Следете нé или притиснете Escape

HERMES - Хотел

3

Попусти

Попусти за рана резервација:

-         15% за резервации направени до 30.09

-         10% за резервации направени до 31.10

-         5% за резервации направени до 30.11

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотелот располага со паркинг за 35 коли, сауна, парна бања, ресторан, бар, фитнес центар, интернет

Опис на собите: сат ТВ, телефон, бања

https://www.booking.com/hotel/bg/hermes.bg.html

Geolocation

HERMES 3*

01.12-23.12; 14.01-24.01; 25.02-31.03

07.01-13.01; 25.01-24.02

24.12-06.01

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА СОБА ПО НОЌ НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК И ПОЛУПАНСИОН

DBL STANDART / BB

1Возрасен+1 дете

26

29

55

1Возрасен+2 деца

34

39

73

2 Возрасни

34

39

73

2 Возрасни+1 дете

34

39

73

3 Возрасни

48

54

102

DBL STANDART / HB

1Возрасен+1 дете

32

38

68

1Возрасен+2 деца

43

50

91

2 Возрасни

43

50

91

2 Возрасни+1 дете

43

50

91

3 Возрасни

61

70

128

STUDIO / BB

1Возрасен+1 дете

29

32

60

1Возрасен+2 деца

39

43

80

1Возрасен+3 деца

48

54

100

2 Возрасни

39

43

80

2 Возрасни+1 дете

39

43

80

2 Возрасни+2 деца

48

54

100

3 Возрасни

54

61

112

3 Возрасни+1 дете

54

61

112

4 Возрасни

70

78

144

STUDIO / HB

1Возрасен+1 дете

36

41

74

1Возрасен+2 деца

48

55

98

1Возрасен+3 деца

60

68

123

2 Возрасни

48

55

98

2 Возрасни+1 дете

48

55

98

2 Возрасни+2 деца

60

68

123

3 Возрасни

67

77

137

3 Возрасни+1 дете

67

77

137

4 Возрасни

86

98

176

Периоди за откажување:

10 дена

10 дена

10 дена

Пенали за откажување:

1 ноќ

1 ноќ

100 %

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

100 %

Минимум престој:

-

-

-

Доплати:

Возрасен

дете 2-12

 

 Божиќна вечера / 25.12

42,00 €

21,00

 

Новогодишна вечера

75,00 €

39,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

 деца 2-12

     

Попуст за рана резервација:

15 % до 30.09

   
 

10 % до 31.10

   
 

  5 % до 30.11

   

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе