Следете нé или притиснете Escape

TRINITY - Хотел

4

Попусти

Попуст за рана резервација, (освен за период 29.12-02.01):

-          20% за резервации направени до 31.10

-          10% за резервации направени до 30.11

Дневни попусти:

-       7=6 за престој до 21.12 и во период 03.01-06.03

Попустите се комбинираат

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Мал хотел во традиционален стил. Се состои од четирикатна зграда. Располага со лифт, ресторан, интернет, спа центар

Локација: 200м од центарот на Банско, 900м од гондолата

Опис на собите: вкупно 58 соби, опремени со: телевизор, телефон, интернет, мини бар, фен, бања, балкон

http://trinity-bansko.bg/

Geolocation

TRINITY 4*

01.12-21.12; 05.03-31.03

22.12-28.12; 03.01-05.01; 18.01-04.03

29.12-02.01

06.01-17.01

 

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА НА БАЗА САМО НАЕМ, НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ИЛИ ПОЛУПАНСИОН

 

DBL STANDART / RO

 

DBL 1Возрасен+1 дете  0-7

22

48

NO

39

 

DBL 1Возрасен+1 дете  7-14

23

50

NO

41

 

DBL 1Возрасен+2 деца 0-7

27

59

NO

48

 

DBL 1Возрасен+1 дете  0-7+1 дете  7-14

27

59

NO

48

 

DBL 1Возрасен+2 деца 7-14

30

65

NO

53

 

DBL 2 Возрасни

27

59

NO

48

 

DBL 2 Возрасни+1 дете  0-7

27

59

NO

48

 

DBL 2 Возрасни+1 дете  7-14

34

74

NO

60

 

DBL 3 Возрасни

37

80

NO

65

 

ONE BEDROOM APARTMENT / RO

 

APP 1Возрасен+1 дете

34

66

NO

55

 

APP 1Возрасен+2 деца 0-7

34

66

NO

55

 

APP 1Возрасен+1 дете  0-7+1 дете  7-14

34

66

NO

55

 

APP 1Возрасен+2 деца 7-14

43

83

NO

68

 

APP 1Возрасен+3 деца 0-7

39

76

NO

63

 

APP 1Возрасен+2 деца 0-7+1 дете  7-14

39

76

NO

63

 

APP 1Возрасен+1 дете  0-7+2 деца 7-14

43

83

NO

68

 

APP 1Возрасен+3 деца 7-14

51

99

NO

82

 

APP 2 Возрасни

34

66

NO

55

 

APP 2 Возрасни+1 дете  0-7

34

66

NO

55

 

APP 2 Возрасни+1 дете  7-14

43

83

NO

68

 

APP 2 Возрасни+2 деца 0-7

39

76

NO

63

 

APP 2 Возрасни+1 дете  0-7+1 дете  7-14

43

83

NO

68

 

APP 2 Возрасни+2 деца 7-14

51

99

NO

82

 

APP 3 Возрасни

46

89

NO

74

 

APP 3 Возрасни+1 дете  0-7

46

89

NO

74

 

APP 3 Возрасни+1 дете  7-14

55

106

NO

88

 

APP 4 Возрасни

58

112

NO

93

 

DBL STANDART / BB

 

DBL 1Возрасен+1 дете  0-7

27

54

NO

44

 

DBL 1Возрасен+1 дете  7-14

29

56

NO

47

 

DBL 1Возрасен+2 деца 0-7

34

66

NO

55

 

DBL 1Возрасен+1 дете  0-7+1 дете  7-14

34

66

NO

55

 

DBL 1Возрасен+2 деца 7-14

38

73

NO

60

 

DBL 2 Возрасни

34

66

NO

55

 

DBL 2 Возрасни+1 дете  0-7

34

66

NO

55

 

DBL 2 Возрасни+1 дете  7-14

43

83

NO

68

 

DBL 3 Возрасни

46

89

NO

74

 

ONE BEDROOM APARTMENT / BB

 

APP 1Возрасен+1 дете

41

73

NO

62

 

APP 1Возрасен+2 деца 0-7

41

73

NO

62

 

APP 1Возрасен+1 дете  0-7+1 дете  7-14

41

73

NO

62

 

APP 1Возрасен+2 деца 7-14

51

91

NO

77

 

APP 1Возрасен+3 деца 0-7

47

84

NO

71

 

APP 1Возрасен+2 деца 0-7+1 дете  7-14

47

84

NO

71

 

APP 1Возрасен+1 дете  0-7+2 деца 7-14

51

91

NO

77

 

APP 1Возрасен+3 деца 7-14

62

109

NO

92

 

APP 2 Возрасни

41

73

NO

62

 

APP 2 Возрасни+1 дете  0-7

41

73

NO

62

 

APP 2 Возрасни+1 дете  7-14

51

91

NO

77

 

APP 2 Возрасни+2 деца 0-7

47

84

NO

71

 

APP 2 Возрасни+1 дете  0-7+1 дете  7-14

51

91

NO

77

 

APP 2 Возрасни+2 деца 7-14

62

109

NO

92

 

APP 3 Возрасни

55

98

NO

83

 

APP 3 Возрасни+1 дете  0-7

55

98

NO

83

 

APP 3 Возрасни+1 дете  7-14

66

117

NO

98

 

APP 4 Возрасни

70

124

NO

105

 

DBL STANDART / HB

 

DBL 1Возрасен+1 дете  0-7

39

64

91

55

 

DBL 1Возрасен+1 дете  7-14

41

68

97

58

 

DBL 1Возрасен+2 деца 0-7

48

80

114

68

 

DBL 1Возрасен+1 дете  0-7+1 дете  7-14

48

80

114

68

 

DBL 1Возрасен+2 деца 7-14

53

88

125

75

 

DBL 2 Возрасни

48

80

114

68

 

DBL 2 Возрасни+1 дете  0-7

48

80

114

68

 

DBL 2 Возрасни+1 дете  7-14

60

100

143

86

 

DBL 3 Возрасни

65

108

154

92

 

ONE BEDROOM APARTMENT / HB

 

APP 1Возрасен+1 дете

55

87

137

75

 

APP 1Возрасен+2 деца 0-7

55

87

137

75

 

APP 1Возрасен+1 дете  0-7+1 дете  7-14

55

87

137

75

 

APP 1Возрасен+2 деца 7-14

68

108

171

94

 

APP 1Возрасен+3 деца 0-7

63

100

157

87

 

APP 1Возрасен+2 деца 0-7+1 дете  7-14

63

100

157

87

 

APP 1Возрасен+1 дете  0-7+2 деца 7-14

68

108

171

94

 

APP 1Возрасен+3 деца 7-14

82

130

205

113

 

APP 2 Возрасни

55

87

137

75

 

APP 2 Возрасни+1 дете  0-7

55

87

137

75

 

APP 2 Возрасни+1 дете  7-14

68

108

171

94

 

APP 2 Возрасни+2 деца 0-7

63

100

157

87

 

APP 2 Возрасни+1 дете  0-7+1 дете  7-14

68

108

171

94

 

APP 2 Возрасни+2 деца 7-14

82

130

205

113

 

APP 3 Возрасни

74

117

185

102

 

APP 3 Возрасни+1 дете  0-7

74

117

185

102

 

APP 3 Возрасни+1 дете  7-14

88

139

219

120

 

APP 4 Возрасни

93

147

233

128

 

Периоди за откажување:

5 дена

10 дена

21 дена

7 дена

 

Пенали за откажување:

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

100 %

 

Пенали за непојавување:

100 %

100 %

100 %

100 %

 

Минимум престој:

-

-

4 ноќи

-

 

Доплати:

Возрасен

дете 7-14

   

 

Новогодишна вечера

70,00 €

35,00

   

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

 

 деца 0-14

       

 

Цената вклучува користење на базен, сауна, парна бања, паркинг, WiFi и трансфер до лифтот

 

 

*  деца 0-6.99 бесплатна новогодишна вечера без место за седење; со место за седење 35 EUR

     

 

Попуст за рана резервација (освен за период 29.12-02.01):

20 % до 31.10

     

 

 

10 % до 30.11

     

 

Дневни попусти:

7=6 за престој до 21.12 и во период 03.01-06.03

http://trinity-bansko.bg/

Попустите се комбинираат

   

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

TRINITY 4*

01.12-21.12; 05.03-31.03

22.12-28.12; 03.01-05.01; 18.01-04.03

29.12-02.01

06.01-17.01

 

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА НА БАЗА САМО НАЕМ, НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ИЛИ ПОЛУПАНСИОН

 

DBL STANDART / RO

 

DBL 1Возрасен+1 дете  0-7

22

48

NO

39

 

DBL 1Возрасен+1 дете  7-14

23

50

NO

41

 

DBL 1Возрасен+2 деца 0-7

27

59

NO

48

 

DBL 1Возрасен+1 дете  0-7+1 дете  7-14

27

59

NO

48

 

DBL 1Возрасен+2 деца 7-14

30

65

NO

53

 

DBL 2 Возрасни

27

59

NO

48

 

DBL 2 Возрасни+1 дете  0-7

27

59

NO

48

 

DBL 2 Возрасни+1 дете  7-14

34

74

NO

60

 

DBL 3 Возрасни

37

80

NO

65

 

ONE BEDROOM APARTMENT / RO

 

APP 1Возрасен+1 дете

34

66

NO

55

 

APP 1Возрасен+2 деца 0-7

34

66

NO

55

 

APP 1Возрасен+1 дете  0-7+1 дете  7-14

34

66

NO

55

 

APP 1Возрасен+2 деца 7-14

43

83

NO

68

 

APP 1Возрасен+3 деца 0-7

39

76

NO

63

 

APP 1Возрасен+2 деца 0-7+1 дете  7-14

39

76

NO

63

 

APP 1Возрасен+1 дете  0-7+2 деца 7-14

43

83

NO

68

 

APP 1Возрасен+3 деца 7-14

51

99

NO

82

 

APP 2 Возрасни

34

66

NO

55

 

APP 2 Возрасни+1 дете  0-7

34

66

NO

55

 

APP 2 Возрасни+1 дете  7-14

43

83

NO

68

 

APP 2 Возрасни+2 деца 0-7

39

76

NO

63

 

APP 2 Возрасни+1 дете  0-7+1 дете  7-14

43

83

NO

68

 

APP 2 Возрасни+2 деца 7-14

51

99

NO

82

 

APP 3 Возрасни

46

89

NO

74

 

APP 3 Возрасни+1 дете  0-7

46

89

NO

74

 

APP 3 Возрасни+1 дете  7-14

55

106

NO

88

 

APP 4 Возрасни

58

112

NO

93

 

DBL STANDART / BB

 

DBL 1Возрасен+1 дете  0-7

27

54

NO

44

 

DBL 1Возрасен+1 дете  7-14

29

56

NO

47

 

DBL 1Возрасен+2 деца 0-7

34

66

NO

55

 

DBL 1Возрасен+1 дете  0-7+1 дете  7-14

34

66

NO

55

 

DBL 1Возрасен+2 деца 7-14

38

73

NO

60

 

DBL 2 Возрасни

34

66

NO

55

 

DBL 2 Возрасни+1 дете  0-7

34

66

NO

55

 

DBL 2 Возрасни+1 дете  7-14

43

83

NO

68

 

DBL 3 Возрасни

46

89

NO

74

 

ONE BEDROOM APARTMENT / BB

 

APP 1Возрасен+1 дете

41

73

NO

62

 

APP 1Возрасен+2 деца 0-7

41

73

NO

62

 

APP 1Возрасен+1 дете  0-7+1 дете  7-14

41

73

NO

62

 

APP 1Возрасен+2 деца 7-14

51

91

NO

77

 

APP 1Возрасен+3 деца 0-7

47

84

NO

71

 

APP 1Возрасен+2 деца 0-7+1 дете  7-14

47

84

NO

71

 

APP 1Возрасен+1 дете  0-7+2 деца 7-14

51

91

NO

77

 

APP 1Возрасен+3 деца 7-14

62

109

NO

92

 

APP 2 Возрасни

41

73

NO

62

 

APP 2 Возрасни+1 дете  0-7

41

73

NO

62

 

APP 2 Возрасни+1 дете  7-14

51

91

NO

77

 

APP 2 Возрасни+2 деца 0-7

47

84

NO

71

 

APP 2 Возрасни+1 дете  0-7+1 дете  7-14

51

91

NO

77

 

APP 2 Возрасни+2 деца 7-14

62

109

NO

92

 

APP 3 Возрасни

55

98

NO

83

 

APP 3 Возрасни+1 дете  0-7

55

98

NO

83

 

APP 3 Возрасни+1 дете  7-14

66

117

NO

98

 

APP 4 Возрасни

70

124

NO

105

 

DBL STANDART / HB

 

DBL 1Возрасен+1 дете  0-7

39

64

91

55

 

DBL 1Возрасен+1 дете  7-14

41

68

97

58

 

DBL 1Возрасен+2 деца 0-7

48

80

114

68

 

DBL 1Возрасен+1 дете  0-7+1 дете  7-14

48

80

114

68

 

DBL 1Возрасен+2 деца 7-14

53

88

125

75

 

DBL 2 Возрасни

48

80

114

68

 

DBL 2 Возрасни+1 дете  0-7

48

80

114

68

 

DBL 2 Возрасни+1 дете  7-14

60

100

143

86

 

DBL 3 Возрасни

65

108

154

92

 

ONE BEDROOM APARTMENT / HB

 

APP 1Возрасен+1 дете

55

87

137

75

 

APP 1Возрасен+2 деца 0-7

55

87

137

75

 

APP 1Возрасен+1 дете  0-7+1 дете  7-14

55

87

137

75

 

APP 1Возрасен+2 деца 7-14

68

108

171

94

 

APP 1Возрасен+3 деца 0-7

63

100

157

87

 

APP 1Возрасен+2 деца 0-7+1 дете  7-14

63

100

157

87

 

APP 1Возрасен+1 дете  0-7+2 деца 7-14

68

108

171

94

 

APP 1Возрасен+3 деца 7-14

82

130

205

113

 

APP 2 Возрасни

55

87

137

75

 

APP 2 Возрасни+1 дете  0-7

55

87

137

75

 

APP 2 Возрасни+1 дете  7-14

68

108

171

94

 

APP 2 Возрасни+2 деца 0-7

63

100

157

87

 

APP 2 Возрасни+1 дете  0-7+1 дете  7-14

68

108

171

94

 

APP 2 Возрасни+2 деца 7-14

82

130

205

113

 

APP 3 Возрасни

74

117

185

102

 

APP 3 Возрасни+1 дете  0-7

74

117

185

102

 

APP 3 Возрасни+1 дете  7-14

88

139

219

120

 

APP 4 Возрасни

93

147

233

128

 

Периоди за откажување:

5 дена

10 дена

21 дена

7 дена

 

Пенали за откажување:

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

100 %

 

Пенали за непојавување:

100 %

100 %

100 %

100 %

 

Минимум престој:

-

-

4 ноќи

-

 

Доплати:

Возрасен

дете 7-14

   

 

Новогодишна вечера

70,00 €

35,00

   

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

 

 деца 0-14

       

 

Цената вклучува користење на базен, сауна, парна бања, паркинг, WiFi и трансфер до лифтот

 

 

*  деца 0-6.99 бесплатна новогодишна вечера без место за седење; со место за седење 35 EUR

     

 

Попуст за рана резервација (освен за период 29.12-02.01):

20 % до 31.10

     

 

 

10 % до 30.11

     

 

Дневни попусти:

7=6 за престој до 21.12 и во период 03.01-06.03

http://trinity-bansko.bg/

Попустите се комбинираат

   

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе