Следете нé или притиснете Escape

ROYAL PARK & SPA HOTEL - Хотел

4

Попусти

Попусти за рана резервација кои не се валидни за престој во периодот 28.12-02.01:

-          10% за резервации направени до 30.11

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотел   Royal Park & Spa Hotel  ****

Локација  На 900м од гондолата и на 800м од центарот на Банско

Содржини на хотелот   Рецепција, Сеф, Лоби бар, Ресторан, Релакс базен, сауна, парна бања, фитнес, масажа, менувачница, Ски гардероба, паркинг

Сместување   Вкупно: 57 соби

Двокреветни соби: 2 легла, можност за дополнително  легло, Телефон, Мини бар, Отоплување, Телевизор, Купатило со туш кабина , фен

Апартмани  со 1 спална : Спална и дневна, 2 легла, двоен кревет на растегнување, Телефон, Мини бар, Телевизор, Купатило со туш кабина , фен

Бесплатно користење   Внатрешен Базен, Сауна, Релах соба, Фитнес, Интернет во јавните простории, Паркинг, Превоз до гондолата

Web   http://www.royalpark-bg.com

Geolocation

ROYAL PARK & SPA HOTEL 4*

14.01-25.01; 11.02-10.03

21.12-27.12; 03.01-13.01; 26.01-10.02

28.12-02.01

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

DBL STANDART / BB

DBL 1Возрасен+1 дете

43

50

91

DBL 1Возрасен+2 деца

50

59

107

DBL 2 Возрасни

50

59

107

DBL 2 Возрасни+1 дете

55

64

112

DBL 3 Возрасни

68

80

145

DBL FAMILY / BB

DBL 1Возрасен+1 дете

55

64

121

DBL 1Возрасен+2 деца

55

64

121

DBL 1Возрасен+3 деца

59

68

125

DBL 2 Возрасни

55

64

121

DBL 2 Возрасни+1 дете

59

68

125

DBL 2 Возрасни+2 деца

64

73

130

DBL 3 Возрасни

74

86

163

Периоди за откажување:

5 дена

7 дена

21 дена

Пенали за откажување:

Прва ноќ

Прва ноќ

100 %

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

100 %

Минимум престој:

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Доплати:

Возрасен

дете 6-12

 

Доплата за полупансион

7,00 €

7,00

 

Доплата за се вклучено

14,00 €

14,00

 

 Божиќна вечера / 25.12

40,00 €

20,00

 

Новогодишна вечера

60,00 €

30,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

 деца 6-12

     

* цената вклучува користење на базен, сауна, фитнес, WiFi, и трансфер до првата станица и центарот на градот

Попуст за рана резервација – не е важечки за период 28.12-02.01:

10 % до 30.11

   

http://www.royalpark-bg.com/en/pages/za-hotela/

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе