Следете нé или притиснете Escape

MOUNTAIN PARADISE III - Хотел

3

Попусти

Попусти за рана резервација:

-         20% за резервации до 15.09

-         15% за резервации до 31.10

-         10% за резервации до 10.12

-         10% за престој во период од 10-24.01.2019 / 17.02-09.032019

Дневни попусти:

-        14=12; 6=5 за пристигнување во периодите:  22.12-28.12 & 02.01-09.03

-         14=10; 7=5; 5=4 за пристигнување во периодите: 01.12-21.12 & 10.03-31.03

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Планински хотел кој располага со ресторан, бар, сеф на рецепција, паркинг, интернет, спа центар, билијард, базен, фитнес центар

Локација: 400м од гондолата, 1200м од центарот на Банско

Опис на собите: сат ТВ, телефон, интернет, кујнско катче, фен, бања, балкон во дел од собите

http://www.mountain-paradise.org/

Geolocation

MOUNTAIN PARADISE III 3*

28.12-01.01

02.01-09.01; 25.01-16.02

22.12-28.12; 10.01-25.01; 17.02-09.03

01.12-21.12; 10.03-31.03

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

STUDIO / BB

 1Возрасен+1 дете

86

55

47

43

 2 Возрасни

96

62

52

48

ONE BEDROOM APARTMENT / BB

 1Возрасен+1 дете

90

60

51

45

 1Возрасен+2 деца

115

76

66

58

 1Возрасен+3 деца

115

76

66

58

 2 Возрасни

100

66

57

50

 2 Возрасни+1 дете 

125

83

71

63

 2 Возрасни+2 деца

125

83

71

63

 3 Возрасни

135

89

77

68

TWO BEDROOMS APARTMENT / BB

 1Возрасен+1 дете

171

112

97

85

 1Возрасен+2 деца

171

112

97

85

 1Возрасен+3 деца

171

112

97

85

 1Возрасен+4 деца

196

129

111

98

 1Возрасен+5 деца

196

129

111

98

 2 Возрасни

181

119

103

90

 2 Возрасни+1 дете 

181

119

103

90

 2 Возрасни+2 деца

181

119

103

90

 2 Возрасни+3 деца

206

136

117

103

 2 Возрасни+4 деца

206

136

117

103

 3 Возрасни

191

126

108

95

 3 Возрасни+1 дете

191

126

108

95

 3 Возрасни+2 деца

216

142

123

108

 3 Возрасни+3 деца

216

142

123

108

 4 Возрасни

201

132

114

100

 4 Возрасни+1 дете

226

149

128

113

 4 Возрасни+2 деца

226

149

128

113

 5 Возрасни

236

155

134

118

Периоди за откажување:

20 дена

7 дена

7 дена

4 дена

Пенали за откажување:

100 %

Прва ноќ

Прва ноќ

Прва ноќ

Минимум престој:

3 ноќи

-

-

-

Доплати:

Возрасен

дете 6-12

дете 0-6*

* optional

Доплата за полупансион

8,00 €

4,00

-

 

 Божиќна вечера

20,00 €

10,00

5,00

 

Новогодишна вечера

60,00 €

30,00

10,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

1,00

 

 деца 6-12

       

Цената вклучува користење на внатрешен базен, сауна, џакузи, парна бања, фитнес, WiFi, минерална вода, кафе и чај на денот на пристигнување и трансфер до првата станица

Попуст за рана резервација:

20 % до 15.09

     
 

15 % до 31.10

     
 

10 % до 10.12

     

Дневни попусти:

14=12; 6=5 за пристигнување во периодите:  22.12-2812 & 02.01-09.03

 

14=10; 7=5; 5=4 за пристигнување во периодите: 01.12-21.12 & 10.03-31.03

http://www.mountain-par Возрасниise.org/

       

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе