Следете нé или притиснете Escape

GARDENIA - Хотел

4

Попусти

Попуст за рана резервација:

-      15 % за резервации направени до 30.09

-      10% за резервации направени до 31.10

-       5% за резервации направени до 30.11

-      10% за престој во период од 16.01 - 31.03.2019 за минимум престој 2 ноќи

Дневни попусти:

-     7=6; 14=12 за престој до 20.12 и пристигнување по 13.01

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Располага со ресторан, бар, спа центар, базен, фитнес центар, сауна, парна бања, џакузи, интернет, конференциска сала, остава за ски опрема

Локација: во стариот центар на Банско, 1000м од гондолата

Опис на собите: вкупно 86 соби, опремени со: сат ТВ, сеф, мини бар, интернет, бања, балкон во дел од собите

http://parkhotelgardenia.com/

Geolocation

GARDENIA 4*

01.12-20.12; 11.03-31.03

21.12-27.12; 04.01-12.01

28.12-03.01

13.01-10.03

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

*Деца до 11.99!!!

DBL STANDART / BB

 1Возрасен+1 дете

56

79

153

72

 1Возрасен+2 деца 0-7

62

98

176

86

 1Возрасен+1 дете  0-7+1 дете 7-14

69

108

191

94

 1Возрасен+2 деца 7-14

73

103

168

93

 2 Возрасни

66

93

153

84

 2 Возрасни+1 дете

83

117

191

105

 3 Возрасни

89

126

206

114

DBL WITH BALKONY / BB

 1Возрасен+1 дете

71

98

157

89

 1Возрасен+2 деца

88

123

197

111

 2 Возрасни

71

98

157

89

 2 Возрасни+1 дете

88

123

197

111

 3 Возрасни

95

132

212

120

DBL ECONOMY / BB

 1Возрасен+1 дете

52

76

148

68

 2 Возрасни

62

89

148

80

DBL LUX / BB

 1Возрасен+1 дете

89

119

178

109

 1Возрасен+2 деца

111

148

222

137

 1Возрасен+1 дете +2 деца0-7

102

136

205

126

 1Возрасен+1 дете +1 дете 0-7+1 дете 7-14

111

148

222

137

 1Возрасен+1 дете +2 деца7-14

133

178

267

164

 2 Возрасни

89

119

178

109

 2 Возрасни+1 дете

111

148

222

137

 2 Возрасни+2 деца0-7

102

136

205

126

 2 Возрасни+1 дете 0-7+1 дете 7-14

111

148

222

137

 2 Возрасни+2 деца7-14

133

178

267

164

 3 Возрасни

120

160

240

148

 3 Возрасни+1 дете

142

190

285

175

 4 Возрасни

151

202

302

186

Периоди за откажување:

7 дена

10 дена

14 дена

10 дена

Пенали за откажување:

1st ноќ

3 ноќи

100%

2 ноќи

Пенали за непојавување

50 %

50 %

100%

50

Минимум престој:

-

-

-

-

Доплати:

Возрасен

дете 7-14

дете 0-7*

* празничните вечери се изборни за деца 0-7

Доплата за полупансион

4,00 €

2,00

2,00

 

 Божиќна вечера / 25.12

30,00 €

15,00

15,00

 

Новогодишна вечера втор спрат во Меана

80,00 €

40,00

40,00

 

Новогодишна вечера прв спрат во Меанаa

90,00 €

45,00

45,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

1,00

 

 деца 7-14

       

*цената вклучува користење на базен, сауна, фитнес, парна бања, џакузи трансфер до гондолата освен во период 01.12.2017 - 21.12.2017), ск остава, мини сеф и  Wi-Fi.

Попуст за рана резервација:

15 % до 30.09

     
 

10 % до 31.10

     
 

5 % до 30.11

     

Дневни попусти:

7=6; 14=12 за престој до 20.12 и пристигнување по 13.01

http://parkhotelgardenia.com/

       

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе