Следете нé или притиснете Escape

MARAYA - Хотел

4

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          20% за резервации направени до 31.10

-          15% за резервации направени до 30.11

-          10% за резервации направени до 15.12

Дневни попусти:

-         6=5; 14=12 за престој до 27.12 и пристигнувања по 10.01

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотелот располага со ресторан, лоби бар, сауна, внатрешен базен, парна бања, фитнес центар, конференциска сала, соба за игри

Локација: 1000м од центарот на Банско,

Опис на собите: вкупно 37 соби, опремени со: сат ТВ, телефон, мини бар, интернет, фен, бања

http://www.bansko-maraya.bg/

Geolocation

MARAYA 4*

01.12-27.12

28.12-02.01

03.01-31.03

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

DBL STANDART / HB

 1Возрасен+1 дете

46

84

50

 1Возрасен+2 деца

52

96

57

 2 Возрасни

52

96

57

 2 Возрасни+1 дете

66

120

71

 3 Возрасни

72

132

78

DBL LUX / HB

 1Возрасен+1 дете

50

88

54

 1Возрасен+2 деца

57

100

62

 2 Возрасни

57

100

62

 2 Возрасни+1 дете

71

125

77

 3 Возрасни

78

138

85

ONE BEDROOM APARTMENT / HB

 1Возрасен+1 дете

76

98

76

 1Возрасен+2 деца

76

98

76

 1Возрасен+3 деца

76

98

76

 2 Возрасни

76

98

76

 2 Возрасни+1 дете

76

98

76

 2 Возрасни+2 деца

76

98

76

 3 Возрасни

76

98

76

 3 Возрасни+1 дете

89

114

89

 4 Возрасни

95

123

95

TWO BEDROOMS APARTMENT / HB

 1Возрасен+1 дете

91

114

91

 1Возрасен+2 деца

91

114

91

 1Возрасен+3 деца

91

114

91

 1Возрасен+4 деца

103

128

103

 1Возрасен+5 деца

114

143

114

 2 Возрасни

91

114

91

 2 Возрасни+1 дете 

91

114

91

 2 Возрасни+2 деца

91

114

91

 2 Возрасни+3 деца

103

128

103

 2 Возрасни+4 деца

114

143

114

 3 Возрасни

91

114

91

 3 Возрасни+1 дете

91

114

91

 3 Возрасни+2 деца

103

128

103

 3 Возрасни+3 деца

114

143

114

 4 Возрасни

91

114

91

 4 Возрасни+1 дете

103

128

103

 4 Возрасни+2 деца

114

143

114

 5 Возрасни

108

135

108

 5 Возрасни+1 дете

120

150

120

Периоди за откажување

10 дена

21 дена

10 дена

Пенали за откажување

Прва ноќ

100%

Втора ноќ

Пенали за непојавување

2 ноќи

100%

2 ноќи

Минимум престој

-

3 ноќи

-

Доплати

Возрасен

дете 4-12

 

 Божиќна вечера / 25.12

25,00 €

10,00

 

Новогодишна вечера

50,00 €

25,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

 деца 4-12

     

* цената вклучува користење на базен, сауна, парна бања, фитнес, интернет и трансфер до првата станица

* офоцојална категорија на хотелот е 3*

Попуст за рана резервација:

20 % до 31.10

   
 

15 % до 30.11

   
 

10 % до 15.12

   

Дневни попусти:

6=5; 14=12 за престој до 27.12 и пристигнувања по 10.01

http://www.bansko-maraya.bg/

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе