.11

-        20 % за резервации направени до 01.12

-        15 % за резервации направени до 15.12

Дневни попусти:

-        7=6;  14=12 за престој до 26.12 и пристигнувања по 04.01

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Мал удобен хотел во подножјето на Пирин планина, на само неколку чекори од гондолите. Поседува едноставни соби, конференциска сала, спа центар, ресторан, бар, собна услуга. Одличен избор за економичен одмор.

Локација: покрај голдолата (70м), 600м од центарот на Банско. На само 100м се наоѓаат ресторани, кафичи и продавници.

Опис на собите: вкупно 50 соби, опремени со: кујнско катче, греење, француски лежај, сат ТВ, фен, бања, балкон

http://www.bansko-casakarina.com/

Geolocation

CASA KARINA 4*

01.12-21.1201.03-31.03

22.12-26.12

27.12-03.01

04.01-28.02

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА ПОЛУОАНСИОН

DBL STANDART / HB

DBL 1Возрасен+1 дете

51

55

90

63

DBL 1Возрасен+2 деца

70

74

121

86

DBL 1Возрасен+3 деца

88

93

152

108

DBL 2 Возрасни

62

66

114

75

DBL 2 Возрасни+1 дете

80

86

145

98

DBL 2 Возрасни+2 деца

98

105

176

121

DBL 3 Возрасни

87

92

154

106

STUDIO STANDART / HB

STD 1Возрасен+1 дете

54

57

92

65

STD 2 Возрасни

66

71

119

80

STUDIO LUX / HB

STD 1Возрасен+1 дете

56

59

95

67

STD 2 Возрасни

71

75

123

84

ONE BEDROOM APARTMENT / HB

APP 1Возрасен+1 дете

80

84

132

89

APP 1Возрасен+2 деца

98

104

163

112

APP 2 Возрасни

80

84

132

89

APP 2 Возрасни+1 дете 

98

104

163

112

APP 3 Возрасни

105

111

172

120

TWO BEDROOMS APARTMENT / HB

APP 1Возрасен+1 дете

121

128

198

139

APP 1Возрасен+2 деца

121

128

198

139

APP 1Возрасен+3 деца

121

128

198

139

APP 1Возрасен+4 деца

139

147

229

162

APP 2 Возрасни

121

128

198

139

APP 2 Возрасни+1 дете 

121

128

198

139

APP 2 Возрасни+2 деца

121

128

198

139

APP 2 Возрасни+3 деца

139

147

229

162

APP 3 Возрасни

140

148

231

158

APP 3 Возрасни+1 дете

140

148

231

158

APP 3 Возрасни+2 деца

158

168

262

181

APP 4 Возрасни

160

169

264

178

APP 4 Возрасни+1 дете

178

188

295

201

APP 5 Возрасни

185

195

304

209

Периоди за откажување:

3 дена

7 дена

14 дена

7 дена

Пенали за откажување:

100 %

100 %

100 %

Прва ноќ

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

100 %

2 ноќи

Минимум престој:

3 ноќи

3 ноќи

5 ноќи

5 ноќи

Доплати:

Возрасен

дете 4-12

   

Доплата за baby cot

3,00 €

-

   

Новогодишна вечера

90,00 €

45,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

 деца 4-12

       

Цената вклучува користење на базен, сауна, парна бања, WiFi и фитнес

   

Попуст за рана резервација:

30 % до 15.08

     
 

25 % до 01.11

     
 

20 % до 01.12

     
 

15 % до 15.12

     

Дневни попусти:

7=6;  14=12 за престој до 26.12 и пристигнувања по 04.01

http://www.bansko-casakarina.com/

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе