Следете нé или притиснете Escape

PERUN PLATINUM HOTEL & CASINO - Хотел

4
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Локација:

500м од ски лифтот

800м од центарот

Хотелски содржини:

Ресторан

Таверна

Лоби бар

Пул бар

Спа центар

Козметични салон

Пинг понг

Интернет

Тенис

Менувачница

Паркинг

Соби:

45 двокреветни  без балкон (16 м2) / максимум сместување: 2+1

62 двокреветни со балкон (18 м2) / максимум сместување: 2+1

12 апартмани (30 м2) / максимум сместување: 2+2

2 одвоени легла

Сателитска ТВ

Телефон

Сеф

Мини бар

Бањарки и папучи

Бања

Бесплатно користење на:

Базен

Фитнес сала

Сауна

Парна бања

Автобус до гондолата

  • Домашни миленичина не се дозволени

 

PERUN PLATINUM HOTEL & CASINO 4*

30.11-21.12; 06.01-19.01; 03.02-30.03

20.01-02.02

22.12-28.12; 02.01-05.01

29.12-01.01

DBL ECONOMY / HB

 1Возрасен+1 дете

72

80

96

140

 1Возрасен+2 деца

82

91

109

160

 2 Возрасни

82

91

109

160

 2 Возрасни+1 дете  6-12

103

114

137

200

 3 Возрасни

115

128

153

223

DBL NO BALKONY / HB

 1Возрасен+1 дете

74

84

100

148

 1Возрасен+2 деца

84

96

114

169

 2 Возрасни

84

96

114

169

 2 Возрасни+1 дете  6-12

105

120

143

211

 3 Возрасни

118

134

160

236

DBL WITH BALKONY / HB

 1Возрасен+1 дете

76

86

104

152

 1Возрасен+2 деца

87

98

119

173

 2 Возрасни

87

98

119

173

 2 Возрасни+1 дете  6-12

108

123

148

217

 3 Возрасни

121

137

166

243

JUNIOR SUITE / HB

 1Возрасен+1 дете

105

119

141

210

 1Возрасен+2 деца

105

119

141

210

 1Возрасен+3 деца

131

148

177

262

 2 Возрасни

105

119

141

210

 2 Возрасни+1 дете

105

119

141

210

 2 Возрасни+2 деца

131

148

177

262

 3 Возрасни

147

166

198

294

 3 Возрасни+1 дете

147

166

198

294

Периоди за откажување:

5 дена

5 дена

7 дена

01.12.2018

Пенали за откажување:

Прва ноќ

Прва ноќ

Прва ноќ

100 %

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

100 %

Минимум престој:

2 ноќи

2 ноќи

3 ноќи

3 ноќи

Доплати:

Возрасен

дете 2-12

   

Доплата за ручек

8,00 €

4,00

   

 Божиќна вечера / 25.12

30,00 €

15,00

   

Новогодишна вечера

70,00 €

35,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

 деца 2-12

       

Цената вклучува користење на базен, фитнес, сауна, WiFi во лобито и трансфер до првата станица

 

http://www.hotelperunbansko.com/

       

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

PERUN PLATINUM HOTEL & CASINO 4*

30.11-21.12; 06.01-19.01; 03.02-30.03

20.01-02.02

22.12-28.12; 02.01-05.01

29.12-01.01

DBL ECONOMY / HB

 1Возрасен+1 дете

72

80

96

140

 1Возрасен+2 деца

82

91

109

160

 2 Возрасни

82

91

109

160

 2 Возрасни+1 дете  6-12

103

114

137

200

 3 Возрасни

115

128

153

223

DBL NO BALKONY / HB

 1Возрасен+1 дете

74

84

100

148

 1Возрасен+2 деца

84

96

114

169

 2 Возрасни

84

96

114

169

 2 Возрасни+1 дете  6-12

105

120

143

211

 3 Возрасни

118

134

160

236

DBL WITH BALKONY / HB

 1Возрасен+1 дете

76

86

104

152

 1Возрасен+2 деца

87

98

119

173

 2 Возрасни

87

98

119

173

 2 Возрасни+1 дете  6-12

108

123

148

217

 3 Возрасни

121

137

166

243

JUNIOR SUITE / HB

 1Возрасен+1 дете

105

119

141

210

 1Возрасен+2 деца

105

119

141

210

 1Возрасен+3 деца

131

148

177

262

 2 Возрасни

105

119

141

210

 2 Возрасни+1 дете

105

119

141

210

 2 Возрасни+2 деца

131

148

177

262

 3 Возрасни

147

166

198

294

 3 Возрасни+1 дете

147

166

198

294

Периоди за откажување:

5 дена

5 дена

7 дена

01.12.2018

Пенали за откажување:

Прва ноќ

Прва ноќ

Прва ноќ

100 %

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

100 %

Минимум престој:

2 ноќи

2 ноќи

3 ноќи

3 ноќи

Доплати:

Возрасен

дете 2-12

   

Доплата за ручек

8,00 €

4,00

   

 Божиќна вечера / 25.12

30,00 €

15,00

   

Новогодишна вечера

70,00 €

35,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

 деца 2-12

       

Цената вклучува користење на базен, фитнес, сауна, WiFi во лобито и трансфер до првата станица

 

http://www.hotelperunbansko.com/

       

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе