Следете нé или притиснете Escape

ROYAL PARK & SPA APART - Хотел

4

Попусти

Попусти за рана резервација кои не се валидни за престој во периодот 28.12-02.01:

-          10% за резервации направени до 30.11

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотел  Royal Park & Spa APART  ****

Локација  На само неколку минути од ски лифтот и ски пистите, во близина на хотел Кемпински.

Содржини на хотелот  Рецепција, Сеф, Лоби бар, Ресторан, Релакс базен, сауна, парна бања, фитнес, масажа, менувачница, Ски гардероба, паркинг

Сместување

Студио: 1 просторија  со 2 легла, легло на развлекување, Мини кујна,фрижидер, тостер, кафе машина, микро печка,кујнски прибор, Купатило со туш кабина , фен

Апартман : 1 Спална со 2 легла, двојно легло на развлекување, Дневна

Мини кујна,фрижидер, тостер, кафе машина, микро печка,кујнски прибор

Купатило со туш кабина , фен

Бесплатно користење  Внатрешен Базен, Сауна, Релах соба, Фитнес, Интернет во јавните простории, Паркинг, Превоз до гондолата

Web   http://www.royalpark-bg.com

Geolocation

ROYAL PARK & SPA APART 4*

14.01-25.01; 11.02-10.03

21.12-27.12; 03.01-13.01; 26.01-10.02

28.12-02.01

ЦЕНАТА Е ДАДЕНА ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

STUDIO / BB

STD 1Возрасен+1 дете

37

45

85

STD 1Возрасен+2 деца

43

52

100

STD 2 Возрасни

43

52

100

STD 2 Возрасни+1 дете

48

57

105

STD 3 Возрасни

58

71

135

ONE BEDROOM APARTMENT / BB

APP 1Возрасен+1 дете

59

71

132

APP 1Возрасен+2 деца

64

75

137

APP 1Возрасен+3 деца

68

80

141

APP 2 Возрасни

59

71

132

APP 2 Возрасни+1 дете

64

75

137

APP 2 Возрасни+2 деца

68

80

141

APP 3 Возрасни

80

95

179

APP 3 Возрасни+1 дете

85

100

183

APP 4 Возрасни

101

120

225

Периоди за откажување:

5 дена

7 дена

21 дена

Пенали за откажување:

Прва ноќ

Прва ноќ

100 %

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

100 %

Минимум престој:

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Доплати:

Возрасен

дете 6-12

 

Доплата за полупансион

7,00 €

7,00

 

Доплата за се вклучено

14,00 €

14,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

 деца 6-12

     

* price including use of indoor swimming pool, sauna, relax room, fitness, WiFi, parking and  shuttle bus to first station and city center

Попуст за рана резервација - not valid for period 28.12-02.01:

10 % до 30.11

   

http://www.royalpark-bg.com/en/pages/stai/

     

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе