Следете нé или притиснете Escape

KARASANSKI FAMILY HOUSE - Хотел

2

Попусти

Попусти за рана резервација:

-         10% за резервации направени до 15.11

 

 

 

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Мало, фамилијарно хотелче кое располага со интернет, ресторан и бар

Локација: 400м од жичарата, 200м од центарот на Банско

Опис на собите: ТВ, телефон, бања, балкон

http://tophotels.org/main/hotel/al132902/

Geolocation

KARASANSKI FAMILY HOUSE 2*

01.12-19.12; 12.01-31.03

20.12-26.12; 04.01-11.01

27.12-03.01

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА САМО НАЕМ ИЛИ НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

DBL STANDART / RO

 1Возрасен+1 дете

14

17

NO

 1Возрасен+2 деца

14

17

NO

 2 Возрасни

18

23

NO

 2 Возрасни+1 дете

18

23

NO

 3 Возрасни

25

31

NO

DBL STANDART / BB

 1Возрасен+1 дете

17

21

29

 1Возрасен+2 деца

17

21

29

 2 Возрасни

23

27

39

 2 Возрасни+1 дете

23

27

39

 3 Возрасни

31

37

52

Периоди за откажување:

3 дена

3 дена

14 дена

Пенали за откажување:

Прва ноќ

Прва ноќ

100 %

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

100 %

Минимум престој:

-

-

-

Доплати:

Возрасен

дете 4-13

 

Новогодишна вечера

30,00 €

15,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

0,00 €

0,00

 

 деца 4-13

     

Офуцијалната категорија на хотелот е 1*

     

Попуст за рана резервација:

10 % до 15.11

   

http://tophotels.org/main/hotel/al132902/

     

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе