Следете нé или притиснете Escape

VIHREN PALACE - Хотел

4

Попусти

Попусти за рана резервација (не важи за период 28.12-01.01):

-          15% за резервации направени до 01.10

-          10%  за резервации направени до 16.11

Дневни попусти:

-          14=12; 11=9; 10=8; 7=5 за пристигнување во период: 02.01-01.04

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотелот се состои од петкатни згради. Располага со: ресторан, бар, ноќен клуб, интернет, спа центар, базен, сауна, хамам, џакузи, квалитетна услуга. Идеален за конфортен одмор.

Локација: 700м од центарот на Банско, 80м од гондолата

Опис на собите: вкупно 145 соби, опремени со: кујнско катче, сат ТВ, радио, телефон, интернет, мини бар, фен, бања, балкон

http://www.vihrenpalace.com/en

Geolocation

VIHREN PALACE 4*

28.12-01.01

01.12-27.12; 10.03-15.04

02.01-09.03

STUDIO / BB

121

78

96

 1Возрасен+1 дете

91

58

72

 1Возрасен+2 деца

91

58

72

 2 Возрасни

121

78

96

 2 Возрасни+1 дете

121

78

96

 3 Возрасни

155

101

128

STUDIO / HB

146

103

121

 1Возрасен+1 дете

109

77

91

 1Возрасен+2 деца

109

77

91

 2 Возрасни

146

103

121

 2 Возрасни+1 дете

146

103

121

 3 Возрасни

193

139

165

STUDIO DELUXE / BB

146

92

115

 1Возрасен+1 дете

109

69

86

 1Возрасен+2 деца

109

69

86

 2 Возрасни

146

92

115

 2 Возрасни+1 дете

146

92

115

 3 Возрасни

186

121

154

STUDIO DELUXE / HB

171

117

140

 1Возрасен+1 дете

128

88

105

 1Возрасен+2 деца

128

88

105

 2 Возрасни

171

117

140

 2 Возрасни+1 дете

171

117

140

 3 Возрасни

223

158

193

ONE BEDROOM APARTMENT (MEZONET) / BB

135

90

109

 1Возрасен+1 дете

101

68

82

 1Возрасен+2 деца

101

68

82

 2 Возрасни

135

90

109

 2 Возрасни+1 дете

135

90

109

 3 Возрасни

180

114

141

ONE BEDROOM APARTMENT (MEZONET) / HB

160

115

135

 1Возрасен+1 дете

120

86

101

 1Возрасен+2 деца

120

86

101

 2 Возрасни

160

115

135

 2 Возрасни+1 дете

160

115

135

 3 Возрасни

218

152

179

ONE BEDROOM APARTMENT (MEZONET) DELUXE / BB

164

107

135

 1Возрасен+1 дете

123

80

101

 1Возрасен+2 деца

123

80

101

 2 Возрасни

164

107

135

 2 Возрасни+1 дете

164

107

135

 3 Возрасни

219

136

173

ONE BEDROOM APARTMENT (MEZONET) DELUXE / HB

189

132

147

 1Возрасен+1 дете

142

99

110

 1Возрасен+2 деца

142

99

110

 2 Возрасни

189

132

147

 2 Возрасни+1 дете

189

132

147

 3 Возрасни

257

173

211

TWO BEDROOMS APARTMENT / BB

211

147

172

 1Возрасен+1 дете

185

129

151

 1Возрасен+2 деца

185

129

151

 1Возрасен+3 деца

185

129

151

 1Возрасен+4 деца

185

129

151

 2 Возрасни

185

129

151

 2 Возрасни+1 дете

185

129

151

 2 Возрасни+2 деца

185

129

151

 2 Возрасни+3 деца

185

129

151

 3 Возрасни

185

129

151

 3 Возрасни+1 дете

185

129

151

 3 Возрасни+2 деца

185

129

151

 4 Возрасни

211

147

172

 4 Возрасни+1 дете

211

147

172

TWO BEDROOMS APARTMENT / HB

261

197

222

 1Возрасен+1 дете

228

173

195

 1Возрасен+2 деца

228

173

195

 1Возрасен+3 деца

228

173

195

 1Возрасен+4 деца

228

173

195

 2 Возрасни

228

173

195

 2 Возрасни+1 дете

228

173

195

 2 Возрасни+2 деца

228

173

195

 2 Возрасни+3 деца

228

173

195

 3 Возрасни

228

173

195

 3 Возрасни+1 дете

228

173

195

 3 Возрасни+2 деца

228

173

195

 4 Возрасни

261

197

222

 4 Возрасни+1 дете

261

197

222

Периоди за откажување:

28 дена

14 дена

14 дена

Пенали за откажување:

100 %

Прва ноќ

Прва ноќ

Пенали за непојавување:

100 %

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

-

-

-

Доплати:

Возрасен

дете 6-12

 

Доплата за baby cot t

4,00 €

-

 

Новогодишна вечера

80,00 €

20,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

 деца 6-12

     

Цените вклучуваат користење на внатрешен базен, парна бања, фитнес, сауна, детско катче и WiFi на јавните површини

Попуст за рана резервација (не важи за период 28.12-01.01)

15 % до 01.10

   
 

10 % до 16.11

   

Дневни попусти:

14=12; 11=9; 10=8; 7=5 за пристигнување во период: 02.01-01.04

http://www.vihrenpalace.com/en

     

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

VIHREN PALACE 4*

28.12-01.01

01.12-27.12; 10.03-15.04

02.01-09.03

STUDIO / BB

121

78

96

 1Возрасен+1 дете

91

58

72

 1Возрасен+2 деца

91

58

72

 2 Возрасни

121

78

96

 2 Возрасни+1 дете

121

78

96

 3 Возрасни

155

101

128

STUDIO / HB

146

103

121

 1Возрасен+1 дете

109

77

91

 1Возрасен+2 деца

109

77

91

 2 Возрасни

146

103

121

 2 Возрасни+1 дете

146

103

121

 3 Возрасни

193

139

165

STUDIO DELUXE / BB

146

92

115

 1Возрасен+1 дете

109

69

86

 1Возрасен+2 деца

109

69

86

 2 Возрасни

146

92

115

 2 Возрасни+1 дете

146

92

115

 3 Возрасни

186

121

154

STUDIO DELUXE / HB

171

117

140

 1Возрасен+1 дете

128

88

105

 1Возрасен+2 деца

128

88

105

 2 Возрасни

171

117

140

 2 Возрасни+1 дете

171

117

140

 3 Возрасни

223

158

193

ONE BEDROOM APARTMENT (MEZONET) / BB

135

90

109

 1Возрасен+1 дете

101

68

82

 1Возрасен+2 деца

101

68

82

 2 Возрасни

135

90

109

 2 Возрасни+1 дете

135

90

109

 3 Возрасни

180

114

141

ONE BEDROOM APARTMENT (MEZONET) / HB

160

115

135

 1Возрасен+1 дете

120

86

101

 1Возрасен+2 деца

120

86

101

 2 Возрасни

160

115

135

 2 Возрасни+1 дете

160

115

135

 3 Возрасни

218

152

179

ONE BEDROOM APARTMENT (MEZONET) DELUXE / BB

164

107

135

 1Возрасен+1 дете

123

80

101

 1Возрасен+2 деца

123

80

101

 2 Возрасни

164

107

135

 2 Возрасни+1 дете

164

107

135

 3 Возрасни

219

136

173

ONE BEDROOM APARTMENT (MEZONET) DELUXE / HB

189

132

147

 1Возрасен+1 дете

142

99

110

 1Возрасен+2 деца

142

99

110

 2 Возрасни

189

132

147

 2 Возрасни+1 дете

189

132

147

 3 Возрасни

257

173

211

TWO BEDROOMS APARTMENT / BB

211

147

172

 1Возрасен+1 дете

185

129

151

 1Возрасен+2 деца

185

129

151

 1Возрасен+3 деца

185

129

151

 1Возрасен+4 деца

185

129

151

 2 Возрасни

185

129

151

 2 Возрасни+1 дете

185

129

151

 2 Возрасни+2 деца

185

129

151

 2 Возрасни+3 деца

185

129

151

 3 Возрасни

185

129

151

 3 Возрасни+1 дете

185

129

151

 3 Возрасни+2 деца

185

129

151

 4 Возрасни

211

147

172

 4 Возрасни+1 дете

211

147

172

TWO BEDROOMS APARTMENT / HB

261

197

222

 1Возрасен+1 дете

228

173

195

 1Возрасен+2 деца

228

173

195

 1Возрасен+3 деца

228

173

195

 1Возрасен+4 деца

228

173

195

 2 Возрасни

228

173

195

 2 Возрасни+1 дете

228

173

195

 2 Возрасни+2 деца

228

173

195

 2 Возрасни+3 деца

228

173

195

 3 Возрасни

228

173

195

 3 Возрасни+1 дете

228

173

195

 3 Возрасни+2 деца

228

173

195

 4 Возрасни

261

197

222

 4 Возрасни+1 дете

261

197

222

Периоди за откажување:

28 дена

14 дена

14 дена

Пенали за откажување:

100 %

Прва ноќ

Прва ноќ

Пенали за непојавување:

100 %

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

-

-

-

Доплати:

Возрасен

дете 6-12

 

Доплата за baby cot t

4,00 €

-

 

Новогодишна вечера

80,00 €

20,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

 деца 6-12

     

Цените вклучуваат користење на внатрешен базен, парна бања, фитнес, сауна, детско катче и WiFi на јавните површини

Попуст за рана резервација (не важи за период 28.12-01.01)

15 % до 01.10

   
 

10 % до 16.11

   

Дневни попусти:

14=12; 11=9; 10=8; 7=5 за пристигнување во период: 02.01-01.04

http://www.vihrenpalace.com/en

     

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе