Следете нé или притиснете Escape

TERRA COMPLEX - Хотел

4

Попусти

Попусти за рана резервација кои не се валидни за престој во периодот 28.12-01.01:

-          20% за резервации направени до 05.10 

-          15% за резервации направени до 05.11

-          10% за резервации направени до 05.12

Дневни попусти:

-         7=6; 14=12 за пристигнување во периодите: 01.12-14.12; 08.01-26.01 и 24.02-26.03

-         15 % Попуст за престој во период од 28.01 - 03.03.2019

-         20 % Попуст за престој во период од 04.03 - 31.03.2019 

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Комплексот се состои од четири модерни згради. Хотелот располага со: ресторан, бар, интернет, луксузен спа центар (фитнес сала, џакузи, сауна, внатрешен базен). Идеален избор за зимски одмор

Локација: во Разлог, 15км од годолата, 13км од центарот на Банско

Опис на собите: вкупно 133 соби, опремени со: сат ТВ, телефон, мини бар, фен, кујнско катче во апартманите

http://liato.terracomplex.com/

Geolocation

TERRA COMPLEX 4*

01.12-20.12; 04.03-31.03

21.12-27.12; 02.01-12.01

28.12-01.01

13.01-03.03

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

DBL STANDART / BB

DBL 1Возрасен+1 дете

29

36

50

34

DBL 2 Возрасни

39

48

66

46

DBL DELUXE / BB

DBL 1Возрасен+1 дете

38

50

68

44

DBL 2 Возрасни

50

66

91

59

ONE BEDROOM APARTMENT / BB

APP 1Возрасен+1 дете

34

46

58

41

APP 1Возрасен+2 деца

46

62

78

55

APP 1Возрасен+3 деца

46

62

78

55

APP 2 Возрасни

46

62

78

55

APP 2 Возрасни+1 дете

46

62

78

55

APP 2 Возрасни+2 деца

46

62

78

55

APP 3 Возрасни

57

77

97

68

ONE BEDROOM APARTMENT DELUXE / BB

APP 1Возрасен+1 дете

44

62

82

53

APP 1Возрасен+2 деца

59

82

109

71

APP 1Возрасен+3 деца

59

82

109

71

APP 2 Возрасни

59

82

109

71

APP 2 Возрасни+1 дете

59

82

109

71

APP 2 Возрасни+2 деца

59

82

109

71

APP 3 Возрасни

74

103

137

88

TWO BEDROOMS APARTMENT / BB

APP 1Возрасен+1 дете

86

108

143

99

APP 1Возрасен+2 деца

86

108

143

99

APP 1Возрасен+3 деца

86

108

143

99

APP 1Возрасен+4 деца

86

108

143

99

APP 2 Возрасни

86

108

143

99

APP 2 Возрасни+1 дете

86

108

143

99

APP 2 Возрасни+2 деца

86

108

143

99

APP 2 Возрасни+3 деца

86

108

143

99

APP 3 Возрасни

86

108

143

99

APP 3 Возрасни+1 дете

86

108

143

99

APP 3 Возрасни+2 деца

86

108

143

99

APP 4 Возрасни

86

108

143

99

APP 4 Возрасни+1 дете

86

108

143

99

APP 4 Возрасни+2 деца

86

108

143

99

APP 5 Возрасни

96

122

160

112

TWO BEDROOMS APARTMENT DELUXE / BB

APP 1Возрасен+1 дете

111

147

198

129

APP 1Возрасен+2 деца

111

147

198

129

APP 1Возрасен+3 деца

111

147

198

129

APP 1Возрасен+4 деца

111

147

198

129

APP 2 Возрасни

111

147

198

129

APP 2 Возрасни+1 дете

111

147

198

129

APP 2 Возрасни+2 деца

111

147

198

129

APP 2 Возрасни+3 деца

111

147

198

129

APP 3 Возрасни

111

147

198

129

APP 3 Возрасни+1 дете

111

147

198

129

APP 3 Возрасни+2 деца

111

147

198

129

APP 4 Возрасни

111

147

198

129

APP 4 Возрасни+1 дете

111

147

198

129

APP 4 Возрасни+2 деца

111

147

198

129

APP 5 Возрасни

124

165

223

145

THREE BEDROOMS APARTMENT / BB

APP 1Возрасен+1 дете

121

156

207

140

APP 1Возрасен+2 деца

121

156

207

140

APP 1Возрасен+3 деца

121

156

207

140

APP 1Возрасен+4 деца

121

156

207

140

APP 1Возрасен+5 деца

121

156

207

140

APP 1Возрасен+6 деца

121

156

207

140

APP 2 Возрасни

121

156

207

140

APP 2 Возрасни+1 дете

121

156

207

140

APP 2 Возрасни+2 деца

121

156

207

140

APP 2 Возрасни+3 деца

121

156

207

140

APP 2 Возрасни+4 деца

121

156

207

140

APP 2 Возрасни+4 деца

121

156

207

140

APP 3 Возрасни

121

156

207

140

APP 3 Возрасни+1 дете

121

156

207

140

APP 3 Возрасни+2 деца

121

156

207

140

APP 3 Возрасни+3 деца

121

156

207

140

APP 3 Возрасни+4 деца

121

156

207

140

APP 4 Возрасни

121

156

207

140

APP 4 Возрасни+1 дете

121

156

207

140

APP 4 Возрасни+2 деца

121

156

207

140

APP 4 Возрасни+3 деца

121

156

207

140

APP 5 Возрасни

121

156

207

140

APP 5 Возрасни+1 дете

121

156

207

140

APP 5 Возрасни+2 деца

121

156

207

140

APP 6 Возрасни

121

156

207

140

APP 6 Возрасни+1 дете

121

156

207

140

APP 6 Возрасни+2 деца

121

156

207

140

APP 7 Возрасни

131

169

225

152

THREE BEDROOMS APARTMENT DELUXE / BB

APP 1Возрасен+1 дете

161

214

294

190

APP 1Возрасен+2 деца

161

214

294

190

APP 1Возрасен+3 деца

161

214

294

190

APP 1Возрасен+4 деца

161

214

294

190

APP 1Возрасен+5 деца

161

214

294

190

APP 1Возрасен+6 деца

161

214

294

190

APP 2 Возрасни

161

214

294

190

APP 2 Возрасни+1 дете

161

214

294

190

APP 2 Возрасни+2 деца

161

214

294

190

APP 2 Возрасни+3 деца

161

214

294

190

APP 2 Возрасни+4 деца

161

214

294

190

APP 2 Возрасни+4 деца

161

214

294

190

APP 3 Возрасни

161

214

294

190

APP 3 Возрасни+1 дете

161

214

294

190

APP 3 Возрасни+2 деца

161

214

294

190

APP 3 Возрасни+3 деца

161

214

294

190

APP 3 Возрасни+4 деца

161

214

294

190

APP 4 Возрасни

161

214

294

190

APP 4 Возрасни+1 дете

161

214

294

190

APP 4 Возрасни+2 деца

161

214

294

190

APP 4 Возрасни+3 деца

161

214

294

190

APP 5 Возрасни

161

214

294

190

APP 5 Возрасни+1 дете

161

214

294

190

APP 5 Возрасни+2 деца

161

214

294

190

APP 6 Возрасни

161

214

294

190

APP 6 Возрасни+1 дете

161

214

294

190

APP 6 Возрасни+2 деца

161

214

294

190

APP 7 Возрасни

174

232

319

206

Периоди за откажување:

5 дена

7 дена

21 дена

7 дена

Пенали за откажување:

Прва ноќ

100 %

100 %

Прва ноќ

Пенали за непојавување:

100 %

100 %

100 %

100 %

Минимум престој:

-

-

5 ноќи

-

Доплати:

Возрасен

дете 6-12

   

Доплата за полупансион

10,00 €

5,50

   

 Божиќна вечера / 25.12

18,00 €

9,00

   

Новогодишна вечера во хотелот

128,00 €

64,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

 деца 6-12

       

Цената вклучува користење на внатрешен затворен базен, сауна, парна бања, џакузи, детско катче, паркинг, Wi-Fi и трансфер до првата станица

DELUXE собите се во главната зграда

       

Попуст за рана резервација не е валиден за период 28.12-01.01:

20% до 05.10

     
 

15% до 05.11

     
 

10% до 05.12

     

Дневни попусти:

7=6; 14=12 за пристигнување во периодите: 01.12-14.12; 08.01-26.01 и 24.02-26.03

http://liato.terracomplex.com/

       

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

TERRA COMPLEX 4*

01.12-20.12; 04.03-31.03

21.12-27.12; 02.01-12.01

28.12-01.01

13.01-03.03

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

DBL STANDART / BB

DBL 1Возрасен+1 дете

29

36

50

34

DBL 2 Возрасни

39

48

66

46

DBL DELUXE / BB

DBL 1Возрасен+1 дете

38

50

68

44

DBL 2 Возрасни

50

66

91

59

ONE BEDROOM APARTMENT / BB

APP 1Возрасен+1 дете

34

46

58

41

APP 1Возрасен+2 деца

46

62

78

55

APP 1Возрасен+3 деца

46

62

78

55

APP 2 Возрасни

46

62

78

55

APP 2 Возрасни+1 дете

46

62

78

55

APP 2 Возрасни+2 деца

46

62

78

55

APP 3 Возрасни

57

77

97

68

ONE BEDROOM APARTMENT DELUXE / BB

APP 1Возрасен+1 дете

44

62

82

53

APP 1Возрасен+2 деца

59

82

109

71

APP 1Возрасен+3 деца

59

82

109

71

APP 2 Возрасни

59

82

109

71

APP 2 Возрасни+1 дете

59

82

109

71

APP 2 Возрасни+2 деца

59

82

109

71

APP 3 Возрасни

74

103

137

88

TWO BEDROOMS APARTMENT / BB

APP 1Возрасен+1 дете

86

108

143

99

APP 1Возрасен+2 деца

86

108

143

99

APP 1Возрасен+3 деца

86

108

143

99

APP 1Возрасен+4 деца

86

108

143

99

APP 2 Возрасни

86

108

143

99

APP 2 Возрасни+1 дете

86

108

143

99

APP 2 Возрасни+2 деца

86

108

143

99

APP 2 Возрасни+3 деца

86

108

143

99

APP 3 Возрасни

86

108

143

99

APP 3 Возрасни+1 дете

86

108

143

99

APP 3 Возрасни+2 деца

86

108

143

99

APP 4 Возрасни

86

108

143

99

APP 4 Возрасни+1 дете

86

108

143

99

APP 4 Возрасни+2 деца

86

108

143

99

APP 5 Возрасни

96

122

160

112

TWO BEDROOMS APARTMENT DELUXE / BB

APP 1Возрасен+1 дете

111

147

198

129

APP 1Возрасен+2 деца

111

147

198

129

APP 1Возрасен+3 деца

111

147

198

129

APP 1Возрасен+4 деца

111

147

198

129

APP 2 Возрасни

111

147

198

129

APP 2 Возрасни+1 дете

111

147

198

129

APP 2 Возрасни+2 деца

111

147

198

129

APP 2 Возрасни+3 деца

111

147

198

129

APP 3 Возрасни

111

147

198

129

APP 3 Возрасни+1 дете

111

147

198

129

APP 3 Возрасни+2 деца

111

147

198

129

APP 4 Возрасни

111

147

198

129

APP 4 Возрасни+1 дете

111

147

198

129

APP 4 Возрасни+2 деца

111

147

198

129

APP 5 Возрасни

124

165

223

145

THREE BEDROOMS APARTMENT / BB

APP 1Возрасен+1 дете

121

156

207

140

APP 1Возрасен+2 деца

121

156

207

140

APP 1Возрасен+3 деца

121

156

207

140

APP 1Возрасен+4 деца

121

156

207

140

APP 1Возрасен+5 деца

121

156

207

140

APP 1Возрасен+6 деца

121

156

207

140

APP 2 Возрасни

121

156

207

140

APP 2 Возрасни+1 дете

121

156

207

140

APP 2 Возрасни+2 деца

121

156

207

140

APP 2 Возрасни+3 деца

121

156

207

140

APP 2 Возрасни+4 деца

121

156

207

140

APP 2 Возрасни+4 деца

121

156

207

140

APP 3 Возрасни

121

156

207

140

APP 3 Возрасни+1 дете

121

156

207

140

APP 3 Возрасни+2 деца

121

156

207

140

APP 3 Возрасни+3 деца

121

156

207

140

APP 3 Возрасни+4 деца

121

156

207

140

APP 4 Возрасни

121

156

207

140

APP 4 Возрасни+1 дете

121

156

207

140

APP 4 Возрасни+2 деца

121

156

207

140

APP 4 Возрасни+3 деца

121

156

207

140

APP 5 Возрасни

121

156

207

140

APP 5 Возрасни+1 дете

121

156

207

140

APP 5 Возрасни+2 деца

121

156

207

140

APP 6 Возрасни

121

156

207

140

APP 6 Возрасни+1 дете

121

156

207

140

APP 6 Возрасни+2 деца

121

156

207

140

APP 7 Возрасни

131

169

225

152

THREE BEDROOMS APARTMENT DELUXE / BB

APP 1Возрасен+1 дете

161

214

294

190

APP 1Возрасен+2 деца

161

214

294

190

APP 1Возрасен+3 деца

161

214

294

190

APP 1Возрасен+4 деца

161

214

294

190

APP 1Возрасен+5 деца

161

214

294

190

APP 1Возрасен+6 деца

161

214

294

190

APP 2 Возрасни

161

214

294

190

APP 2 Возрасни+1 дете

161

214

294

190

APP 2 Возрасни+2 деца

161

214

294

190

APP 2 Возрасни+3 деца

161

214

294

190

APP 2 Возрасни+4 деца

161

214

294

190

APP 2 Возрасни+4 деца

161

214

294

190

APP 3 Возрасни

161

214

294

190

APP 3 Возрасни+1 дете

161

214

294

190

APP 3 Возрасни+2 деца

161

214

294

190

APP 3 Возрасни+3 деца

161

214

294

190

APP 3 Возрасни+4 деца

161

214

294

190

APP 4 Возрасни

161

214

294

190

APP 4 Возрасни+1 дете

161

214

294

190

APP 4 Возрасни+2 деца

161

214

294

190

APP 4 Возрасни+3 деца

161

214

294

190

APP 5 Возрасни

161

214

294

190

APP 5 Возрасни+1 дете

161

214

294

190

APP 5 Возрасни+2 деца

161

214

294

190

APP 6 Возрасни

161

214

294

190

APP 6 Возрасни+1 дете

161

214

294

190

APP 6 Возрасни+2 деца

161

214

294

190

APP 7 Возрасни

174

232

319

206

Периоди за откажување:

5 дена

7 дена

21 дена

7 дена

Пенали за откажување:

Прва ноќ

100 %

100 %

Прва ноќ

Пенали за непојавување:

100 %

100 %

100 %

100 %

Минимум престој:

-

-

5 ноќи

-

Доплати:

Возрасен

дете 6-12

   

Доплата за полупансион

10,00 €

5,50

   

 Божиќна вечера / 25.12

18,00 €

9,00

   

Новогодишна вечера во хотелот

128,00 €

64,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

 деца 6-12

       

Цената вклучува користење на внатрешен затворен базен, сауна, парна бања, џакузи, детско катче, паркинг, Wi-Fi и трансфер до првата станица

DELUXE собите се во главната зграда

       

Попуст за рана резервација не е валиден за период 28.12-01.01:

20% до 05.10

     
 

15% до 05.11

     
 

10% до 05.12

     

Дневни попусти:

7=6; 14=12 за пристигнување во периодите: 01.12-14.12; 08.01-26.01 и 24.02-26.03

http://liato.terracomplex.com/

       

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе