Следете нé или притиснете Escape

MISHEL - Хотел

3

Попусти

Попуст за рана резервација:

-        10% до 30.11 за пристигнувања по 21.12

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотелот располага со ресторан, сауна

Локација: 500м од центарот на Банско

Опис на собите: интернет, сат ТВ, мини бар, бања

http://www.booking.com/hotel/bg/michel.bg.html

Geolocation

MISHEL 3*

01.05-20.12

21.12-04.01

05.01-13.01

14.01-31.01; 05.03-30.04

01.02-04.03

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

DOUBLE STANDARD / BB

 1Возрасен+1 дете

17

43

21

19

21

 1Возрасен+2 деца

23

43

30

25

27

 1Возрасен+3 деца

26

50

34

29

31

 2 Возрасни

23

43

30

25

27

 2 Возрасни+1 дете   

26

50

34

29

31

 2 Возрасни+2 деца  

34

65

44

38

41

 3 Возрасни

31

60

41

34

38

Период за откажување

1 ден

10 дена

5 ден

3 дена

5 ден

Пенали за откажување:

Прва ноќ

Прва ноќ

100%

Прва ноќ

Прва ноќ

Минимум престој

-

4 ноќи

-

-

-

Доплати:

Возрасен

дете 2-12

     

Доплата за сауна по час

5,00 €

-

     

Доплата за полупансион

6,00 €

4,00

     

Новогодишна вечера

35,00 €

17,50

     

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

     

 деца  2-12

         

* цената вклучува користење на интернет, паркинг и трансфер до ски лифт

       

Попуст за рана резервација:

10 % до 30.11 за пристигнувања по 21.12

   

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе