Следете нé или притиснете Escape

PERUN LODGE - Хотел

4

Попусти

Попусти

-         15% за престој во период 10 - 13.02.2019 и 17 - 22.02.2019 

Дневни попусти:

-          14=12; 7=6 за престој до 20.12 и пристигнување по 24.02

 

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА - ЦЕНОВНИК
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотелот е познат по својата одлична локација и убава архитектура. Располага со ресторан, барови, бизнис центар, интернет, спа центар (базен, теретана, сауна, парна бања).

Локација: 400м од гондолата, 900м од центарот на Банско

Опис на собите: кујнско катче, кабелска ТВ, телефон, мини бар, сеф, фен, бања

http://www.mpmhotels.bg/

Geolocation

PERUN LODGE 4*

28.12-03.01

04.01-12.01

21.12-27.12; 13.01-18.01; 03.02-04.03

19.01-02.02

01.12-20.12; 05.03-30.04

STUDIO / HB

66

47

38

41

34

SGL

132

93

55

58

51

 1Возрасен+1 дете

116

82

66

72

60

 1Возрасен+2 деца

133

99

83

89

77

 2 Возрасни

132

93

75

82

68

 2 Возрасни+1 дете

149

111

92

99

86

 3 Возрасни

182

129

103

113

94

JUNIOR SUITE / HB

72

52

40

43

36

SGL

144

105

80

87

73

 1Возрасен+1 дете

126

92

70

76

64

 1Возрасен+2 деца

143

109

87

93

81

 2 Возрасни

144

105

80

87

73

 2 Возрасни+1 дете

161

122

97

104

90

 3 Возрасни

198

144

110

119

100

ONE BEDROOM APARTMENT / HB

72

52

40

43

36

SGL

144

105

80

87

73

 1Возрасен+1 дете

126

92

70

76

64

 1Возрасен+2 деца

143

109

87

93

81

 1Возрасен+3 деца

160

126

104

110

98

 2 Возрасни

144

105

80

87

73

 2 Возрасни+1 дете

161

122

97

104

90

 2 Возрасни+2 деца

212

173

148

155

141

 3 Возрасни

198

144

110

119

100

 3 Возрасни+1 дете

215

161

127

136

117

 4 Возрасни

251

184

140

152

128

Release periods

21 дена

14 дена

7 дена

7 дена

3 дена

Периоди за откажување

21 дена

14 дена

7 дена

7 дена

3 дена

Пенали за откажување

100% of booked stay

100% of booked stay

1st ноќ

100% of booked stay

1st ноќ

Пенали за непојавување

100% of booked stay

100% of booked stay

2 ноќи

100% of booked stay

2 ноќи

Минимум престој

4 ноќи

-

-

-

-

Доплати

Возрасен

дете 5-12

     

BB reduction

2,00 €

1,00

     

parking supplement

9,00 €

-

     

Новогодишна вечераat main restaurant

71,00 €

36,00

     

Новогодишна вечераat winter garden

61,00 €

31,00

     

Туристичка такса, по лице, на ден

0,00 €

0,00

     

 деца 5-12

         

* price including use of indoor swimming pool, sauna, steam bath, fitnes, WiFi at public areas and  shuttle bus to first station

         

Попуст за рана резервација:

15 % до 31.10

       
 

10 % до 30.11

       

ден discounts:

14=12; 7=6 and derivatives for stay до 20.12 and arrivals after 24.02

EB and ден discounts are cumulative

         

http://www.mpmhotels.bg/

         

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

PERUN LODGE 4*

28.12-03.01

04.01-12.01

21.12-27.12; 13.01-18.01; 03.02-04.03

19.01-02.02

01.12-20.12; 05.03-30.04

STUDIO / HB

66

47

38

41

34

SGL

132

93

55

58

51

 1Возрасен+1 дете

116

82

66

72

60

 1Возрасен+2 деца

133

99

83

89

77

 2 Возрасни

132

93

75

82

68

 2 Возрасни+1 дете

149

111

92

99

86

 3 Возрасни

182

129

103

113

94

JUNIOR SUITE / HB

72

52

40

43

36

SGL

144

105

80

87

73

 1Возрасен+1 дете

126

92

70

76

64

 1Возрасен+2 деца

143

109

87

93

81

 2 Возрасни

144

105

80

87

73

 2 Возрасни+1 дете

161

122

97

104

90

 3 Возрасни

198

144

110

119

100

ONE BEDROOM APARTMENT / HB

72

52

40

43

36

SGL

144

105

80

87

73

 1Возрасен+1 дете

126

92

70

76

64

 1Возрасен+2 деца

143

109

87

93

81

 1Возрасен+3 деца

160

126

104

110

98

 2 Возрасни

144

105

80

87

73

 2 Возрасни+1 дете

161

122

97

104

90

 2 Возрасни+2 деца

212

173

148

155

141

 3 Возрасни

198

144

110

119

100

 3 Возрасни+1 дете

215

161

127

136

117

 4 Возрасни

251

184

140

152

128

Release periods

21 дена

14 дена

7 дена

7 дена

3 дена

Периоди за откажување

21 дена

14 дена

7 дена

7 дена

3 дена

Пенали за откажување

100% of booked stay

100% of booked stay

1st ноќ

100% of booked stay

1st ноќ

Пенали за непојавување

100% of booked stay

100% of booked stay

2 ноќи

100% of booked stay

2 ноќи

Минимум престој

4 ноќи

-

-

-

-

Доплати

Возрасен

дете 5-12

     

BB reduction

2,00 €

1,00

     

parking supplement

9,00 €

-

     

Новогодишна вечераat main restaurant

71,00 €

36,00

     

Новогодишна вечераat winter garden

61,00 €

31,00

     

Туристичка такса, по лице, на ден

0,00 €

0,00

     

 деца 5-12

         

* price including use of indoor swimming pool, sauna, steam bath, fitnes, WiFi at public areas and  shuttle bus to first station

         

Попуст за рана резервација:

15 % до 31.10

       
 

10 % до 30.11

       

ден discounts:

14=12; 7=6 and derivatives for stay до 20.12 and arrivals after 24.02

EB and ден discounts are cumulative

         

http://www.mpmhotels.bg/

         

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе