Следете нé или притиснете Escape

EVELINA PALACE - Хотел

4

Попусти

Попуст за рана резервација:

-           15% за резервации направени до 31.10

-          10% за резервации направени до 30.11

Дневни попусти:

-      6=5; 14=12 за престој до 20.12, во период 13.01-31.01 и пристигнувања по 12.02

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Мал удобен хотел во близина на центарот. Располага со ресторан, бар, спа услуги, гоем затворен базен со дел за деца, фитнес сала, интернет, собна услуга, билијард. Идеален за семеен одмор

Локација: 200м од центарот на Банско, 1000м од ски лифтот

Опис на собите: вкупно 45 соби, опремени со: ТВ, телефон, мини бар, фен, бања, балкон

http://www.evelinapalace.eu

Geolocation

EVELINA PALACE  4*

01.12-22.12; 13.01-31.01; 12.02-31.03

23.12-26.12; 03.01-12.01; 01.02-11.02

27.12.-02.01

Цените се дадени по соба по ноќ на база ноќевање со појадок

DBL STANDART / BB

 1Возрасен+1 дете

34

41

75

 1Возрасен+2 деца

46

55

100

 2 Возрасни

46

55

100

 2 Возрасни+1 дете

52

63

115

 3 Возрасни

62

74

135

STUDIO / BB

 1Возрасен+1 дете

43

50

84

 1Возрасен+2 деца

57

66

112

 1Возрасен+3 деца

66

76

128

 2 Возрасни

57

66

112

 2 Возрасни+1 дете

66

76

128

 2 Возрасни+2 деца

74

86

145

 3 Возрасни

77

89

151

 3 Возрасни+1 дете

86

99

168

Release periods:

10 дена

14 дена

28 дена

Периоди за откажување:

7 дена

10 дена

25 дена

Пенали за откажување:

Прва ноќ

Прва ноќ

100%

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

100%

Минимум престој:

-

-

3 ноќи

Доплати:

Возрасен

дете 4-14

 

Доплата за полупансион

8,00 €

4,00

 

 Божиќна вечера / 25.12

25,00 €

15,00

 

Новогодишна вечера

70,00 €

35,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

 деца 4-14

     

* цената вклучува користење на затворен базен, сауна, фитнес, WiFi и трансфер до првата станица

Попуст за рана резервација:

15% до 31.10

   
 

10% до 30.11

   

Дневни попусти:

6=5; 14=12 за престој до 20.12, во период 13.01-31.01 и пристигнувања по 12.02

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе