Следете нé или притиснете Escape

LUCKY BANSKO - Хотел

5

Попусти

Попуст за рана резервација:

-       15% за резервации направени до 15.10

-       10% за резервации направени до 30.11

Дневни попусти:-       14=12; 7=6 за пристигнување во период: 17.02-06.04

-       10% попуст за 7 and more nights for arrivals in period 11.01-20.01

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Луксузен хотел кој е изграден во традиционален стил. Располага со ресторан, барови, интернет, луксузен спа центар (теретана, базен, сауна, џакузи), детски мини клуб, пинг-понг. Одличен за зимски семеен одмор

Локација: 700м од центарот на Банско, 1.5км од гондолата

Опис на собите: вкупно 127 соби, опремени со: кујнско катче, сат ТВ, телефон, интернет, сеф, мини бар, фен, бања

http://www.luckybansko.com/aparthotel/main.php

Geolocation

LUCKY BANSKO 5*

01.12-19.12; 04.03-06.04

20.12-26.12; 03.01-10.01; 21.01-23.02

27.12-02.01

11.01-20.0124.02-03.03

Цените се дадени по соба по ноќ на база ноќевање со појадок

STUDIO LUX / BB

1Возрасен+1 дете

66

92

160

78

1Возрасен+2 деца 0-12

73

103

178

87

2 Возрасни

73

103

178

87

2 Возрасни+1 дете

73

103

178

87

ONE BEDROOM LUX / BB

1Возрасен+1 дете

96

121

203

107

1Возрасен+2 деца

96

121

203

107

2 Возрасни

96

121

203

107

2 Возрасни+1 дете

96

121

203

107

ONE BEDROOM DELUXE / BB

1Возрасен+1 дете

114

144

223

130

1Возрасен+2 деца

114

144

223

130

1Возрасен+3 деца

114

144

223

130

2 Возрасни

114

144

223

130

2 Возрасни+1 дете

114

144

223

130

2 Возрасни+2 деца

114

144

223

130

3 Возрасни

148

187

290

169

3 Возрасни+1 дете

148

187

290

169

ONE BEDROOM EXECUTIVE / BB

1Возрасен+1 дете

146

173

237

160

1Возрасен+2 деца

146

173

237

160

1Возрасен+3 деца

146

173

237

160

2 Возрасни

146

173

237

160

2 Возрасни+1 дете

146

173

237

160

2 Возрасни+2 деца

146

173

237

160

3 Возрасни

190

225

308

207

3 Возрасни+1 дете

190

225

308

207

TWO BEDROOMS LUX / BB

1Возрасен+1 дете

210

228

438

223

1Возрасен+2 деца

210

228

438

223

1Возрасен+3 деца

210

228

438

223

1Возрасен+4 деца

210

228

438

223

2 Возрасни

210

228

438

223

2 Возрасни+1 дете

210

228

438

223

2 Возрасни+2 деца

210

228

438

223

2 Возрасни+3 деца

210

228

438

223

3 Возрасни

210

228

438

223

3 Возрасни+1 дете

210

228

438

223

3 Возрасни+2 деца

210

228

438

223

4 Возрасни

210

228

438

223

4 Возрасни+1 дете

210

228

438

223

5 Возрасни

241

262

503

257

Периоди за откажување:

7 дена

14 дена

21 дена

7 дена

Пенали за откажување:

Прва ноќ

100%

100%

Прва ноќ

Пенали за непојавување

2 ноќи

100%

100%

2 ноќи

Минимум престој:

-

4 ноќи

4 ноќи

-

Доплати:

Возрасен

дете 4-12

   

Доплата за полупансион

15,00 €

9,00

   

 Божиќна вечера / 25.12

43,00 €

21,50

   

Новогодишна вечераin main restaurant

122,00 €

65,00

   

Новогодишна вечера во Италијански ресторан LEONARDO

192,00 €

96,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

 деца 4-12

       

* цената вклучува користење на внатрешен базен, интернет, парна бања и џакузи, фитнес, и трансфер до првата станица.

       
         

Попуст за рана резервација:

15 % до 15.10

     
 

10 % до 30.11

     

Дневни попусти:

14=12; 7=6 за пристигнување во период: 17.02-06.04

http://www.ybansko.com/aparthotel/main.php

10% попуст за 7 and more nights for arrivals in period 11.01-20.01

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе