Следете нé или притиснете Escape

HOLIDAY GROUP - Хотел

3

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          20% за резервации до 31.10

-          15% за резервации до 30.11

Дневни попусти:

-          7=6; 14=12 за престој до 27.12 и пристигнувања од 02.01

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Мал хотел, кој на своите гости им нуди: сауна, масажи, меана, лоби бар, интернет

Локација: на влез во Банско

Опис на собите: вкупнно 22 соби и апартмани опремени со: кабелска ТВ, телефон, мини бар, бања

Geolocation

HOLIDAYGROUP 3*

01.12-23.1215.03-31.03

24.12-26.1202.01-14.03

27.12-01.01

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

DBL STANDART

     

DBL 1 Возрасен+1 дете

54

57

72

DBL 2 Возрасни

54

57

72

DBL 2 Возрасни+1 дете

70

73

88

DBL 3 Возрасни

74

78

92

MAISONET

     

MSN 1 Возрасен+1 дете

63

71

81

MSN 1 Возрасен+2 Деца

79

87

97

MSN 1 Возрасен+3 Деца

95

103

113

MSN 2 Возрасни

63

71

81

MSN 2 Возрасни+1 дете

79

87

97

MSN 2 Возрасни+2 Деца

95

103

113

MSN 3 Возрасни

83

91

101

MSN 3 Возрасни+1 дете

99

107

117

MSN 4 Возрасни

104

112

122

ONE BEDROOM APARTMENT LUX

     

APP 1 Возрасен+1 дете

65

73

83

APP 1 Возрасен+2 Деца

81

89

99

APP 1 Возрасен+3 Деца

97

105

115

APP 2 Возрасни

65

73

83

APP 2 Возрасни+1 дете

81

89

99

APP 2 Возрасни+2 Деца

97

105

115

APP 3 Возрасни

86

93

104

APP 3 Возрасни+1 дете

101

109

120

APP 4 Возрасни

106

114

124

ONE BEDROOM APARTMENT VIP

     

APP 1 Возрасен+1 дете

83

91

105

APP 1 Возрасен+2 Деца

99

107

121

APP 1 Возрасен+3 Деца

115

123

137

APP 2 Возрасни

83

91

105

APP 2 Возрасни+1 дете

99

107

121

APP 2 Возрасни+2 Деца

115

123

137

APP 3 Возрасни

104

112

125

APP 3 Возрасни+1 дете

120

128

141

APP 4 Возрасни

124

132

146

Период за откажување:

5 денa

5 денa

5 денa

Пенали за откажување:

1 ноќ

1 ноќ

100 % од резервираниот престој

Пенали за непојаување:

2 ноќи

2 ноќи

100 % од резервираниот престој

Минимум престој:

-

-

4 ноќи

ДОПЛАТИ:

 Возрасни

Дете 6-12

 

Новогодишна вечера

60,00 €

30,00 €

 

Туристичка такса

0,00 €

0,00

 

Дете 6-12

     

 

     

http://holidaygrouphotel.bansko.org/

     

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе