Следете нé или притиснете Escape

GRAND ROYALE - Хотел

4

Попусти

Попуст за рана резервација за пристигнувања во период 12.01-10.04 (БЕЗ ПРАВО НА ОТКАЖУВАЊЕ):

-         20 % за резервации направени до 30.09

-         15 % за резервации направени до 31.10

-        10 % за резервации направени до 30.11

Промени на резервациите со попуст за рана резервација не се дозволени, било каква промена на име, број на гостим, старост на деца, дата, тип на сместување или било што друго ке се смета за откажување на оригиналната резервација и барање за нова резервација.

Новото барање ќе биде потврдено без попуст на рана резервација

Пенали за промени и откажувања на направена резервација со попуст - 100% од резервацијата

Дневни попусти за резервации по 01.12:

-        7=6; 14=12 за пристигнувања по 12.01

-        5=4 за пристигнувања по 01.03

Попустите се комбинираат

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Hotel  GRAND ROYALE ****

Локација:

Хотелот се наоѓа на 250 – 300 метри од првата ски станица

Располага:

Ски училиште и ски остава

Спа центар, фитнес

Детско катче

Лоби  бар

Главен Ресторан 150 места

Пура бар со билијард маси

Пул бар

Оброци: ПП

Двокреветни соби :

Со две редовни  легла

Помошен кревет

Купатило

Тераса

Клима уред

Студија:

Со две редовни  легла

1  дополнително легло

Купатило со туш кабина

Балкон

Мини кујна

Клима

Апартмани со  една или две спални:

Со две редовни  легла

2  дополнително легло

Купатило со туш кабина

Балкон

Мини кујна

Клима

Слободно користење на:

Внатрешен базен

Сауна, Парна бања, Финска сауна, Арома сауна,

Паркинг

Детски клуб

Интернет во јавните простории

Шател бас до ски лифтот

GRAND ROYALE 4*

27.12-04.01 САМО Полупансион

05.01-11.01

01.12-26.12; 12.01-10.03

01.11-31.11; 11.03-10.04

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА НА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

STUDIO / BB

 1Возрасен+1 дете

95

58

47

41

 1Возрасен+2 деца

95

58

47

41

 2 Возрасни

112

68

55

48

 2 Возрасни+1 дете

112

68

55

48

 3 Возрасни

151

92

74

65

ONE BEDROOM APARTMENT / BB

 1Возрасен+1 дете

116

73

62

52

 1Возрасен+2 деца

116

73

62

52

 1Возрасен+3 деца

145

91

77

66

 2 Возрасни

116

73

62

52

 2 Возрасни+1 дете

116

73

62

52

 2 Возрасни+2 деца

145

91

77

66

 3 Возрасни

157

98

83

71

 3 Возрасни+1 дете

157

98

83

71

TWO BEDROOMS APARTMENT / BB

 1Возрасен+1 дете

214

132

103

91

 1Возрасен+2 деца

214

132

103

91

 1Возрасен+3 деца

214

132

103

91

 1Возрасен+4 деца

214

132

103

91

 1Возрасен+5 деца

241

149

115

103

 2 Возрасни

214

132

103

91

 2 Возрасни+1 дете

214

132

103

91

 2 Возрасни+2 деца

214

132

103

91

 2 Возрасни+3 деца

214

132

103

91

 2 Возрасни+4 деца

241

149

115

103

 3 Возрасни

214

132

103

91

 3 Возрасни+1 дете

214

132

103

91

 3 Возрасни+2 деца

214

132

103

91

 3 Возрасни+3 деца

241

149

115

103

 4 Возрасни

214

132

103

91

 4 Возрасни+1 дете

214

132

103

91

 4 Возрасни+2 деца

241

149

115

103

 5 Возрасни

252

155

121

107

 5 Возрасни+1 дете

252

155

121

107

Периоди за откажување:

10 дена

7 дена

5 дена

3 дена

Пенали за откажување:

100%

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Пенали за непојавување:

100%

100%

100%

100%

Минимум престој:

4 ноќи

-

-

-

Доплати:

Возрасен

дете 3-13

   

Доплата за полупансион

8,00 €

4,00

   

 Божиќна вечера / 25.12

15,00 €

8,00

   

Новогодишна вечера

75,00 €

38,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

 деца 3-13

       

* цената вклучува користење на внатрешен базен, парна бања, сауна, фитнес, паркинг, детски клуб, интернет и трансфер до ски станицата

Попуст за рана резервација за пристигнувања во период 12.01-10.04 (БЕЗ ПРАВО НА ОТКАЖУВАЊЕ):

20 % до 30.09

     
 

15 % до 31.10

     
 

10 % до 30.11

     

 Промени на резервациите со попуст за рана резервација не се дозволени, било каква промена на име, број на гостим, старост на деца, дата, тип на сместување или било што друго ке се смета за откажување на оригиналната резервација и барање за нова резервација.

Новото барање ке биде потврдено без попуст на рана резервација

 Пенали за промени и откажувања на направена резервација со попуст - 100% од резервацијата

Дневни попусти за резервации по 01.12:

7=6; 14=12 за пристигнувања по 12.01

 

5=4 за пристигнувања по 01.03

 

Попустите се комбинираат

       

http://www.grandroyalehotel.bg/html/eng/home.html

       

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе