Следете нé или притиснете Escape

DREAM APARTMENT COMPLEX - Хотел

3

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          15% за резервации направени до 15.10

-          10% за резервации направени до 01.12

Дневни попусти:

-          7=5; 10=8; 14=11 за пристигнувања по 07.01

-          4=3 за престој до 21.12 и пристигнувања по 10.03

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотел изграден во традиционален стил. Се состои од една трокатна зграда. Удобни апартмани со поглед кон планината, ресторан, бар, спа центар, салон за убавина, солидна услуга. Хотелот е идеален за економичен семеен одмор.

Локација: 350м од жичарата

Опис на собите: вкупно 70 соби, опремени со: балкон, целосно опремена кујна, фрижиде, централно греење, ТВ, телефон, интернет, фен, бања

 

http://www.dreambansko.com/

 

Geolocation

DREAM APARTMENT COMPLEX 3*

01.12-26.12;10.03-15.04

27.12-05.01

06.01-09.03

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ONE BEDROOM APARTMENT / BB

29

55

40

 1Возрасен+1 дете

57

109

80

 1Возрасен+2 деца

57

109

80

 1Возрасен+3 деца

65

117

88

 2 Возрасни

57

109

80

 2 Возрасни+1 дете 

57

109

80

 2 Возрасни+2 деца

65

117

88

 3 Возрасни

71

144

97

 3 Возрасни+1 дете

71

144

97

 4 Возрасни

84

178

114

TWO BEDROOMS APARTMENT 3 regular beds / BB

27

46

34

 1Возрасен+1 дете

82

137

103

 1Возрасен+2 деца

82

137

103

 1Возрасен+3 деца

82

137

103

 1Возрасен+4 деца

90

145

111

 2 Возрасни

82

137

103

 2 Возрасни+1 дете 

82

137

103

 2 Возрасни+2 деца

82

137

103

 2 Возрасни+3 деца

90

145

111

 3 Возрасни

82

137

103

 3 Возрасни+1 дете

82

137

103

 3 Возрасни+2 деца

90

145

111

 4 Возрасни

96

165

120

 4 Возрасни+1 дете

96

165

120

 5 Возрасни

109

194

137

TWO BEDROOMS APARTMENT 4 regular beds / BB

25

48

34

 1Возрасен+1 дете

100

192

137

 1Возрасен+2 деца

100

192

137

 1Возрасен+3 деца

100

192

137

 1Возрасен+4 деца

100

192

137

 1Возрасен+5 деца

108

200

145

 2 Возрасни

100

192

137

 2 Возрасни+1 дете 

100

192

137

 2 Возрасни+2 деца

100

192

137

 2 Возрасни+3 деца

100

192

137

 2 Возрасни+4 деца

108

200

145

 3 Возрасни

100

192

137

 3 Возрасни+1 дете

100

192

137

 3 Возрасни+2 деца

100

192

137

 3 Возрасни+3 деца

108

200

145

 4 Возрасни

100

192

137

 4 Возрасни+1 дете

100

192

137

 4 Возрасни+2 деца

108

200

145

 5 Возрасни

114

220

154

 5 Возрасни+1 дете

114

220

154

 6 Возрасни

128

249

171

Периоди за откажување:

5 дена

25 дена

10 дена

Пенали за откажување:

2 ноќи

100 %

2 ноќи

Пенали за непојавување:

2 ноќи

100 %

2 ноќи

Минимум престој:

-

-

-

Доплати:

Возрасен

дете 6-12

 

Доплата за полупансион

8,00 €

4,00

 

Божиќна вечера / 25.12

35,00 €

15,00

 

Новогодишна вечера

75,00 €

30,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

 деца 4-12

     

* цената вклучува користење на базен, сауна и WiFi

     

Попуст за рана резервација

15 % до 15.10

   
 

10 % до 01.12

   

Дневни попусти:

7=5; 10=8; 14=11 за пристигнувања по 07.01

 

4=3 за престој до 21.12 и пристигнувања по 10.03

http://www.dreambansko.com/

     

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе